18 Nisan 2013, Perşembe 16:24:28

HAVALİMANINDA SÜRPRİZ GÜVENLİK TEFTİŞİ

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı'na sürpriz ziyaret düzenledi.

Fransa, son dönemde yükselen tehditlere karşı güvenlik önlemlerini artırmaya devam ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İçişleri Bakanı Manuel Valls ile bu sabah Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı'na sürpriz ziyaret düzenleyerek, havalimanındaki güvenlik önlemlerini yerinde inceledi.

Hollande yaptığı açıklamada, Fransızların güvenliklerinin garanti altında olduğunu belirtti. Fransa cumhurbaşkanı, ''Mevcut tehditler var, herkes bundan haberdar. Son dönemde de artış gösterdi. Fransızların güvenliği için gerekli olan her şeyin hazır olduğunu görmek istedim.'' diye konuştu. Hollande sözlerine, "Fransa'ya yönelik tehditler var. Bizde aylardan beri güvenlik için gerekli bütün tedbirleri alıyoruz.'' diye devam etti.

François Hollande, Fransa'nın Mali'ye yaptığı askeri operasyon ve Suriye'de aldığı tutumun da tehditleri artırdığını söyledi. Tehditleri çok büyütmemek gerektiğinin vurgulayan Hollande, yapılması gerekenin Fransızları korumak için yeterli önlemleri almak olduğunu ifade etti.

Resmi programında yer almayan ziyaretin uzun zaman önce planlandığını belirten François Hollande, bunun Boston'da gerçekleşen saldırılarla bir ilgisi bulunmadığını ifade etti.

Bu arada Amerika'daki saldırılardan sonra Fransa'da tren garları ve metro istasyonlarında artırılan güvenlik önlemleri de dikkat çekti.

HAVALİMANINDA SÜRPRİZ GÜVENLİK TEFTİŞİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000