07 Eylül 2016, Çarşamba 09:09:25

'Havaalanı için aylar önce harekete geçtik'

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer 2010 yılında yapılmış bulunan ihalenin iptali için aylar önce harekete geçtikleri bu ihalenin iptali için 5 Eylül 2016 tarihiyle son aşamaya geldiklerini ifade etti.
  • Allah sizi bildigi gibi yapsin. Mersine havalanikurmuyorsunuz da gidip adi saniduyulmamis sapancaya havalani kuruyosunuz. sapanca da kim var sapanca nin neyi var ? sadece rant pesindesiniz. koy mersine havalanini hub yap diyarbakira kibrisa misira yunan adalarina lubnana...
  • Sapanca ne zaman il oldu da Kırkpınar diye ilçesi var.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca’nın Kırkpınar ilçesinde kurulmak istenen havalanı konusunda, ilgili firma ile 2010 yılında yapılmış bulunan ihalenin iptali için aylar önce harekete geçtikleri bu ihalenin iptali için 5 Eylül 2016 tarihiyle son aşamaya geldiklerini ifade etti.

Sapanca Belediye Başkanlığı’nın 30 Mart 2016 tarihinde 10 yıl geriye dönük olarak yaptığı tüm ihaleleri Sakarya Valiliği’ne bildirdiklerini açıklayan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, ilgili firma ile yapılan ihaleye listede yer verdiklerini, Sapanca Belediyesi tarafından yapılan araştırmalar ve medya takibiyle edindikleri bilgiler doğrultusunda firmayla ilgili bir kişinin de FETÖ ile bağlantılı olduğunun öğrenilmesi sebebiyle ihalenin kesinlikle iptali konusunda çalışma başlattıklarını vurguladı.

Sapanca Belediyesi ihaleyi alan firmaya karşı, havaalanı olarak belirlenen yer konusunda ilgili araziye kullanım koşullarına göre yatırım yapılmasının taahhüt edildiğini fakat Kocaeli Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’na müracaatlarının olumsuz neticelenmesi ve ilgili araziye herhangi bir yatırım yapılmasına izin verilmediğinin firmaya bildirildiğini ifade eden Yılmazer, firmanın 2010 yılından itibaren yükümlülüğünde olan kira bedellerinin de ödenmediğini açıkladı.

Her iki tarafın yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle ihaleyi tek taraflı olarak iptal ettiklerini de sözlerine ekledi.

'Havaalanı için aylar önce harekete geçtik'

Facebook Yorum

Yorumlar

mersin ~ 4 yıl önce
Allah sizi bildigi gibi yapsin. Mersine havalanikurmuyorsunuz da gidip adi saniduyulmamis sapancaya havalani kuruyosunuz. sapanca da kim var sapanca nin neyi var ? sadece rant pesindesiniz. koy mersine havalanini hub yap diyarbakira kibrisa misira yunan adalarina lubnana...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Otobanla Adana 45dk sürüyor ne havalimanı istiyorsunuz anlamıyorum. Aydınlılar bir siz iki. İki şehir de 45 dk mesafede havalimanı olmasına karşın havalimanı diye biyerlerini yırtıyor.
TR ~ 4 yıl önce
Sapanca ne zaman il oldu da Kırkpınar diye ilçesi var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000