14 Eylül 2018, Cuma 10:19:17

Helikopter kazasında yeni gelişme

İstanbul Bostancı açıklarında geçen hafta düşen ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanvekili iş adamı Halil İbrahim Ünver'in hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.
  • Savcılık o bilgileri istedi diye SHGM kaza kırım incelemesini yapmaz Kendi görevi olduğu için yapar ve rapor bittiğinde resmi gazetede yayınlanır
  • MARAŞTA MUHSİN YAZICIOĞLU, BEYLİKDÜZÜNDE ECZACIBAŞI, ŞİMDİ BOSTANCIDA OTOKAR .. SİZ HALA METEROLOJİDEN PİKNİK YAPANLAR İÇİN HAVA DURUMU İSTEYİN !
  • Halil Bey degerli bir is adami idi. Allah rahmet eylesin. Helikopter pilotu agabeyimiz de deneyimli ve isini cok iyi yapan saygin bir kisilik. Sagligina en kisa surede kavusur insallah.
  • Ne yıldırımı? Görüntüler açık,ortada yıldırım filan yok. yıldırım düşse ark yapardı. Tamamen gözükaralık.şimdi birde pilota tazminat davası açarlarsa hiç şaşırmam ayıklar artık pirincin taşını

İstanbul Bostancı açıklarında geçen hafta düşen ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanvekili iş adamı Halil İbrahim Ünver'in hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'ne yazı yazarak kazanın olduğu bölgedeki hava şartlarına dair detaylı bilgileri istedi. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı’nın Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu'ndan da helikopterin enkazının ayrıntılı olarak incelenmesi ve bakım onarımıyla ilgili belgeleri talep etti. Helikoptere yıldırım çarptığı iddiasını değerlendiren savcılık, bu durumun doğru olup olmadığını araştırıyor.

İstanbul Bostancı açıklarında 6 Eylül'de düşen helikopterde bulunan ünlü iş adamı Halil İbrahim Ünver, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Pilot ise kazayı hafif yaralı olarak atlatmıştı. Helikopterin yıldırım çarpması sonucu düştüğü iddia edilmişti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da kazanın sebebini belirlemek için soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında iki yeni gelişme yaşandı. Savcılık, Meteorolji Bölge Müdürlüğü'ne bir yazı yazarak kazanın gerçekleştiği zaman ve yerdeki hava koşullarının ayrıntılı olarak bildirilmesini istedi.

Savcılık o günün hava raporu, bulut yüksekliği ve yoğunluğu, görüş mesafesi ve sis durumu hakkında detaylı bilgi talep etti. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı'nın Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu'ndan da, "hava aracının enkazı ile ilgili araştırmanın yapılması, bakım onarımı ile ilgili belgelerin temini, kaza sebebiyle ilgili ayrıntılı raporun tanzimi" istendi. Soruşturma devam ediyor. (Milliyet)

Helikopter kazasında yeni gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Seneca 3 ~ 5 ay önce
Savcılık o bilgileri istedi diye SHGM kaza kırım incelemesini yapmaz Kendi görevi olduğu için yapar ve rapor bittiğinde resmi gazetede yayınlanır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLİR KİŞİ ~ 5 ay önce
MARAŞTA MUHSİN YAZICIOĞLU, BEYLİKDÜZÜNDE ECZACIBAŞI, ŞİMDİ BOSTANCIDA OTOKAR .. SİZ HALA METEROLOJİDEN PİKNİK YAPANLAR İÇİN HAVA DURUMU İSTEYİN !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mr.Aviation ~ 5 ay önce
Halil Bey degerli bir is adami idi. Allah rahmet eylesin. Helikopter pilotu agabeyimiz de deneyimli ve isini cok iyi yapan saygin bir kisilik. Sagligina en kisa surede kavusur insallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Storm ~ 5 ay önce
Ne yıldırımı? Görüntüler açık,ortada yıldırım filan yok. yıldırım düşse ark yapardı. Tamamen gözükaralık.şimdi birde pilota tazminat davası açarlarsa hiç şaşırmam ayıklar artık pirincin taşını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 5 ay önce
Yıldırım dediğim şey düştüğü yerde devamlı kalan bişey değil sayın çok bilmiş arkadaş. Elimizde sadece helikopterin hemen düşmeden önceki görüntüsü var. Zaten yapılacak arkas incelemesinden böyle birşey varmı yokmu anlaşıla aktır. Şimdiden yok demek için senin gibi kötü niyetli olmak lazım. Sahi bir pilot tarafından ne tür bir kötülüğe uğradın da böyle fütursuzca karalayabiliyorsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000