10 Haziran 2019, Pazartesi 09:15:52

Havalimanında skandal uygulama!

Uzun bir uçak yolculuğu ardından İzlanda'ya varan A Milli Futbol Takımımız'a, havalimanında pasaport kontrolü sırasında zorluk çıkartıldı.
  • toplumda batı hayranı sıkıntılı tipler mevcut. Türkiye'nin her şeyinden nefret eden,aşağılık kompleksine sahip BATI HAYRANLARI mevcut. Türkiye'ye yapılan terbiyesizliklere tepki göstermeyip, üstüne bir de Türkiye'nin nota vermesini eleştiren BATI HAYRANLARI... bunlarınki kafayı tamamen batıya teslim etmek. celladına aşık olmak...
  • Sıradan vatandaşlara yıllardır aynısı yapılırken ve hala yapılıyorken devlet neredeydi peki? Milli takım tabii ki önemli ama vatandaş niye önemsiz? Avrupa'da nereye gitsek benzer şeyler oluyor,75 yaşındaki adamı,kundaktaki bebeği donuna,bezine kadar soydular,10 yaşında çocuğu defalarca x ray'den geçirdiler,yaşlı bir çifte pasaport kontrolündeki masaya vura vura buraya niye geldiniz dediler,bir bayanın cüzdanını ulu orta didik didik ettiler,milleti daha uçağın kapısında sorguluyorlar vs say say bitmez. Peki biz aynısını onlara yaptık mı,hayır! Niye çünkü onların parasına,icadına,turistine deli gibi muhtacız da ondan ama hayatta paradan daha önemli şeyler var,onur,gurur,şeref,haysiyet gibi...
  • Akşam bi tarih yazarız elbet..
  • Ha Irak Milli takımı gelmiş ha ülkemizin milli futbol takımı gelmiş.Artık Turkıye bu .Bakan çıkıp boş yere milletin gazını almasın izlanda ya laf ederek.Aksi takdirde tükürdüğümüzü yalıyoruz özür diliyoruz aylar sonra
  • Izlanda milli takımıda turkiyeye gelecek aynısı yapılacak eğer eski Türkiye değilse. Burdan sesleniyorum kıssassa kıssas
  • Onları çiçeklerle karşılamaktır. Bize bu yakışır.
  • acaba ne tür bir kansızsın sen. milli takıma yapılan saygısızlıktan, milli duyguların aşağılanılmak istenmesinden nasıl nema çıkarırım, ülkeyi nasıl kötülerim derdine düşmüşsün. git sevdiğin fransada ya da izlandada yaşa da herkesin tarafı belli olsun. kansız.
  • Bu kadar İTİBAR ARTIŞI iyi değil ... Kıskanıyorlar bizi :))
  • Izlandalilar "rovans" i unuttular galiba? Gumruk ihbar hattina bir iki ihbar gelebilir ve Izlanda kafilesi donuna kadar aranabilir geldiklerinde bence!
  • Ülke olarak saygınlığımızın hangi noktada olduğunun resmidir. Fransa'da adamların kendi ülkesinde marşını ıslıklarsan, sokakta hepiniz oc sunuz diye bas bas bağırırsan milli takımına böyle bir saygısızlığı hak görürler. Her geçen gün Ortadoğu bataklığına biraz daha saplandığımızın herkes farkında değil mi?

Uzun bir uçak yolculuğu ardından İzlanda'ya varan A Milli Futbol Takımımız'a, havalimanında pasaport kontrolü sırasında zorluk çıkartıldı. Skandallar bununla kalmadı. Futbolcularımızdan Emre Belözoğlu'na mikrofon tutar gibi tuvalet fırçası uzatıldı. O kişi daha sonra gözden kayboldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, konuyla ilgili girişimin başlatıldığını duyurdu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de "İzlanda makamları bu “ilkel” uygulama için özür dilemelidir. Bu yanlışı telafi edecek adımlar atmalıdır." dedi.
Konya'dan özel uçakla Keflavik Havalimanı'na gelen milli takım kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletildi.

