11 Ocak 2016, Pazartesi 08:02:21

Havalimanında şüpheli bagaj paniği

İsveç'in Skavsta Havalimanı'nda şüpheli bir bagaj üzerine boşaltılan Havalimanında alınan güvenlik önlemleri kaldırıldı. Havalimanında seferler bir süre gecikmeli olarak yapıldı.
  • Panik 2016 kelimesi

İsveç'in Skavsta Havalimanı'nda şüpheli bir bagaj üzerine boşaltılan Havalimanında alınan güvenlik önlemleri kaldırıldı. Havalimanında seferler bir süre gecikmeli olarak yapıldı.

Södermanland Polisi basın sözcüsü Anette Wilhelmsson bagajın patlayıcı ya da yanıcı bir madde şüphesi taşıması yüzünden, Havalimanı'nın boşaltıldığını açıkladı. Bomba uzmanlarının incelemesi sürerken, Havalimanında yolcu transiti kontrollü sağlanıyor.

Nöbetçi Polis Şefi Roland Lindqvist güvenlik sensörlerinin patlayıcı madde sinyali verdiğini, bagajın röntgeninin çekilmesi sonucu bagajda ne olduğu anlaşılamayan madde tespit edildiğini belirterek Stockholm'den bomba imha ekibinin çağırıldığını. Roland Lindqvist “Değerlendirilmesi zor bir durum. Bu gibi durumlarda personelimizden birine gidip maddeyi kontrol etmesini söyleyemem" dedi. Polis yetkilileri bagaj sahibi kadının “kamuya zarar verici hazırlık şüphesi" ile polis sorgusuna alındığını ve polis ile işbirliği yaptığını belirttiler. Söz konusu yolcunun Polonya'ya gitmek üzere havalimanına geldiği belirtildi. Polis yetkilisi Anette Wilhelmsson kadın yolcunun sorgusu sonucu şüphenin ortadan kalkıp kalkmayacağının belli olacağını söyledi.

Bomba uzmanlarının incelemesi gecikti

Stockholm'den Skavsta Havalimanına gelen bomba uzmanlarının incelemesinin uzmanların bomba inceleme aletlerinin arıza yapması nedeniyle geciktiği öğrenildi.

Havalimanının gidiş salonu ile şüpheli bagajın kordon altına alındığı, havalimanına inişlerin kontrollü bir bölgeye yapıldığı belirtilirken en az üç seferin gecikeceği belirtildi.

Skavsta Havalimanı İsveç'in üçüncü büyük limanı.

Alışveriş kompleksi de boşaltıldı

Skavsta Havalimanı'nın patlayıcı madde şüphesi üzerine nedeniyle boşaltılmasının üzerinden iki saat geçmeden, Vesterås kentinde içinde çok sayıda mağazanın bulunduğu alışveriş kompleksi de boşaltıldı.

Vesterås kenti polisi basın sözcüsü Johanna von Wowern, bir tehdit telefonu alındığını, her ihtimale karşın kompleksi boşaltma yolunu tercih ettiklerini söyledi. Polis herhangi bir patlamanın olduğunu da doğulamadı. Olayla ilgili yakalanan olmadığı belirtildi. (Cnn Türk)

Havalimanında şüpheli bagaj paniği

Facebook Yorum

Yorumlar

P ~ 5 yıl önce
Panik 2016 kelimesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000