26 Kasım 2020, Perşembe 22:00:20

Havayolu CEO’suna hapis cezası!

Thai Havayolları’nın eski CEO’su iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.
  • Ben 2010 Yılında THY Elazığ Müdürüyken, DHMİ Müdürünün THY uçaklarına yaptığı usulsüz ve kayıtsız bagaj yüklemelerini ilgili makamlara raporladığım için beni görevden almışlardı. Ücretsiz yüklenen kolilerde Dönemin DHMİ Müdürü Orhan Birdal'a gönderilen hediyeler vardı. O dönem Orhan Birdal, aynı zamanda THY yönetim Kurulu üyesiydi. Şimdi de THY YK Üyesi. KISSADAN HİSSE :Türkiye Tayland'dan daha fazla gelişmiş, daha medeni bir ülke olduğu için, uzun süredir ülkemde, normal karşılanıyor bu rezillikler. Görevini yapanlar da cezalandırılıyor.
  • Aynı ceza sistemi burada olsa ne mahkeme yeter ne hapishane.
  • bu haberleri okuyunca beni bir gulme aliyor bizimkileri dusundukce. ahahah :))
  • yerinde bşr karar olmuş.
  • Saçmalık dünyada hiç bir havayolunun ceo su fazla bagaj ücreti ödemez! O işte başka iş vardır
  • Haberdeki gibi mevki, makam kullanma yüzünden 2 yıl ceza burada verilse memlekette adam kalmaz hamdolsun.
  • bu konuda bizimkiler mahkemelik olsa vallahi müebbet cezalandırılmaları gerekir. Mir kez ödediler mi dersiniz. dişimi kırarım.
  • İnşallah uzak doğu açılırda bir nebze olsa da Türk kökenli acentalar nefes alır. Bir yıl sonraki Turizimi de görmüş oluruz.
  • Bodrum’daki Emrah , kulakların çınlasın.
  • Bizdede İsmailağa Cemaatinin kestiği bazı biletleree Üst yönetim onayıyla 60 Kg ekstra hak verilsin ya da fazla bagaj ücreti için indirim tanimlansın. Biraz namus bir parça şeref olur o yönetim kurulu toplantılarına katılanlarda ama çok şey istiyoruz.

Thai Havayolları’nın eski CEO’su iki yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Wallop Bhukkanasut’un şirkette çalıştığı 2009 yılında 300 kg’ın üzerine olan bagajlar için makam ve mevkisini kullandığı ortaya çıktı.

Wallop Bhukkanasut, dünya genelinde havayolu şirketleri arasındaki en kısa süreli CEO’luk ünvanına da sahip bulunuyor. Wallop, Nisan 2009’da göreve başlamış Aralık 2009 yılında da şirketten ayrılmıştı.

Tayland Yolsuzluk ve Suistimal Merkez Ceza Mahkemesi tarafından Ulusal Yolsuzlukla Mücadele Yasası'nın 11. Maddesini ihlal ettiği ibelirlenen eski CEO, iki yıl hapis cezası alarak ceza evine yerleştirildi. 

Eşiyle birlikte 14 Kasım 2008 tarihinde Tokyo’ya yaptığı bir gezi programı sonrası Narita Havalimanı’ndan Bangkok’a sefer yapmak üzere olan TG677 sefer sayılı uçağa first class biletlerinin yanı sıra 120 kg bagaj hakları bulunmasına rağmen limiti aştılar. 300 kg’ın üzerinde olan bagajları için makamını ve meclisini kullanan CEO hakkında verilen karar Havacılık camiasında olumlu karşılandı.

260 kg’lık fazla bagaj ücreti olarak yüksek miktarda ödeme yapmayı kabul etmeyen eski CEO, bunun yerine personeline eksik bagaj yazmasını emretmiş ve ödemeyi reddetmiştir . Eski CEO buna rağmen bütün suçlamaları mahkemede reddetmiştir.

©️AirportHaber

Havayolu CEO’suna hapis cezası!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Bilal YILDIZ ~ 2 ay önce
Ben 2010 Yılında THY Elazığ Müdürüyken, DHMİ Müdürünün THY uçaklarına yaptığı usulsüz ve kayıtsız bagaj yüklemelerini ilgili makamlara raporladığım için beni görevden almışlardı. Ücretsiz yüklenen kolilerde Dönemin DHMİ Müdürü Orhan Birdal'a gönderilen hediyeler vardı. O dönem Orhan Birdal, aynı zamanda THY yönetim Kurulu üyesiydi. Şimdi de THY YK Üyesi. KISSADAN HİSSE :Türkiye Tayland'dan daha fazla gelişmiş, daha medeni bir ülke olduğu için, uzun süredir ülkemde, normal karşılanıyor bu rezillikler. Görevini yapanlar da cezalandırılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ceza ~ 2 ay önce
Aynı ceza sistemi burada olsa ne mahkeme yeter ne hapishane.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahahaha ~ 2 ay önce
bu haberleri okuyunca beni bir gulme aliyor bizimkileri dusundukce. ahahah :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oldu o zaman ~ 2 ay önce
yerinde bşr karar olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neco ~ 2 ay önce
Saçmalık dünyada hiç bir havayolunun ceo su fazla bagaj ücreti ödemez! O işte başka iş vardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ceza ~ 2 ay önce
Haberdeki gibi mevki, makam kullanma yüzünden 2 yıl ceza burada verilse memlekette adam kalmaz hamdolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MÜEBBET ~ 2 ay önce
bu konuda bizimkiler mahkemelik olsa vallahi müebbet cezalandırılmaları gerekir. Mir kez ödediler mi dersiniz. dişimi kırarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 2 ay önce
İnşallah uzak doğu açılırda bir nebze olsa da Türk kökenli acentalar nefes alır. Bir yıl sonraki Turizimi de görmüş oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKEPE’li ~ 2 ay önce
Bodrum’daki Emrah , kulakların çınlasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartalın Çapkın Çocuğu ~ 2 ay önce
Bizdede İsmailağa Cemaatinin kestiği bazı biletleree Üst yönetim onayıyla 60 Kg ekstra hak verilsin ya da fazla bagaj ücreti için indirim tanimlansın. Biraz namus bir parça şeref olur o yönetim kurulu toplantılarına katılanlarda ama çok şey istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000