17 Temmuz 2018, Salı 11:40:44

Havaş Türkiye'de bir ilke imza attı

Havaş, Türkiye’de yer hizmetleri alanında bir ilk olan ve bozulabilir ürün taşımacılığında soğuk zincirin korunması amacıyla kullanılan ‘Soğutucu Üniteli’ özel aracını antrepolarının ekipman filosuna ekledi.
  • Havaş önce operasyon nasıl yapılır onu öğrensin celebiden ondan sonra böyle işlere kalkissin
  • Acilen yer hizmetli maaşları düşürülmeli 1600 tl ile gecinip gider kimsenin de maaşına dil uzatmazlar! İngilizce yok, diksiyon yok komple maganda acilen yer hizmetleri personelinin maaşı düşürülmelidir.
  • En iyisini havas yapar şirketimle gurur duyuyorum
  • benim anlamadiğim şudur zaten soğuk havali kamyonlar vardi öyle değil midir..yiyecekler ve icecekler yillardir uçağa soguk havali kamyonlar ile aevk edilir uçaaga veya havalimani içinde nereye sevk edilecekse..bu şeye benzemiş ilk defa araçlarmizda klima taktirdik hayirli olsun
  • Tebrikler havasa her zaman lider.
  • Şirketimle gurur duyuyorum.
  • Ucakta bozuluyor zaten
  • hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah

Sektörün öncü şirketlerinden Havaş, Türkiye’de yer hizmetleri alanında bir ilk olan ve bozulabilir ürün taşımacılığında soğuk zincirin korunması amacıyla kullanılan ‘Soğutucu Üniteli’ özel aracını antrepolarının ekipman filosuna ekledi.

Antrepo hizmetlerinde son teknolojiye uygun elektronik sistemlerle hizmet sunan ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı merkezine alan Havaş, gıda ve ilaç gibi özel taşımacılık gerektiren ürünlerin uluslararası standartlar çerçevesinde soğuk zinciri koruyarak taşınmasını sağlayan soğutucu üniteli (frigorifik) araç üreterek devreye aldı. Türkiye’de yer hizmetleri sektöründe kullanılan ilk frigorifik ekipman olan ‘Soğutucu Üniteli’ aracın ürün taşımak için ayrılan bölümünün duvarları ile tavan, taban ve kapıları, iç ve dış alan arasındaki ısı transferini en düşük düzeye getirecek biçimde tasarlanarak, soğutma yeteneği olan mekanik buhar sıkıştırmalı soğutma çevrimine sahip cihaz ile donatıldı.

Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, ‘’Havaş olarak büyüme stratejimizin odağına hem sektörün gelişimine katkı sağlamayı hem de son teknoloji ve donanımları faaliyetlerimize aktararak hizmet çeşitliliğimizi artırmayı alıyoruz. Hava kargo alanında depolama ve taşımacılık süreçlerinde soğuk zincirin korunması gerekliliği bulunan ürünler pazarın önemli bir kısmını kapsıyor. Bizler de bu alandaki çalışmaların verimliliğinin artırılması adına antrepo hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndaki antrepomuzda, bu yılın ilk çeyreğinde ise Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki soğuk hava depomuzda kapasite artışı için önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Bunun devamında Türkiye’de yer hizmetleri alanında bir ilki gerçekleştirerek ürünlerin küresel ölçekte kabul gören koşulların sağlanarak taşınmasına yönelik geliştirdiğimiz soğutucu üniteli özel bir aracı İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki antrepomuzun filosuna kattık. Sektöre yön veren yatırımlarla ilklere imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Faaliyetlerimizi geliştirmeye devam ederek tercih edilen iş ortağı olmak üzere çalışmayı sürdüreceğiz’’ dedi.
ACC (Air Cargo Carriers) Türkiye Başkanı Serkan Demirkan, ‘’ Türkiye’nin hava kargo ihracat pazarında, özel saklama koşullarında ve soğuk zincirin devamının sağlanarak taşınması gereken bozulabilir ürünler kaydedeğer bir büyüklüğe sahip. Bununla birlikte, ihtiyacın karşılanabilmesi için soğuk zincirin depolanması ve transferi ile ilgili Türkiye’deki çok sayıda havalimanında soğuk hava deposu ve uygun taşımacılık araçlarının artırılması gerekiyor. Sektörün ihtiyaçlarına cevap verilmesi ve hava kargo taşımacılığı alanındaki koşulların geliştirilmesi noktasında Havaş gibi önemli sektör oyuncularının duyarlı inovasyonları önemli bir katmadeğer oluşturuyor. Bu anlamda Havaş’ın geçtiğimiz dönemde, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Atatürk Havalimanı’ndaki antrepolarında soğuk hava depo alanlarını ek yatırımlarla büyütmesini önemsiyoruz. Son olarak da Türkiye’de yer hizmetlerinde bir ilk olan soğutucu üniteli araç yatırımını gerçekleştirdi. Türkiye Hava Kargo sektörü adına Havaş’a bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim’’ dedi.

Kendi ağı içerisinde yaklaşık 470 bin ton kargo hizmeti sunan Havaş, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki toplam 10 bin metrekare alanda yer alan antrepolarıyla ithalat ve ihracat kargoların sevk ve idaresini üstleniyor. Havaş, yer hizmetleri alanındaki bilgi birikimi ve deneyimini aktardığı lojistik faaliyetlerinde; genel kargo, değerli kargo, tehlikeli madde içerikli ve soğutma gerektiren kargolara ev sahipliği yapıyor. Havaş ayrıca, antrepolarında ithalat kargo müşterilerinin depolama ücretlerine daha kolay erişebilmeleri için Havaş Mobile uygulamasındaki antrepo hizmetleri menüsünde ve havas.net’de online işlemler alanında yer alan ‘Konşimento Sorgulama’ fonksiyonuyla da sorgulama hizmeti sunuyor.

Havaş Türkiye'de bir ilke imza attı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Hayat ~ 4 yıl önce
Havaş önce operasyon nasıl yapılır onu öğrensin celebiden ondan sonra böyle işlere kalkissin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yer Hizmeti ~ 4 yıl önce
Acilen yer hizmetli maaşları düşürülmeli 1600 tl ile gecinip gider kimsenin de maaşına dil uzatmazlar! İngilizce yok, diksiyon yok komple maganda acilen yer hizmetleri personelinin maaşı düşürülmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaslı ~ 4 yıl önce
En iyisini havas yapar şirketimle gurur duyuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
canarotjy ~ 4 yıl önce
benim anlamadiğim şudur zaten soğuk havali kamyonlar vardi öyle değil midir..yiyecekler ve icecekler yillardir uçağa soguk havali kamyonlar ile aevk edilir uçaaga veya havalimani içinde nereye sevk edilecekse..bu şeye benzemiş ilk defa araçlarmizda klima taktirdik hayirli olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrik ~ 4 yıl önce
Tebrikler havasa her zaman lider.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SM ~ 4 yıl önce
Şirketimle gurur duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guguk ~ 4 yıl önce
Aha haaa ne gurur ne gurur hepiniz birer astronot zaten
Onemli degil ~ 4 yıl önce
Ucakta bozuluyor zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
frigorifik ~ 4 yıl önce
hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000