15 Şubat 2013, Cuma 08:38:12

HAZIR HALE GETİRİLDİ!

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Hocalı Havaalanı'nın mutlaka açılacağını ve ilk yolcularından birinin de kendisi olacağını söyledi.
  • Halaçoğlu, Prof. Dr. Yusuf-; Ermeni Tehcirine Dair Gerçekler (1915), TTK Yayını, Ankara 2001.
  • Uçaklarında ermeni gazetesi dağıtmaya başlayan hain THY yöneticileri de ermenilerle karşılıklı olarak Hocalı ya seferler düzenlerlerse şaşırmam.. Hocalıda soykırıma uğrayan katledilen soydaşlarımızın kemiklerini sızlatmaya devam etsinler. Yatacak yerleri oldığını bilsinler. Gerçi ninelerinin ermeni çeteleri ile fazla anıları gecmiş olacak ki bu turumlara girişiyorlar. Bu topraklarda soykırım olmuştur ama 2,5milyon Türk ermeniler tarafından katledilmiştir. 1893 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.001.465'tir. 1906 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.120.748'dir. 1914 Nüfus istatistiğine göre Ermeni nüfusu 1.221.850'dir bu tarihi gerçekler ışığında Türkler katliam yapmış olsa ERMİNASTAN diye bişey olmazdı. sadece ermeni çeteciler ve diğer ordulara katılan ermeniler öldürülmüştür. bunlardan bihaber THY yönetimini Ermenilere desteklerinden dolayı tebrik ediyorum.
  • O zaman Suriyede demokratik bir ülkedir Esad Aliyev gibi yüzde 96 ile seçildi neden seriatciler demokrasi istiyor anlamiyorum ????
  • Suriyeye ve Esada durmadan laf atiyorsunuz pekiyi Azerbaycanda ölen diktatör Aliyevin bosalan koltuguna oglu oturmadimi ama kimsenin sesi bile çikmiyor bir de baskalarina ders vermek istiyorsunuz ve durmadan Türkiyenin içislerine karisiyorsunuz.Artik yeter biraz da Azerbaycanin içislerine karisin ki orayada demokrasi gelsin.
  • azeri kardeşlerimiz gidip önce rusya ya tepki göstermeliler sonrada başlarındaki rus yanlısı diktatöre, bize değil.sınır açılmadı,bizde uçmuyoruz erivana.armavia (ermenistan devlet havayolu)istanbula direkt uçuyor ama thy uçmuyor bırakın siyaseti bu ne kadar ticari kayıp bizim için farkındamısınız ? yorum yapan arkadaşalrdan biri hepimiz ermeniyiz kelimesini hrant öldürüldüğü için türkiyedeki kendi vatandaşımız ermeniler için kulllanıldığını öğrensin bi zahmet
  • hepimiz ermeniyiz diyenler buradaki işgale, katliama, sürgüne neden ses çıkaramıyorsunuz, Azebaycanlıların suriye kadar, araplar kadar değeri yok mu,
  • Yillardir isgal altinda ama birsey yapilmiyor sonrada bizim diyor GECCC
  • Azerbaycan ne yapar bilemem ama bizim devlet bir cacık yapmaz. Orada insanlar katledilirken sesi çıkmayan devlet bir uçağa mı ses çıkaracak... Hatta tarifeli sefer başlatırlarsa şaşırmam. Hep söylüyorum, bu devlet çok güçlü diye ama bu gücün kontrol paneli bizde değil. Eğer öyle olsaydı Hocalı yaşanmazdı....

 

18 Şubat'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri kampanyasını sürdüren Sarkisyan, Erivan'da seçmenleriyle yaptığı görüşmede, Hocalı Havaalanı'yla ilgili değerlendirmede bulundu.

Azerbaycan tarafının tehditlerinin anlamsız olduğunu söyleyen Sarkisyan, ''Azerbaycan'ın Karabağ'ın sahibi olmadığını ve havaalanıyla ilgili buranın gerçek sahiplerinin karar vereceğini'' ifade etti.

Havaalanı'nın hizmete hazır hale geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, "Mutlaka faaliyete başlayacak. Sadece ufak teknik konular söz konusu. Yakında uçaklar yolcu taşımaya başlayacak. İlk yolcularından biri de ben olacağım" dedi.

Hocalı Havaalanı

1974'de sivil uçuşlar amacıyla inşa edilen havaalanı, 1991-1994 arasında Ermenistan-Azerbaycan savaşında Ermenilerin eline geçti ve uzun süre kullanılmadı.

Hocalı Havaalanı, daha sonra Ermeniler tarafından modernize edildi ve uçuşa hazır hale getirildi.

Azerbaycan tarafı, Havaalanı'nın işgal altındaki Azerbaycan topraklarında olduğunu ve bu bölgeleri uçuşa kapattıklarını gerekçe göstererek olası uçuşların yasadışı olacağını ve buna müsaade etmeyeceklerini dile getiriyor.

Ermeni tarafı ise Karabağ'ın kendilerinde olduğunu, uçuşların yakında başlayacağını ve kimsenin kendilerine müdahale edemeyeceğini söylüyor.
 

