17 Haziran 2022, Cuma 21:37:49

Hava ambulans hizmet 5 ilde sona eriyor

Sağlık Bakanlığı kur farkından dolayı maliyetlerin arttığını belirterek bazı illerde hava ambulans hizmetine son veriyor.
  • Yaklaşık 4 aydan fazla bir süredir Sivasta hava ambulans hizmeti sonlandırılmıştı. Daha şimdi yeni haberi oluyor.
  • Heralde duraçak para bitti Eh zaman geldi artıkın şu 747 vip ve 330 satmaya Kendi vayandaşına yardım bile saglamayan ihtidar Aferin size büyük adamsınız
  • O toplantıya katılan THK yetkilisi Çanakkale önemli. Hizmet verilen iki ada var demiş. Bakan o il siyasi olarak iptal oldu demiş. Anlamadı dedim. Abi o il CHP ya dedi. Yazık demiştim.
  • Akilsiz basin cezasini ayaklar ceker diye bir Turk pardon Turkiye atasozu vardi degil mi ? Afyonu anlamadim. Bunlar Zafer International Havaalanini desteklemiyorlar mi ? Aaa dogru ya, nasil olsa garantisi verildi. Uculsa da olur uculmasa da olur.
  • Zengin bir ülke değiliz, barış zamanında TSK envanterindeki helikopterler Sağlık Bakanlığı ve MSB arasındaki bir protokol ile ülkenin her yerinde 7/24 gece-gündüz halk sağlığı için kullanılabilmeli
  • İtibarımız yeter be sonuçta Almanya bizi kıskaniyee.
  • İktidarın müteahhitlerine,araplara, afrikalılara,saraylara, arabalara,uçaklara,gösterişe, havaya,mahdumlara,damatlara, ailelerine,yandaşlara para var ama hava ambulansa yok...Hani kalkınmış,zenginleşmiştik,herkes bize gıpta ediyordu,ne oldu?
  • Yuh bu kararı alanlara. Hani milletin iktidarıydınız. Milletin elinden ambulans helikopterleri alırken , iktidara ait lüks donanımlı 13 tane uçağı nerenize koyuyorsunuz ????
  • 5 helikopterlik yakıt tasarrufuna gideceğine 10.000 den fazla makam araçlarınızı çekin otoparka,tasarrufu ancak halka yönelik yaparsınız zaten.vay halimize biz ölmüşüzde halen bazılarının haberi yok

Sağlık Bakanlığı kur farkından doğan maliyetler nedeni ile Sivas, Çanakkale, Malatya, Bursa ve Afyon'da hava ambulans hizmetlerini durduracağını açıkladı.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, bu hizmetin iptal edilmesiyle kış koşullarında hastaların hastaneye ulaşmada büyük sorunlar yaşayacağına dikkat çekerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tepki gösterdi.

BAKANLIK İLLERE MAİL GÖNDERDİ, PERSONEL ÜCRETSİZ İZİNE AYRILDI

Sağlık Bakanlığı’nın kur farkından doğan maliyetlerin artması sonucu 5 ilde Ekim 2022'den itibaren hava ambulansı hizmeti vermeyeceğini anlatan CHP’li Karasu, bu illerdeki hava ambulans merkezlerinin kaderine terk edilerek çalışan personelinde ücretsiz izne ayrıldığını ileri sürdü.

Sivas'ta kış koşullarında hastaların hastaneye ulaşmada ciddi sorunlar yaşadığını ifade eden CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu hava ambulansı hizmeti iptal edilerek adeta Sivas'a ceza verildiğini belirtti.

“MANİDAR BİR DURUMDUR”

Karasu, “Her fırsatta sağlıkta çağ atladık diyen AKP iktidarından önce Sivas'ta altı hastane vardı şu an ikiye düştü, yatak sayısı da azaldı. AKP geldi Numune, Devlet Demir, yolları, SSK, Askeri ve Kızılay hastanelerini kapattı. Şimdi de Sivas'ın hava ambulansı alındı. Ambulans helikoptere en çok ihtiyaç duyulan bir il olan Sivas'tan bunun alınması çok manidar bir durumdur. Sivas'taki beceriksiz yönetim, beceriksiz siyaset ambulans helikoptere de sahip çıkamadı” dedi.

“GARANTİLİ PROJELERE GELİNCE GÖZARDI ETTİĞİNİZ KUR FARKI, 5 HELİKOPTER İÇİN Mİ GEÇERLİ?”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen Karasu, “Binlerce kilometre uzaktan getirilen hastaları şov malzemesi yaparken Sivas başta olmak üzere Çanakkale, Malatya, Bursa ve Afyon'da ambulans helikopter hizmetinin sona vermesi vicdanınıza sığıyor mu? Garantili projelere gelince göz ardı ettiğini kur farkı, 5 tane helikoptere için mi geçerli. Sağlık Bakanlığınızın kur farkını karşılayacak kadar bütçesi kalmadı mı? Yoksa insan sağlığınıza verdiğiniz değer bu kadar mı?” diye sordu.

Hava ambulans hizmet 5 ilde sona eriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Sivaslı bir vatandaş ~ 2 ay önce
Yaklaşık 4 aydan fazla bir süredir Sivasta hava ambulans hizmeti sonlandırılmıştı. Daha şimdi yeni haberi oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yardım ~ 2 ay önce
Heralde duraçak para bitti Eh zaman geldi artıkın şu 747 vip ve 330 satmaya Kendi vayandaşına yardım bile saglamayan ihtidar Aferin size büyük adamsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EC-135 ~ 2 ay önce
O toplantıya katılan THK yetkilisi Çanakkale önemli. Hizmet verilen iki ada var demiş. Bakan o il siyasi olarak iptal oldu demiş. Anlamadı dedim. Abi o il CHP ya dedi. Yazık demiştim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Skandal ~ 2 ay önce
Akilsiz basin cezasini ayaklar ceker diye bir Turk pardon Turkiye atasozu vardi degil mi ? Afyonu anlamadim. Bunlar Zafer International Havaalanini desteklemiyorlar mi ? Aaa dogru ya, nasil olsa garantisi verildi. Uculsa da olur uculmasa da olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yellowbat ~ 2 ay önce
Zengin bir ülke değiliz, barış zamanında TSK envanterindeki helikopterler Sağlık Bakanlığı ve MSB arasındaki bir protokol ile ülkenin her yerinde 7/24 gece-gündüz halk sağlığı için kullanılabilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hesap kitap.. ~ 2 ay önce
İtibarımız yeter be sonuçta Almanya bizi kıskaniyee.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 2 ay önce
İktidarın müteahhitlerine,araplara, afrikalılara,saraylara, arabalara,uçaklara,gösterişe, havaya,mahdumlara,damatlara, ailelerine,yandaşlara para var ama hava ambulansa yok...Hani kalkınmış,zenginleşmiştik,herkes bize gıpta ediyordu,ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 2 ay önce
Yuh bu kararı alanlara. Hani milletin iktidarıydınız. Milletin elinden ambulans helikopterleri alırken , iktidara ait lüks donanımlı 13 tane uçağı nerenize koyuyorsunuz ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demek ~ 2 ay önce
5 helikopterlik yakıt tasarrufuna gideceğine 10.000 den fazla makam araçlarınızı çekin otoparka,tasarrufu ancak halka yönelik yaparsınız zaten.vay halimize biz ölmüşüzde halen bazılarının haberi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000