Milli oyuncuların özel eşyalarının detaylı arandığı ve uzun süre pasaport kontrolünde tutulduğu öğrenildi. Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz, havalimanı çıkışında yaşananlara tepki gösterdi. Burak Yılmaz, "Yaptıkları saygısızlık, terbiyesizlik. Üç saattir orada bekliyoruz. Herkesin çantasını aldılar, herkesin kremlerini aldılar, çantasını alıyorlar. Tekrar tekrar geçiyorlar, biz 6,5 saat uçtuk, 3 saattir de bekliyoruz. Hatta bazı arkadaşlarımız hala gelemedi. Çıkabilen geliyor işte." ifadelerini kullandı. Kaptan Emre Belözoğlu da "Ben bir şey söylemek istemiyorum. Bizim ülkemize kurban olsunlar. Gereğini açıklarlar. Ne yazık ki evet, indiğimizden itibaren içeride gereksiz fazla arama yapıldı." diye konuştu.

SKANDAL! TUVALET FIRÇASI UZATILDI

Öte yandan İzlandalı bir taraftar, açıklama yaptığı sırada Emre Belözoğlu'na, mikrofon tutar gibi tuvalet fırçası uzattı. Söz konusu taraftar, daha sonra gözden kayboldu.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: GEREĞİNİ YAPACAĞIMIZDAN MİLLETİMİZİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, az önce yaptığı açıklamada "Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." dedi.

İBRAHİM KALIN: GİRİŞİM BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaşanan olayla ilgili girişimin başlatıldığını duyurdu. Kalın, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Milli takımımıza İzlanda’da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır. Girişim başlatılmıştır. Devletimiz ve milletimiz milli takımın yanındadır. En güzel cevabı milli takımımız sahada verecektir."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de skandalla ilgili açıklama yaptı. AK Partili Çelik şunları söyledi:

"Milli takımımıza İzlanda havaalanında yapılan saygısız muamele, İzlanda yetkili makamlarının doğrudan sorumluluğundadır. İzlanda makamlarını en güçlü şekilde. kınıyoruz. Sporun ruhuna yakışmayan bu saygısızlık karşısında gerekli tüm cevaplar net şekilde verilir. İzlanda makamları, insani olmayan, sporun ruhuna uymayan ve diplomatik açıdan asla kabul edilmeyecek bu davranışların sorumlusudur. Milli takımımıza yapılanlar bir nevi şiddettir. İzlanda makamları bu “ilkel” uygulama için özür dilemelidir. Bu yanlışı telafi edecek adımlar atmalıdır."

MİLLİLER OTELDE

Ay-yıldızlı ekip, havalimanındaki uzun bekleyişin ardından otobüsle başkent Reykjavik'e geçerek kamp yaptığı otele yerleşti.

A Milli Takım, maçın yapılacağı Laugardalsvöllur Stadı'nda TSİ 21.45'te yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak. 

