05 Temmuz 2013, Cuma 14:54:14

HAVALİMANINDA HIRSIZLIK PATLAĞI

Telegraaf gazetesinde yer alan haberde; dört aylık araştırma sonucunda, Amsterdam Havalimanı personelinden 3 kişinin yolcuların paralarını ve elektronik eşyalarını çalarken yakalandığı ve inzibat timi tarafından tutuklandığı belirtildi.
  • Bu olay burada olsa vay efenim ülkeyi yabancılara rezil ettiniz diye kızar komplekse girerdik...

Hırsızlık özellikle yolcuların eşyalarını güvenlik kontrolünden geçirmek için yürüyen bandın üzerine koydukları anda yapılıyor. Havalimanın yoğun olmasını ve yolcuların bu yoğunlukta uçağa yetişmek için telaşlı davranmasını fırsat bilen hırsızlar, para veya küçük elektronik eşyaları çalıyor.

Yolcunun bunu fark edip belirtmesi durumunda ise bu durumdan hiç haberdar değilmiş gibi davranarak olayı ört bas etmeye çalışıyor.

Gazetenin haberine göre özellikle şubat ayında hırsızlıkla ilgili başvuruların artmasından şüphelenen inzibat timi bu olayları araştırmak için alana gizli kamera yerleştirdi ve hırsızları kıskıvrak yakaladı.

Bu ilk değil

Schiphol havalimanı personelinin hırsızlık yaptığı haberleri anlamından bakıldığında aslında bu olay ilk değil. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında basına sızan haberlerde de uyuşturucu ticaretine adı karışan yaklaşık 20 kişilik bir çete ortaya çıkartılmıştı. (Sonhaber)

HAVALİMANINDA HIRSIZLIK PATLAĞI

Facebook Yorum

Yorumlar

Se/sa ~ 9 yıl önce
Bu olay burada olsa vay efenim ülkeyi yabancılara rezil ettiniz diye kızar komplekse girerdik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000