14 Nisan 2015, Salı 14:01:35

HAVA İŞ'TEN MAHKEME AÇIKLAMASI

Hava İş Sendikası, Teknik A.Ş'ye ait iş yerlerinin taşımacılık iş kolunda kalması kararına ilişkin bir açıklama yayınladı.
  • Sedat Bey.Mustafa Bey biz kazanalım 305 i nasıl döndürdüysek sizide öyle dediniz.Buyrun bekliyoruz.Protokol ile düşürülen ücretleri yılları geri istiyoruz.HADI HAVA-İŞ
  • Hadi HAVA-İŞ Hangarda neden protokol imzaladığını anlatırken diğer sendika dedin .Şimdilik teksin 2500 kişinin ücret ve haklaŕının düşmesinde 200 kişinin atılmasında senin imzan var .Ağbeykerin orda EMANET döndür arkadaşları dediğingibi düzelt yanlıslari kim tutuyor seni .MAMUT aben orda .Kazanalım dediniz kazandınız biz bekliyoruz.
  • Tgs?
  • 2 sendika da biri Aşşağıda sakal diğeri yukarı daki bıyık renkleri ise zaten belli
  • Elinizde patlayan habom projesini binlerce kişinin mağduriyeti ile sonlandırdınız.Hepimiz biliyoruz ki bu şirketin kurulmasında da,kapanma sürecindede emeğiniz büyük.Habom dan atılma tehtidi suretiyle Teknik A.Ş ye geçiş yapan personele geçiş yaptıktan sonra sahip çıkmayan Hava İş yönetimi bu zafer sonrası bakalım nasıl bir hamle yapacak.Uyulmayan Tis maddelerini savunabilecekmi.Yoksa yeni TİS'e kadar bekletip yine %5 sonrası %3 e görüşmeleri sonlandıracakmı ? Zaferimiz zaferimiz olsun inşallah Hava-İş sadece sizin zaferiniz değil.
  • Hepimiz için hayırlısı olsun.Umarım hava iş yönetimi ek protokol denilen zırvalık ile hak kaybına uğrayıp zar zor geçinir hale getirdiği eski habom çalışanlarının hakkını savunabilir.İş başı yaptığımız tarihten beri bol bol vaad ve karınca hikayesi dinledik ama bir toplantı icraat göremedik.İş veren şuan alalen TİS e uymamakta ama buna karşılık sendikamız hiçbirşey yapmıyor.Her sorulan soruya TİS de hallederiz cevabı veriliyor ama yaptıkları TİS'in arkasında duramıyor.Bakalım bundan sonra Hava-İş yönetiminden ne hikayeler dinleyeceğiz
  • Hava isi oncelikle tebrik ederim.Fakat biz celik ise o gun uye olurken zaten karsimizda bir alternatif olarak hava is yoktu.herkes de sunu iyi biliyorki havacilik sektorunde tek sendika olarak HAVA IS i biliyorduk onumuze celik is olarak getirdiler sonrada onaylamamizi istediler.O gune kadar hic kimse celik is olarak bir sendika vede mng olarak sendikaciligi dahi bilmezdi.Ama yasanacaklar varmis yasandi.isin asli bence budur.yalniz bir gercek var bu kadar kisinin hic bir gerekce gosterilmeden neden is gorusmesine cagrilmadigidir.Evet simdi hava is den bu konuda yardim bekliyoruz.TT de bu kadar teknisyene ihtiyac varken ayrica suanda zafiyet duydugu ucak tipinden neden hazir C/S teknisyenine is teklifi yapmadi bir aciklama bekliyoruz.HAVA IS YONETICILERINDEN YARDIM BEKLIYORUZ.ALLAH YARDIMCILARI OLSUN.kendilerine bir tesekkuru borc biliriz.umut tukenmez bir kaynaktir.AMA SABR ALLAHA SIGINMAKTIR.
  • Habomda ise baslayanlari cogu biliyor ki disarida sittin sene bundan daha iyi bir is bulamazlar. Ha 2 tanesi bulur 3 tanesi bulur.. kendinizi illa sizden daha once thy de ise baslayanlarla neden karsilastiriyorsun arkadasim.. senden once girenler buyuk kismi eski agabeyler haric ya shyo mezunu ya ucak lisesi. Sen gokten zembille bu sektore indin sukret. Ferhan sizi otobusle celik ise uye olmaya giderken atladin otobuse gittin hic ben ne yapiyorum 100 yillik sirket burasi demedin gittin afi bile senin yaptigin isle zerre alakasi olmayan bir sendikaya uye oldun.eee simdi de diyorsun ki neden boyle, burada bana gore hakki yenen sadece shyo ve ucak mezunu olup habomda baslatilan kardeslerimizdir. Kim ne derse desin. Kotu dedikleri maas bile suan minimum 2.000 tl ve ikramiye . Biraz sabredin duzelecek iste. Celikiste kalsan bekle gorurdun bunu. O celik comak iste bu islerin basindaki adamlarin torpilleri guvencelerini duymayan kalmadi. Misyonlarini da tamamladilar iste...
  • işten çıkarılanlar için hiçbirşey yapamazlar savunmaları ilginç siz çelik iş li idiniz hem biz mahkemeyi kazanmadan önce işten çıkartılmışsınız vs vs vs bizler işten çıkarılanlar kaderine terk edileli çok oldu teşekkürler bizi dün çelik işe mahkum edip bu gün de kapının önüne koyanlara teşekkürler TOPÇULARA ŞAŞMAZLARA !!!!!!!
  • Şimdi kalkıp demeyın sakın 200 bizim üyemiz değilidi diye yazıl günah değilmi bu insanlara durduk yere işsiz kaldılar