Havalimanında skandal uygulama!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Havacı ~ 2 ay önce
toplumda batı hayranı sıkıntılı tipler mevcut. Türkiye'nin her şeyinden nefret eden,aşağılık kompleksine sahip BATI HAYRANLARI mevcut. Türkiye'ye yapılan terbiyesizliklere tepki göstermeyip, üstüne bir de Türkiye'nin nota vermesini eleştiren BATI HAYRANLARI... bunlarınki kafayı tamamen batıya teslim etmek. celladına aşık olmak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
skandal ? ~ 2 ay önce
Sıradan vatandaşlara yıllardır aynısı yapılırken ve hala yapılıyorken devlet neredeydi peki? Milli takım tabii ki önemli ama vatandaş niye önemsiz? Avrupa'da nereye gitsek benzer şeyler oluyor,75 yaşındaki adamı,kundaktaki bebeği donuna,bezine kadar soydular,10 yaşında çocuğu defalarca x ray'den geçirdiler,yaşlı bir çifte pasaport kontrolündeki masaya vura vura buraya niye geldiniz dediler,bir bayanın cüzdanını ulu orta didik didik ettiler,milleti daha uçağın kapısında sorguluyorlar vs say say bitmez. Peki biz aynısını onlara yaptık mı,hayır! Niye çünkü onların parasına,icadına,turistine deli gibi muhtacız da ondan ama hayatta paradan daha önemli şeyler var,onur,gurur,şeref,haysiyet gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akşama şenlik var ~ 2 ay önce
Akşam bi tarih yazarız elbet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
udayın takımı ~ 2 ay önce
Ha Irak Milli takımı gelmiş ha ülkemizin milli futbol takımı gelmiş.Artık Turkıye bu .Bakan çıkıp boş yere milletin gazını almasın izlanda ya laf ederek.Aksi takdirde tükürdüğümüzü yalıyoruz özür diliyoruz aylar sonra

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haneda ~ 2 ay önce
Izlanda milli takımıda turkiyeye gelecek aynısı yapılacak eğer eski Türkiye değilse. Burdan sesleniyorum kıssassa kıssas

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bunlara en iyi cevap ~ 2 ay önce
Onları çiçeklerle karşılamaktır. Bize bu yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kansız ~ 2 ay önce
acaba ne tür bir kansızsın sen. milli takıma yapılan saygısızlıktan, milli duyguların aşağılanılmak istenmesinden nasıl nema çıkarırım, ülkeyi nasıl kötülerim derdine düşmüşsün. git sevdiğin fransada ya da izlandada yaşa da herkesin tarafı belli olsun. kansız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni Türkiye ~ 2 ay önce
Bu kadar İTİBAR ARTIŞI iyi değil ... Kıskanıyorlar bizi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rovans ~ 2 ay önce
Izlandalilar "rovans" i unuttular galiba? Gumruk ihbar hattina bir iki ihbar gelebilir ve Izlanda kafilesi donuna kadar aranabilir geldiklerinde bence!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kagan ~ 2 ay önce
Ülke olarak saygınlığımızın hangi noktada olduğunun resmidir. Fransa'da adamların kendi ülkesinde marşını ıslıklarsan, sokakta hepiniz oc sunuz diye bas bas bağırırsan milli takımına böyle bir saygısızlığı hak görürler. Her geçen gün Ortadoğu bataklığına biraz daha saplandığımızın herkes farkında değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarik ~ 2 ay önce
Eee bunun birde Turkiyesi var Daha kotu muameleye hazir gelsinler
Kagan ~ 2 ay önce
Tüm o saygısızlıklar yapılırken çıkıp "bu yapılanlar Fransız halkına saygısızlıktır, Türk milletinin iradesini yansıtmamaktadır. Kınıyoruz" diye açıklama yapmayan dışişleri bakanı da şimdi çıksın İzlanda ya gerekli tepki gösterildi desin. Sanki bir önemi var. Çadır beyleri sizi..
@tarik ~ 2 ay önce
Hayırdır birader, oteli mi havaya uçuracaksın? Daha dün milli ruh yok, para için milli takımda oynuyorlar diye ana avrat küfür ettiğiniz adamlar için ne oldu da bir anda fedai oldunuz? Azıcık omurganız olsun be
Haklı ~ 2 ay önce
Kesinlikle haklısınız. Adamların ülkesinde hepiniz o.ç. nuz derseniz bu muamelelere de maruz kalır, vize alırken de her türlü problemi yaşarsınız.
Çok bilen ~ 2 ay önce
Fransa milli marşına yapılan ıslıklı protesto Fransa da kabul edilen ermeni soykırımı ile ilgili olduğunu da biliyorsunuzdur umarım yapılan kabul edilen bir kanuna tepki niteliğinde idi o protesto anladığım kadarıyla siz de soykırım destekleyecisiniz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000