27 Mart 2024, Çarşamba 14:39:12

Hatay Havalimanı'nda seferler başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay Havalimanı’nın depremlere dayanıklı hale getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmaların 2026 yılı başında tamamlanacağını belirterek, “Benzer depremler yaşanması halinde dahi altyapı hasar görmeyecek şekilde yapılıyor” dedi.
  • Depremden sonra geçen 1 yıldan uzun süredir bizleri niye kandırdınız o zaman? Müslüman yalan söyler mi?
  • “Benzer depremler yaşanması halinde dahi altyapı hasar görmeyecek şekilde yapılıyor” daha önce aklınız neredeydi? İlla deprem olup da binlerce insanımızı kaybetmeli miydik? Depremin maddi boyutu da cabası,hem kimseye ihtiyacımız yok, herkes bize gıpta ediyor,şöyle büyüdük böyle güçlendik,şahlandık deyip de dünyadan yardım istemek de siyasal islamcı,din tüccarlarının işi. Deprem sonrası oluşan inşaat rantı da apayrı.Güya dini bütün,alnı secdeye değen adam koltuk,para,çıkar için tribüne oynar mı? Ayrıca iga devlete olan kira borcunu niye ödemiyor, akape niye borcu erteliyor?
  • İşte görüyorsunuz, anlatmaya gerek yoookkk. Cereyan olmasa olmuyor bu işler. Bu gurur da cereyancılar sayesinde olmuştur. Havalelted ne diyorsa o, Cereyan Genel Müdürlüğü kurulmalı ve Havacılık Cereyan Tazminatı Eurocontrol den alınıp en fazla oranda ceryancılara verilmeli. Yoksa seçimler cereyansız kalır.
  • Seçime 2 gün kala!!! Dürüstlük abidesi hepsi tek dertleri halk !!!!
  • Tesadüfe bak seçim arefesinde meydan açılıyor ama halk bu göz boyamaları yemez eyy akp kaybedeceksin.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay Havalimanı’nın depremlere dayanıklı hale getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmaların 2026 yılı başında tamamlanacağını belirterek, “Benzer depremler yaşanması halinde dahi altyapı hasar görmeyecek şekilde yapılıyor” dedi.

Hatay Havalimanı’nın mevcut pistin çalışmalarını tamamladıklarını bildiren Uraloğlu, 29 Mart itibariyle geliş ve gidiş olarak uçak seferlerinin başlayacağını açıkladı. Uraloğlu, Hatay’ı tüm komşularına otoyolu ve demiryolu ile bağlayacak çalışmaları da başlattıklarını belirterek “Dörtyol-Hassa Arası Otoyol Ve Demiryolu Tüneli projesi ihalesini geçtiğimiz ocak ayı içerisinde gerçekleştirdik. Amanos Dağları’nın altında 20 kilometre uzunluğunda demiryolu ve 55 kilometre bağlantısı ile 2 adet 20’şer kilometrelik otoyol tüneli inşa edeceğiz. İskenderun-Topboğazı Otoyolu ve Antakya Bağlantı Yol ihalesini de 11 Mart'ta gerçekleştirdik. Dün de sözleşmesini imzaladık. Artık yapımına başlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay Havalimanı’nda yapılan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, burada yaptığı açıklamada, Hatay Havalimanı’nın bulunduğu alandaki faylanma ve zemin sıvılaşması sebebiyle kalıcı yüzey deformasyonları ve 1,5 metreye varan kalıcı kaymanın görüldüğünü açıkladı.

“HAVALİMANI DEPREMLERDE HASAR GÖRMEYECEK”

