27 Şubat 2015, Cuma 07:50:03

HAVALİMANI TAKSİCİSİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Adana’da, Şakirpaşa Havaalanı’ndan taksiye binerek, Mersin’e giden kadın yolcunun, araçta unuttuğu cüzdanında bulunan 73 bin 500 dinar, 600 dolar ile kredi ve kimlik kartları sahibine teslim edildi.
  • Zerrin Doğan,80 lerin Yeşilçamının vamp kadınımı?Ondan dolayı mı görünmek istemedi?Ya taksici, Moşe Dayan'ın nesi olur?
  • Yetkililere sesleniyorum artik sakirpasa degil neden hala sakirpasa diye bahsediyorsunuzz
  • Tebrik ediyorum. Bu guzel. Davranistan dolayi. Acaba paranin sahibi. Ne kadar bahsis verdigini merak ediyorum . O adamin hakki En az. 5000 TL. Dir gerci vermesede olur . Boyle dogru insani Sevindirmek. Yuce rabbimizin. Hosuna gider
  • Aynı atatürk havaalanı taksicileri :)
  • iyi de ne yapacaktı başka?
  • Bir an Ataturk havalimani taksicisi sandım ve ne denli imkansiz olabilecegini dusunuyordum. Allahtan degilmis :D cunku daha gecen hafta tipinin bastirdigi gün besyoldan ucus egitim merkezine(5-6 tl lik mesafe) 4 personel taksi bekliyorduk. Şansa havalimani taksisinde calisan karakter yoksunu birey durdu ve(icinde oraya giden baska biri daha olmasina ragmen) adam bası 10 tl ye goturebilecegini soyledi. O an beynimden vurulmusa dondum. Ancak bunu diyenin bir havalimani taksisi oldugunu dusununce sasirmamin daha sacma oldugunu farkettim. Personel olarak bizim boylelerine(20 30 tl lik mesafeye bile burun kiviran sahislar) hicbir sekilde para kaptirmamamiz lazim umarim halk da bir gun bilinclenir de en olmadi bunlar duzelir.
  • Bulunan tutar ülkeye döviz getirme limitlerini aşıyor mu aşmıyor mu? Önemli bir diğer konu da bu.
  • Böyle erdemli insanlara ihtiyacımız var. Olurda birgün Adana havaalanına gelirsem senin taksine bineceğim.

Adana’da, Şakirpaşa Havaalanı’ndan taksiye binerek, Mersin’e giden kadın yolcunun, araçta unuttuğu cüzdanında bulunan 73 bin 500 dinar, 600 dolar ile kredi ve kimlik kartları sahibine teslim edildi.

Havaalanı Birlik Koop Taksi’de çalışan 77 yaşındaki Recai Dayan, dış hatlardan çıkarak, aracına binen biri bayan diğeri erkek müşteriyi, gece 23.00 sıralarında Mersin’e götürdüğünü, dönüşte aracında temizlik yaparken, gördüğü cüzdana baktığında içerisinde çok miktarda para, kredi ve kimlik kartı ile evrakları gördüğünü söyledi.

Hava limanında uzun yıllar personel olarak çalışıp, emekli olduktan sonra taksiciliğe başladığını belirten Recai Dayan, benzer olaylarla defalarca karşılaştığını, her defasında da unutulan eşya ve paraları sahibine teslim ettiğini belirtti. Bu defa da durumu derhal Hava Limanı Taksi Koop Başkanı Umut Baykan’a ilettiğini, ardından Birlik Başkanı Kazım Barışık’a geldiklerini ifade etti.

Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) Başkanı Kazım Barışık da bulduğu içi para ve evrak dolu cüzdanı, sahibine teslim etmek üzere kendisine gelen Taksici Esnafı Recai Doğan’ı erdemli davranışından dolayı, topluma örnek göstererek, teşekkür etti.

Başkan Barışık, “Günümüz şartlarında böyle dürüst insanlara ihtiyacımız var. Recai kardeşim, örnek bir davranış göstererek, sahibine ulaştırmamız için cüzdanı bize getirdi. Allah ondan razı olsun. Kendisine ve birlikte bana gelen kooperatif başkanı Umut kardeşimize de teşekkür ediyorum. Benim esnafım böyle erdemli bir davranış gösterdiği için de Recai Dayan kardeşimizi takdirle karşılıyorum.” dedi.

Daha sonra yapılan telefon görüşmelerinde, Mersin’de bulunan Zerin Doğan isimli bayana ulaşıldı. Doğan, cüzdanı bulan taksici Recai Dayan’a, zamanı olmadığı için Adana’ya gelemeyeceğini belirterek, kendisinin Mersin’e gelmesini rica etti. Dayan da, müşterisinin ricasını kırmayarak Mersin’e gitti ve cüzdanı teslim ettiğini, küçük bir bahşiş verdikten sonra birlikte bir de hatıra fotoğrafı çektirdiğini, ancak basında görünmek istemediği için fotoğraf veremediklerini bildirdi. (Haberler)

HAVALİMANI TAKSİCİSİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Who is who? ~ 9 yıl önce
Zerrin Doğan,80 lerin Yeşilçamının vamp kadınımı?Ondan dolayı mı görünmek istemedi?Ya taksici, Moşe Dayan'ın nesi olur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yetkililere sesleniyorum artik sakirpasa degil neden hala sakirpasa diye bahsediyorsunuzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Tebrik ediyorum. Bu guzel. Davranistan dolayi. Acaba paranin sahibi. Ne kadar bahsis verdigini merak ediyorum . O adamin hakki En az. 5000 TL. Dir gerci vermesede olur . Boyle dogru insani Sevindirmek. Yuce rabbimizin. Hosuna gider

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Aynı atatürk havaalanı taksicileri :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taksi ~ 9 yıl önce
iyi de ne yapacaktı başka?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir an ~ 9 yıl önce
Bir an Ataturk havalimani taksicisi sandım ve ne denli imkansiz olabilecegini dusunuyordum. Allahtan degilmis :D cunku daha gecen hafta tipinin bastirdigi gün besyoldan ucus egitim merkezine(5-6 tl lik mesafe) 4 personel taksi bekliyorduk. Şansa havalimani taksisinde calisan karakter yoksunu birey durdu ve(icinde oraya giden baska biri daha olmasina ragmen) adam bası 10 tl ye goturebilecegini soyledi. O an beynimden vurulmusa dondum. Ancak bunu diyenin bir havalimani taksisi oldugunu dusununce sasirmamin daha sacma oldugunu farkettim. Personel olarak bizim boylelerine(20 30 tl lik mesafeye bile burun kiviran sahislar) hicbir sekilde para kaptirmamamiz lazim umarim halk da bir gun bilinclenir de en olmadi bunlar duzelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir ana ~ 9 yıl önce
hemen şikayet edin.iki hafta iş yapamama cezası var.
Sorgu ~ 9 yıl önce
Bulunan tutar ülkeye döviz getirme limitlerini aşıyor mu aşmıyor mu? Önemli bir diğer konu da bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal Recai Baba ~ 9 yıl önce
Böyle erdemli insanlara ihtiyacımız var. Olurda birgün Adana havaalanına gelirsem senin taksine bineceğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000