24 Ağustos 2017, Perşembe 10:38:44

Hava İş Başkanlar Kurulu’nu topladı

Hava İş Sendikası, dün sendika genel merkezinde başkanlar kurulunu topladı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada seçim takvimine ilişkin bilgi verilirken seçim takvimini öteleme çabalarının sonuç vermeyeceği vurgulandı.
  • bizde havacılık sendikalarında yer almak istiyoruz. Ulaştırma değil ancak bu şekilde havacılık sektörü hakları daha iyi korunur
  • Başkan,hakkında yazılan,çizilen,söylenenler iftiraysa niye mahkemeye gitmiyorsun ? Thy'ye torpille girip,hamdi'nin desteğiyle ve muhalefeti tehdit edip seçimden sindirmesiyle sendika başkanı olman,thy'de şefken işçiler aleyhine mahkemede şahit olman,sendika avukatlarına ödenen anormal paralar,eski sendika başkanına araba,yeme,içme,gezme vs harcamalarının hesabını soracağım deyip sormaman,eşinin müfettiş yapılması,nikah şahidinin işverenin tepe yöneticisi olması,üyelerine baskı uygulayan işverenle orda burda gülerek pozlar vermen,haksız yere işten atılanları işe geri döndürememen,alemcileri ve fetocuları sendikaya doldurman,sendika gelir,giderlerini üyelerine açıklayamaman,sendikacılığı bırakıp inşaat ve otelciliğe merak salman,hak kaybetmedik deyip 30 saat kuralının işverence delinmesi,sendikada çalışan birinin geçenlerde iç hatlara şef olması,istifa eden bir sendika çalışanına tazminat ödemen,kamyoncuları sendikaya üye yapman ve daha birçok şey yalan mı ?
  • Çalışan hakları vs hepsi hikaye. Herkes nemalanmak derdinde. Çalışan haklarını korumak için yapılan kesintilerde lüks arabaya binip caka satarak hak korunmaz. Sendika denen şey zaten özünde asalak bir yaşam biçimidir. Olmasın sendika filan.
  • Yasin Özer'e laf edenler bilsinki tek amacı tüm thy personelinin hakkını korumak oturduğu koltuğun hakkını vermek!!!!adamın derdi koltuk olsa zaten sesini çıkarmaz keyfine bakardı yapılan hukuki zemine oturtulmuş haksızlığı görmezden geiir yine başkan seçilirdi karşısına çıkabilecek aday mı vardı? Thy özellikle kabin ve kokpit eğer yapılanlara karşı koymazsa kaybeden yalnızca ve yalnıca thy olur Ankara veya x şube başkanı değil!!!
  • Kaç ev eder sattığın arkadaşların?
  • Biliyorum, göbekten satmışsın kendini. Bekle, az kaldı senin belgelerinin dökülmesine! Ama Hancı olan sen, gidince bu haramiler, kime satışa çıkaracaksın kendini? Yazık sana!
  • yanmissin baskan merak etme arkandayiz
  • ALİ KEMAL BEY, OYUMUZ SİZE, TEŞEKKÜRLER.
  • Sendikamıza hayırlı olsun.
  • Vay be..hepsi baskan maasi aliyor...pardon yuhh be

Hava İş Sendikası, dün sendika genel merkezinde başkanlar kurulunu topladı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada seçim takvimine ilişkin bilgi verilirken seçim takvimini öteleme çabalarının sonuç vermeyeceği vurgulandı.

Hava İş Sendikası başkanlar kurulu toplantısına Genel Başkan Ali Kemal Tatlıbal ve yönetim ile birlikte İzmir ve Antalya Şube başkanları katıldı. Seçimler yaklaşırken İzmir ve Antalya şube başkanlarına tam destek sözü verildi. Toplantı sonrası yayınlanan bildiride, genel merkezin seçim takvimine uymayan, şube seçimini yapmaktan kaçınan Ankara ve Anadolu Yakası şubelerin seçimlerinin de ilan edilen gün ve saatte yapılacağı tekrarlandı.

Sendika tarafından yayınlanan o bildiri:

Sendikamızın Başkanlar Kurulu toplantısı bugün Genel Merkezimizde gerçekleştirilmiştir. Başkanlar Kurulumuzun ana gündemi; 11-12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Merkez Genel Kurulu ve Şube Genel Kurulları ile yapılacak delege seçimleridir.

Bilindiği üzere son günlerde 2 Şube Başkanı açıklama yaparak Şube Seçimlerinden kaçmaya çalıştıklarını beyan etmişlerdir. Bunun nedeni, üyelerin oyunu alamayacak olmalarını bilmeleridir. Sandıktan kaçan bir Başkan, zaten Başkan değildir.