HAZIR HALE GETİRİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

;) ~ 9 yıl önce
Halaçoğlu, Prof. Dr. Yusuf-; Ermeni Tehcirine Dair Gerçekler (1915), TTK Yayını, Ankara 2001.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY yönetimine ~ 9 yıl önce
Uçaklarında ermeni gazetesi dağıtmaya başlayan hain THY yöneticileri de ermenilerle karşılıklı olarak Hocalı ya seferler düzenlerlerse şaşırmam.. Hocalıda soykırıma uğrayan katledilen soydaşlarımızın kemiklerini sızlatmaya devam etsinler. Yatacak yerleri oldığını bilsinler. Gerçi ninelerinin ermeni çeteleri ile fazla anıları gecmiş olacak ki bu turumlara girişiyorlar. Bu topraklarda soykırım olmuştur ama 2,5milyon Türk ermeniler tarafından katledilmiştir. 1893 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.001.465'tir. 1906 Nüfus sayımına göre Ermeni nüfusu 1.120.748'dir. 1914 Nüfus istatistiğine göre Ermeni nüfusu 1.221.850'dir bu tarihi gerçekler ışığında Türkler katliam yapmış olsa ERMİNASTAN diye bişey olmazdı. sadece ermeni çeteciler ve diğer ordulara katılan ermeniler öldürülmüştür. bunlardan bihaber THY yönetimini Ermenilere desteklerinden dolayı tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESAD ALIYEV ~ 9 yıl önce
O zaman Suriyede demokratik bir ülkedir Esad Aliyev gibi yüzde 96 ile seçildi neden seriatciler demokrasi istiyor anlamiyorum ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AZERI DIKTATÖR ~ 9 yıl önce
Suriyeye ve Esada durmadan laf atiyorsunuz pekiyi Azerbaycanda ölen diktatör Aliyevin bosalan koltuguna oglu oturmadimi ama kimsenin sesi bile çikmiyor bir de baskalarina ders vermek istiyorsunuz ve durmadan Türkiyenin içislerine karisiyorsunuz.Artik yeter biraz da Azerbaycanin içislerine karisin ki orayada demokrasi gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demok ~ 9 yıl önce
Demokrasiyi Abd den ithal edildigini düşünürsek. Elçibey işgal edilen kaabağı alıyorken, baküde isyan edip elçibeyi düşürürken ithal edilen demekrasi ile Elçibeye, ülkesine ihanet eden( ki bu Azeri meclisi Onaylıdır) ve bugün karabagın işgal altında kalmasını sağlayan şuanki demokratik lider Eski kgB Aliyevlerdir. Yani Aerbaycan Demokratik zaten:)
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
azeri kardeşlerimiz gidip önce rusya ya tepki göstermeliler sonrada başlarındaki rus yanlısı diktatöre, bize değil.sınır açılmadı,bizde uçmuyoruz erivana.armavia (ermenistan devlet havayolu)istanbula direkt uçuyor ama thy uçmuyor bırakın siyaseti bu ne kadar ticari kayıp bizim için farkındamısınız ? yorum yapan arkadaşalrdan biri hepimiz ermeniyiz kelimesini hrant öldürüldüğü için türkiyedeki kendi vatandaşımız ermeniler için kulllanıldığını öğrensin bi zahmet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaşasın türkler.. ~ 9 yıl önce
Kardeşim senin dünyadan haberin yok galiba.. sen hangi ticaretten bahsediyosun?ermenide para var mı ticaret de olsun.. üstelik insanımızın kanı,canı parayla ölçülmez.. rusya öle kolay mı kafana göre hareket edesin,ayrıca her şey zamanla düzelicek inşallah. hepsi tüklerle dans etmek nasıl oluyomuş anlıcaklar.. rus da ermeni de hepsi türkün düşmanı,tabii ki asıl milliyetci türk olanları ilgilendiriyor konu.haa sen çok istersen gidersin o açlıktan dilenen ermenilerin yanına içinde kalmaz yani.. YAŞASIN AZERBAYCAN ve TÜRKİYE türkleri..
hamburg/tolga ~ 9 yıl önce
bugün istanbulda resmi rakam 40.000 üzerinde ermenistan ermenisi çalışıyor.armavia erivan ist uçuyor doluluk oranları var ki uçuyor düşman olmasına rağmen biz neden kaybedelim bu pastadan?thy'de uçmalı.küresel ve ticari çıkarlar var ve dünya bunu üzrine kurulu bunu unutma.önce can sonra canan.bizim ulusal çıkarlarımız azeri ermeni davasından daha önemlidir .mesela tel aviv örneğini vereyim;thy ist tel aviv uçuşlarını genellikle transit yolcudan kazanır.erivanında destinasyon olarak böyle bir özellği vardır.nüfusundan çok ülke dışında çalışan ermeni vardır.bunu değerlendirmeliyiz
tr ~ 9 yıl önce
hepimiz ermeniyiz diyenler buradaki işgale, katliama, sürgüne neden ses çıkaramıyorsunuz, Azebaycanlıların suriye kadar, araplar kadar değeri yok mu,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok yaa ~ 9 yıl önce
Yillardir isgal altinda ama birsey yapilmiyor sonrada bizim diyor GECCC

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hocalı... ~ 9 yıl önce
Azerbaycan ne yapar bilemem ama bizim devlet bir cacık yapmaz. Orada insanlar katledilirken sesi çıkmayan devlet bir uçağa mı ses çıkaracak... Hatta tarifeli sefer başlatırlarsa şaşırmam. Hep söylüyorum, bu devlet çok güçlü diye ama bu gücün kontrol paneli bizde değil. Eğer öyle olsaydı Hocalı yaşanmazdı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000