06 Şubat 2018, Salı 09:25:55

Havada bir ilk!

Japonya'nın low cost havayolu şirketi Peach Aviation, Bitcoin kabul etme planlarının ertelendiğini, öne sürüldüğü gibi iptal edilmediğini doğruladı.
  • Bu da buraya Şeyma Subaşı nın fotoğrafının altına ilk yorum gibi kalsın

Japonya’nın low cost (düşük maliyetli) havayolu şirketi Peach Aviation, Bitcoin kabul etme planlarının ertelendiğini, öne sürüldüğü gibi iptal edilmediğini doğruladı.

Peach Aviation, 2017 yılının Mayıs ayında müşterilerinin yıl sonuna kadar bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kullanabileceğini açıklamıştı. Bununla birlikte plan 2018’in Mart ayına ertelendi.

Havayolu şirketi, yeni Bitcoin ödeme sistemi ve havalimanlarında Bitcoin ATM’leri kurmak için kripto para borsası BITpoint Japan ile ortaklık kurmuştu.

Havayolu şirketinin, piyasadaki son dalgalanmalar ve Japonya’nın en büyük borsalarından Coincheck’te 534 milyon Dolar değerinde NEM’in çalınmasının ardından Bitcoin’i kabul etmekten vazgeçtiği iddia edilmişti. Şirket ise resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak iddiaları reddetti.

İlk şirket değil

Peach Aviation, uçuşlarda Bitcoin’i kabul edeceğini duyuran ilk şirket değil. 2017 yılının Temmuz ayında AirBaltic, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak eklemişti.

Havada bir ilk!

Facebook Yorum

Yorumlar

Abarakamba ~ 5 yıl önce
Bu da buraya Şeyma Subaşı nın fotoğrafının altına ilk yorum gibi kalsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000