Kısaca süreci bir kez daha açıklarsak; ilk olarak Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ana Tüzüğümüzün 14.Maddesi uyarınca en geç 4 senede bir Olağan Genel Kurul kararı almakla yükümlüdür. Son Genel Kurul 2013 yılının 7-8 Aralık tarihlerinde yapıldığı için, 4 yıl geçmeden Genel Kurul kararı alınmıştır. Bu durum Şube Başkanlarına öncelikle 8 Ağustos'ta Şile'de sözlü olarak, 17 Ağustos'ta da, 15 Ağustos tarihli seçime esas olacak listelerle birlikte noter aracılığı ile gönderilmiştir. Şube seçimlerinin de tüzüğümüzün 33.maddesine göre Sendika Genel Kurul Toplantısından en geç 2, en az 1 ay önce tamamlanması gerekmektedir. Bu durumda Sendikamız Şube Seçimlerimizin 11 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında tamamlanması gerekmektedir. İzmir ve Antalya Şubelerimiz, Genel Kurul sürecini, Genel Merkez talimatları doğrultusunda başlatmış bulunmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası Şubesi ve Ankara Şube ise süreci başlatmaktan imtina etmektedir. Bu iki şubenin Genel Kurulları delege ile yapılacak olup, delege yönetmeliğinin 8.maddesi uyarınca seçimler Genel Merkez Yönetim Kurulunca ilan edilen yer, gün ve saatte yapılacaktır. 8-11 Eylül tarihleri arasında yapılacak Şube Delege Seçimlerinin yer ve saatleri bilahare bildirilecektir.

2 Şubenin de seçimlerden ve üyelerden kaçmaya çalışarak elde edecekleri bir menfaat yoktur. Zaten hukuken de mümkün değildir. Şube seçimleri yukarıda belirttiğimiz tarih aralığında gerçekleştirilmek zorundadır.

Son olarak; şubelere hangi iş yerlerinin bağlı olacağı ve değişikliği düzenleyen tüzüğümüzün 31.Maddesine istinaden yapılan değişiklikle şubelerimizin görev ve sorumluluk alanı Tüzük ve yasalara uygun olarak genişletilmiştir.

Korkunun ecele faydası yoktur. Seçim tarihlerini öteleme çabaları sandıktan çıkacak sonucu değiştirmeyecektir. Kaybedeceklerini idrak etmelerinin korkusuyla internet siteleri üzerinden yayımladıkları iftiralara cevabımızı siz değerli üyelerimiz aracılığı ile sandıkta vereceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Hava İş Başkanlar Kurulu’nu topladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

dhmi ~ 2 yıl önce
bizde havacılık sendikalarında yer almak istiyoruz. Ulaştırma değil ancak bu şekilde havacılık sektörü hakları daha iyi korunur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sarı sendika ! ~ 2 yıl önce
Başkan,hakkında yazılan,çizilen,söylenenler iftiraysa niye mahkemeye gitmiyorsun ? Thy'ye torpille girip,hamdi'nin desteğiyle ve muhalefeti tehdit edip seçimden sindirmesiyle sendika başkanı olman,thy'de şefken işçiler aleyhine mahkemede şahit olman,sendika avukatlarına ödenen anormal paralar,eski sendika başkanına araba,yeme,içme,gezme vs harcamalarının hesabını soracağım deyip sormaman,eşinin müfettiş yapılması,nikah şahidinin işverenin tepe yöneticisi olması,üyelerine baskı uygulayan işverenle orda burda gülerek pozlar vermen,haksız yere işten atılanları işe geri döndürememen,alemcileri ve fetocuları sendikaya doldurman,sendika gelir,giderlerini üyelerine açıklayamaman,sendikacılığı bırakıp inşaat ve otelciliğe merak salman,hak kaybetmedik deyip 30 saat kuralının işverence delinmesi,sendikada çalışan birinin geçenlerde iç hatlara şef olması,istifa eden bir sendika çalışanına tazminat ödemen,kamyoncuları sendikaya üye yapman ve daha birçok şey yalan mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gm uzman ~ 2 yıl önce
Çalışan hakları vs hepsi hikaye. Herkes nemalanmak derdinde. Çalışan haklarını korumak için yapılan kesintilerde lüks arabaya binip caka satarak hak korunmaz. Sendika denen şey zaten özünde asalak bir yaşam biçimidir. Olmasın sendika filan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 2 yıl önce
Yasin Özer'e laf edenler bilsinki tek amacı tüm thy personelinin hakkını korumak oturduğu koltuğun hakkını vermek!!!!adamın derdi koltuk olsa zaten sesini çıkarmaz keyfine bakardı yapılan hukuki zemine oturtulmuş haksızlığı görmezden geiir yine başkan seçilirdi karşısına çıkabilecek aday mı vardı? Thy özellikle kabin ve kokpit eğer yapılanlara karşı koymazsa kaybeden yalnızca ve yalnıca thy olur Ankara veya x şube başkanı değil!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km'ye ~ 2 yıl önce
Yasin Özer yine başkanmı seçilirdi.ne kullanıyorsan alırım bi dal.Yasin Özer %10 oy alamaz o kafana sok bunu.Yapacağı en iyi iş gübre işi iyi para varmış söyle :)
Hatem, ~ 2 yıl önce
Kaç ev eder sattığın arkadaşların?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevgili Admin ~ 2 yıl önce
Biliyorum, göbekten satmışsın kendini. Bekle, az kaldı senin belgelerinin dökülmesine! Ama Hancı olan sen, gidince bu haramiler, kime satışa çıkaracaksın kendini? Yazık sana!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok ~ 2 yıl önce
yanmissin baskan merak etme arkandayiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM1 ~ 2 yıl önce
ALİ KEMAL BEY, OYUMUZ SİZE, TEŞEKKÜRLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özcan ~ 2 yıl önce
Sendikamıza hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can ~ 2 yıl önce
Vay be..hepsi baskan maasi aliyor...pardon yuhh be

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000