Hava İş Sendikası, mahkemenin Teknik A.Ş'ye ait iş yerlerinin taşımacılık iş kolunda kalması kararına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ülkemizde ulaşılması gereken milyonlarca sendikasız çalışan varken, Teknik A.Ş. çalışanı üyelerimize göz diken Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Çelik-iş Sendikasının, devam eden hukuki sürece rağmen Hava-iş Sendikamız ve üyelerimizi tartışma ortamına çekmeye yönelik sabırla izlediğimiz propagandalarına bugün (dün) Bakırköy 9.İş Mahkemesi gereken cevabı verdi.

Bugün (dün) görülen 10.celsede, Bakırköy İş Mahkemesinin verdiği karara göre; THY Teknik A.Ş. taşımacılık iş kolunda sayıldı. Bu sevindirici haberi siz değerli üyelerimizle paylaşırken 25.02.2015 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapmış olduğumuz, 5.Dönem Toplu İş Sözleşmesi yetki tespiti başvurumuz sonucu başlatacağımız görüşmelerde, yine sizler adına kazanımlar elde edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Sendika tarihine geçecek bu büyük başarımızı sizlerle paylaşmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Hepimize hayırlı olmasını dileriz.

HAVA İŞ'TEN MAHKEME AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Ekrem ~ 5 yıl önce
Sedat Bey.Mustafa Bey biz kazanalım 305 i nasıl döndürdüysek sizide öyle dediniz.Buyrun bekliyoruz.Protokol ile düşürülen ücretleri yılları geri istiyoruz.HADI HAVA-İŞ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aydın ~ 5 yıl önce
Hadi HAVA-İŞ Hangarda neden protokol imzaladığını anlatırken diğer sendika dedin .Şimdilik teksin 2500 kişinin ücret ve haklaŕının düşmesinde 200 kişinin atılmasında senin imzan var .Ağbeykerin orda EMANET döndür arkadaşları dediğingibi düzelt yanlıslari kim tutuyor seni .MAMUT aben orda .Kazanalım dediniz kazandınız biz bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Tgs?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
2 sendika da biri Aşşağıda sakal diğeri yukarı daki bıyık renkleri ise zaten belli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom bom ~ 5 yıl önce
Elinizde patlayan habom projesini binlerce kişinin mağduriyeti ile sonlandırdınız.Hepimiz biliyoruz ki bu şirketin kurulmasında da,kapanma sürecindede emeğiniz büyük.Habom dan atılma tehtidi suretiyle Teknik A.Ş ye geçiş yapan personele geçiş yaptıktan sonra sahip çıkmayan Hava İş yönetimi bu zafer sonrası bakalım nasıl bir hamle yapacak.Uyulmayan Tis maddelerini savunabilecekmi.Yoksa yeni TİS'e kadar bekletip yine %5 sonrası %3 e görüşmeleri sonlandıracakmı ? Zaferimiz zaferimiz olsun inşallah Hava-İş sadece sizin zaferiniz değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeni teknik ~ 5 yıl önce
Hepimiz için hayırlısı olsun.Umarım hava iş yönetimi ek protokol denilen zırvalık ile hak kaybına uğrayıp zar zor geçinir hale getirdiği eski habom çalışanlarının hakkını savunabilir.İş başı yaptığımız tarihten beri bol bol vaad ve karınca hikayesi dinledik ama bir toplantı icraat göremedik.İş veren şuan alalen TİS e uymamakta ama buna karşılık sendikamız hiçbirşey yapmıyor.Her sorulan soruya TİS de hallederiz cevabı veriliyor ama yaptıkları TİS'in arkasında duramıyor.Bakalım bundan sonra Hava-İş yönetiminden ne hikayeler dinleyeceğiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habomzede ~ 5 yıl önce