Pist ve çevresindeki alan da bu oturma ve kaymalardan etkilendiğini belirten Uraloğlu, ancak deprem sonrasında öncelikle insani yardım ve tahliye uçaklarının kullanımı için gerekli çalışmaları hızla yaparak pisti en kısa sürede hizmete açtıklarını hatırlattı. Daha sonra benzer depremler yaşanması halinde dahi hasar görmeyecek şekilde altyapının inşası için gerekli çalışmaları başlattıklarını kaydeden Uraloğlu, 12 Ekim 2023’de Hatay Havalimanı PAT Sahaları Onarımı ve Gelişimi işini ihale ettik, 21 Kasım’da da yapım çalışmalarına başladık. Yeni Hatay Havalimanımızı, zemin taşıma gücünü artırarak yüksek ve geçirimsiz bir dolgu üzerine inşa ediyoruz. Terminal, teknik blok kule, itfaiye binası, güç santrali, lojman ve garaj binalarını da güçlendireceğiz. 3 bin metre uzunluğu ve 60 metre genişliği ile geniş gövdeli uçakların inebileceği şekilde pist yapıyoruz. 2 bin 720 metre uzunluğunda yeni paralel taksi yolu, 2 adet hızlı çıkış ve 4 adet bağlantı taksi yolu da inşa edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızı 2026 yılı ilk çeyreğinde tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“HATAY HAVALİMANI BAĞLANTI YOLU ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Hatay Havalimanı çevre güvenlik duvarı yükseltmelerini ve duvar çatlaklarının tamiratı işlemlerini tamamladıklarını anlatan Uraloğlu, yeni pistin inşası aşamasında da 14 kilometre uzunluğundaki çevre güvenlik duvarını yeniden inşa ederek havalimanının bulunduğu alanın da taşkınlara karşı korunacağını söyledi. Uraloğlu, “Havalimanı pistinde derz tamiratı, çatlak onarımını bitirdik. Zemin güçlendirme işlemlerini büyük ölçüde tamamladık. Ayrıca depremde zarar gören 5 kilometre uzunluğundaki Hatay Havalimanı Bağlantı Yolundaki çalışmalarımız da devam ediyor.” dedi.

HATAY HAVALİMANI’NA UÇAK SEFERLERİ BAŞLIYOR

Hatay Havalimanı pistinin depremden sonra yenilenme çalışmalarının başladığını ve ilk etapta uçakların boş iniş ve dolu kalkışa izin verilecek şekilde yapıldığını bildiren Uraloğlu, “Ancak yenileme çalışmalarımız sonucunda artık pisti daha kaliteli hale getirdik. Artık dolu iniş ve dolu kalkış yapacak hale getirdik. 29 Mart’tan itibaren de hem geliş hem de dönüş olarak artık biletli yolcu taşımasını başlatıyoruz. Türk Hava Yolları bilet satışlarını başlattı” açıklamasında bulundu.

Hatay Havalimanı'nda seferler başlıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hava alanı açık değilmiydi? ~ 26 gün önce
Depremden sonra geçen 1 yıldan uzun süredir bizleri niye kandırdınız o zaman? Müslüman yalan söyler mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy bakannn ~ 26 gün önce
“Benzer depremler yaşanması halinde dahi altyapı hasar görmeyecek şekilde yapılıyor” daha önce aklınız neredeydi? İlla deprem olup da binlerce insanımızı kaybetmeli miydik? Depremin maddi boyutu da cabası,hem kimseye ihtiyacımız yok, herkes bize gıpta ediyor,şöyle büyüdük böyle güçlendik,şahlandık deyip de dünyadan yardım istemek de siyasal islamcı,din tüccarlarının işi. Deprem sonrası oluşan inşaat rantı da apayrı.Güya dini bütün,alnı secdeye değen adam koltuk,para,çıkar için tribüne oynar mı? Ayrıca iga devlete olan kira borcunu niye ödemiyor, akape niye borcu erteliyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cereyan The Cereyan ~ 27 gün önce
İşte görüyorsunuz, anlatmaya gerek yoookkk. Cereyan olmasa olmuyor bu işler. Bu gurur da cereyancılar sayesinde olmuştur. Havalelted ne diyorsa o, Cereyan Genel Müdürlüğü kurulmalı ve Havacılık Cereyan Tazminatı Eurocontrol den alınıp en fazla oranda ceryancılara verilmeli. Yoksa seçimler cereyansız kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 ~ 27 gün önce
Seçime 2 gün kala!!! Dürüstlük abidesi hepsi tek dertleri halk !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 27 gün önce
Tesadüfe bak seçim arefesinde meydan açılıyor ama halk bu göz boyamaları yemez eyy akp kaybedeceksin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000