20 Eylül 2018, Perşembe 16:04:41

Havacılıkta Milli seferberlik çağrısı

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
  • durmak yok traşa devam hamdolsun
  • Açıklamalar makul. Fakat tüm paydaşlar birlikte hareket etmeli ki konuşulanlar havada kalmasın. Yoksa 5-10 kişinin gayretleriyle olmaz.
  • Bence şuan çok güçlüyüz ve zenginiz ama dış güçler bizi durdurmak istiyor. Havacılıkta amerikayı geçtik atak helikopteri mesela ve bayraktar iha ile baş edemezler.
  • Daha dün eğitim ucaginiz arizalandi teknik log doldurmak istemediniz gelen teknisyenin imza atma yetkisi yok SHGM den onay almadan gelmiş beşe yetişmemiş imza yetkin yok görevlendirme yazın yok uçağa dokunamazsin dedik ortalık karıştı siz ve sizin gibiler ancak bağımsızlık değil kaos yaratır indire gandi cebciler sizi ...
  • Halil bey günlük hayatında güzel adamdır ama ne yazık ki bu işin ehli değildir. Konuşmaları abartı ve demagojik unsurlar vardır. he bizde bunlar sevilen şeyler, belki millet gaza gelir ve bu iş tutar.
  • İlk önce ahlaki değerlerini kayıp etmemiş iş adamlarına sahip olmamız gerekiyor. Devlet parasıyla oturup kalkan işadamları kendilerine hayırı yok...
  • Öncelikle yabancı pilot alımına son verip seferberliğe katkı yapabilirsiniz.
  • Değerli Eskişehir halkı, siz de çalışanlarınıza zam vermeyerek Milli Seferberlik yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.

Eskişehir Sanayi Odası tarafından ‘Havacılık Sektöründe Millileşme ve Yerlileşme İşbirliği Çalışmaları’ toplantısı gerçekleşti. Eskişehir Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya, Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve çok sayıda sanayici katıldı.

“Havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz”

Toplantı öncesinde konuşan THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Türkiye’nin sanayileşme sürecini tamamlamak zorunda olduğunu kaydederek, “Türkiye yaşadığımız son olaylar ile gördük ki sanayileşme sürecini tamamlama zorunda. Bunu her sektör için söyleyebiliriz. Bize tam sanayileşmiş, tam kalkınmış bir Türkiye lazım. Bu aslında Türkiye’de toplu bir kalkınma seferberliğidir. Eskişehir’de Başkan Celallettin Kesikbaş önderliğinde yapılan bu çalışmalar için teşekkür ediyorum. Havacılık alanında tam bağımsız bir Türkiye’nin sağlanması yolunda önemli bir çalışma. Türkiye’de 400 bin tane fabrika var. Bu fabrikaların havacılık sektörü için çalıştığını düşündüğümüzde bir uçağı yapmamız lazım. Biz burada bütün firmalarımızı mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz. Zaten Eskişehir’deki bütün sanayicilerimiz havacılık ürünlerinde önemli işler yapıyorlar, ama eksiğimiz var. Eksiklerimizin tamamlanması lazım. Yine burada Eskişehir’in öncelikli rol alması gerekiyor. Öncü olması gerekiyor. Biz de yine THY’de teknik ve uçak bakımda kullandığımız parçaların da bu çerçevede 2023 yılına kadar yerleştirilmesi çalışmaları kapsamında Eskişehirli sanayicilerimizi bu üretimde görmek istiyoruz. Onun için bir sohbet toplantısı olacak” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımız bizim için bir şanstır”

Ayrıca Tokel, “Türkiye’nin bir avantajı var. Uzun yıllar biz devletin üst kademesinin bu konulara sahip çıkmasını bekledik. Cumhurbaşkanımız bizim için bir şanstır. Cumhurbaşkanımız, ‘Türkiye uçağını ve tankını yüzde 100 yerli yapmak zorundadır. Savunma sanayi ve havacılık için yurtdışına bir kuruş harcamaya gönlüm razı değil’ diyor. Devletin tepesi burada bir hedef gösteriyor. Türkiye’nin diğer ilgili kurum ve kuruluşları bu hedefe doğru koşmak zorunda” diye belirtti.

“İthalatın önünü kesmediğimiz sürece istediğimiz seviyelere gelemeyeceğiz”

Daha sonra konuşan Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalletin Kesikbaş, yapılan toplantının Eskişehir sanayicilerinin iş hakimiyetlerini arttırmak olduğunu ayrıca belirli bir sinerji oluşturmak olduğunu belirtti. Kesikbaş, “İthalatın önünü kesmediğimiz sürece istediğimiz seviyelere gelemeyeceğiz. Hocamızın burada olması bizim için çok değerli. Eskişehir sanayi açısından havacılık sektörü ile anılan bir yapıda. Bizim bütün sektörleri sinerjik halde bir araya getirmemiz gerekiyor. Çok geniş kapsamlı bir sektör. Eskişehir de bu anlamda çok uygun. Önemli olan havacılık sanayisine sadece metal işleme değil bütün sektörlerin bileşenlerini nasıl bir araya getirebiliriz, hepsini nasıl havacılık çalışması halinde getirebiliriz. Hocamdan bunları dinlemek istiyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Havacılık Sektöründe Millileşme ve Yerlileşme İşbirliği Çalışmaları toplantısına geçildi. 

Havacılıkta Milli seferberlik çağrısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

traş ~ 4 yıl önce
durmak yok traşa devam hamdolsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İcraat ~ 4 yıl önce
Açıklamalar makul. Fakat tüm paydaşlar birlikte hareket etmeli ki konuşulanlar havada kalmasın. Yoksa 5-10 kişinin gayretleriyle olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güçlü Türkiye ~ 4 yıl önce
Bence şuan çok güçlüyüz ve zenginiz ama dış güçler bizi durdurmak istiyor. Havacılıkta amerikayı geçtik atak helikopteri mesela ve bayraktar iha ile baş edemezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
La artist bunlar ~ 4 yıl önce
Daha dün eğitim ucaginiz arizalandi teknik log doldurmak istemediniz gelen teknisyenin imza atma yetkisi yok SHGM den onay almadan gelmiş beşe yetişmemiş imza yetkin yok görevlendirme yazın yok uçağa dokunamazsin dedik ortalık karıştı siz ve sizin gibiler ancak bağımsızlık değil kaos yaratır indire gandi cebciler sizi ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halil Tokel ~ 4 yıl önce
Halil bey günlük hayatında güzel adamdır ama ne yazık ki bu işin ehli değildir. Konuşmaları abartı ve demagojik unsurlar vardır. he bizde bunlar sevilen şeyler, belki millet gaza gelir ve bu iş tutar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halil bey ~ 4 yıl önce
İlk önce ahlaki değerlerini kayıp etmemiş iş adamlarına sahip olmamız gerekiyor. Devlet parasıyla oturup kalkan işadamları kendilerine hayırı yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 4 yıl önce
Deveye sormuşlar neren eğri. Misali. Artık ülke çok tuhaf yer olmuş
Yabancı ~ 4 yıl önce
Öncelikle yabancı pilot alımına son verip seferberliğe katkı yapabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkish Technic ~ 4 yıl önce
Değerli Eskişehir halkı, siz de çalışanlarınıza zam vermeyerek Milli Seferberlik yapabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000