Hava isi oncelikle tebrik ederim.Fakat biz celik ise o gun uye olurken zaten karsimizda bir alternatif olarak hava is yoktu.herkes de sunu iyi biliyorki havacilik sektorunde tek sendika olarak HAVA IS i biliyorduk onumuze celik is olarak getirdiler sonrada onaylamamizi istediler.O gune kadar hic kimse celik is olarak bir sendika vede mng olarak sendikaciligi dahi bilmezdi.Ama yasanacaklar varmis yasandi.isin asli bence budur.yalniz bir gercek var bu kadar kisinin hic bir gerekce gosterilmeden neden is gorusmesine cagrilmadigidir.Evet simdi hava is den bu konuda yardim bekliyoruz.TT de bu kadar teknisyene ihtiyac varken ayrica suanda zafiyet duydugu ucak tipinden neden hazir C/S teknisyenine is teklifi yapmadi bir aciklama bekliyoruz.HAVA IS YONETICILERINDEN YARDIM BEKLIYORUZ.ALLAH YARDIMCILARI OLSUN.kendilerine bir tesekkuru borc biliriz.umut tukenmez bir kaynaktir.AMA SABR ALLAHA SIGINMAKTIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OJT ~ 5 yıl önce
Habomda ise baslayanlari cogu biliyor ki disarida sittin sene bundan daha iyi bir is bulamazlar. Ha 2 tanesi bulur 3 tanesi bulur.. kendinizi illa sizden daha once thy de ise baslayanlarla neden karsilastiriyorsun arkadasim.. senden once girenler buyuk kismi eski agabeyler haric ya shyo mezunu ya ucak lisesi. Sen gokten zembille bu sektore indin sukret. Ferhan sizi otobusle celik ise uye olmaya giderken atladin otobuse gittin hic ben ne yapiyorum 100 yillik sirket burasi demedin gittin afi bile senin yaptigin isle zerre alakasi olmayan bir sendikaya uye oldun.eee simdi de diyorsun ki neden boyle, burada bana gore hakki yenen sadece shyo ve ucak mezunu olup habomda baslatilan kardeslerimizdir. Kim ne derse desin. Kotu dedikleri maas bile suan minimum 2.000 tl ve ikramiye . Biraz sabredin duzelecek iste. Celikiste kalsan bekle gorurdun bunu. O celik comak iste bu islerin basindaki adamlarin torpilleri guvencelerini duymayan kalmadi. Misyonlarini da tamamladilar iste...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EskiHabomYeniTeknik ~ 5 yıl önce
Öncelikle lise mezunu birisiyle üniversite mezunu birisini karşılaştırmanın senin nasıl bir kafa yapısıyla yazdığını açıkca ortaya koyuyur. Ben halen habomda çalışıyor olsaydım şu anda 3000 tl nin üzerinde net maaşla çalışıyor olacaktım.Sevgili yöneticilerimiz bizi A0 gibi saçma bir gruba alarak daha düşük bir maaşla geçmişimizi silerek sıfırdan teknikden başlattılar. Bunca çalışanın yeri geldiğinde beraber çalıştığın çalışma arkadaşlarını anlayamacak kadar da dar düşünceyle bu milletin sıfırdan 2000+ikramiye alıyolar diyecek kadar(ikramiyle aylık ortalama 2400tl ye gelmekte) zihniyette bir insansın. Bu insanlar sadece hakkı olanı istiyor ne fazlasını nede daha azını. Geçmişini sıfırlamadan kaldığı yerden devam etmesini istiyor, kıdem tazmilarını istiyor senin anlayacağın senin maaşında kimsenin gözü yok sadece ama sadece hakkını, eşitlik istiyor. Saygılarımla..
nbox ~ 5 yıl önce
işten çıkarılanlar için hiçbirşey yapamazlar savunmaları ilginç siz çelik iş li idiniz hem biz mahkemeyi kazanmadan önce işten çıkartılmışsınız vs vs vs bizler işten çıkarılanlar kaderine terk edileli çok oldu teşekkürler bizi dün çelik işe mahkum edip bu gün de kapının önüne koyanlara teşekkürler TOPÇULARA ŞAŞMAZLARA !!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Şimdi kalkıp demeyın sakın 200 bizim üyemiz değilidi diye yazıl günah değilmi bu insanlara durduk yere işsiz kaldılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000