20 Ağustos 2015, Perşembe 07:55:20

Hastaların uçak parası ödenecek

Yurt dışından getirilen hastalara yönelik destekler yeniden düzenlendi.
  • ben neden elin ıraklısının uçak parasını ödeyeyim vergilerimle kendi vatandaşım mr için 1 sene sonrasına randevu alabiliyorken acaba? her hareketleri ofsayt, yaptıkları her şey trajikomik.
  • AB'den gelen sözüm ona "hasta"lar saç ekimi, rinoplasti gibi estetik operasyonlar için geliyor. Kendi ülkelerindeki sağlık hizmetleri bizden fersah fersah üstün. Bu sistem hastalığı mazeret gösterip uçak biletinin yarısını bedavaya getirecek olan gurbetçilere yarar. Yahut da haberde yazdığı gibi Irak, Suriye gibi sıkıntılı bölgelerden gelecek olan beleşçilerin uçak paralarını ödemek için uydurulmuş bir kılıf.
  • Gelir getirmeye çalışıyorsun,gelir getiren kalemleri kendin ödüyorsun.. Bu nasıl bir pazarlama stratejisi?

Yurt dışından getirilen hastalara yönelik destekler yeniden düzenlendi. Buna göre, hastaların tedavi için tarifeli uçak seferiyle Türkiye’ye getirilmesi halinde uçak giderlerinin yarısı ödenecek

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulunun Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Söz konusu düzenlemeye göre, sağlık turizminde yurt dışından getirilen hastalara yönelik desteklerde düzenlemeye gidildi.

Tamamı ödenebilecek

Sağlık Bakanlığı ile protokol yapan özel sağlık kuruluşları ya da havayolu şirketleri tarafından hastaların tedavi edilmek üzere tarifeli uçak seferi ile Türkiye’ye getirilmesi halinde uçak veya diğer ulaşım giderleri hasta başına yüzde 50 oranında ve en fazla 1.000 doları, tarifesiz (charter) uçak seferleriyle Türkiye’ye getirilmesi halinde hasta başına 200 doları geçmemek kaydıyla ulaşım giderlerinin tamamı ödenecek.

Hedef 2023’te 10 milyar $

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’nin sağlık turizminden 2018 sonu itibarıyla 9-10 milyar dolar, 2023 yılında da 20-25 milyar dolar gelir elde etmesinin hedeflendiğini söylemişti. Müezzinoğlu, 2002’de 120 bin vatandaşın yurt dışına sağlık hizmeti almaya gittiğini bunun için de 1.5 milyar harcandığını, bugün ise yaklaşık 500 bin civarında yabancının Türkiye’ye sağlık hizmeti almaya geldiğini kaydetti.

Geçen yıl 500 bin kişi geldi

Türkiye'ye 2013 yılında sağlık turizmi için gelenlerin sayısı 300 bini aştı, 2.5 milyar dolar gelir elde edildi. 2014 yılında 500 bin yabancı hasta Türkiye’de tedavi edildi. Almanya ve Rusya, hava yolu ile Türkiye’ye tedavi amaçlı gelen turistler açısından ülkeler arasında başı çekiyor. Hollanda, Libya ve İngiltere hasta gönderen diğer ülkeler arasında. Son 4 yıldır da Irak’tan çok ciddi sayıda hasta geliyor.

Hastaların uçak parası ödenecek

Facebook Yorum

Yorumlar

banane?? ~ 5 yıl önce
ben neden elin ıraklısının uçak parasını ödeyeyim vergilerimle kendi vatandaşım mr için 1 sene sonrasına randevu alabiliyorken acaba? her hareketleri ofsayt, yaptıkları her şey trajikomik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çelişki ~ 5 yıl önce
AB'den gelen sözüm ona "hasta"lar saç ekimi, rinoplasti gibi estetik operasyonlar için geliyor. Kendi ülkelerindeki sağlık hizmetleri bizden fersah fersah üstün. Bu sistem hastalığı mazeret gösterip uçak biletinin yarısını bedavaya getirecek olan gurbetçilere yarar. Yahut da haberde yazdığı gibi Irak, Suriye gibi sıkıntılı bölgelerden gelecek olan beleşçilerin uçak paralarını ödemek için uydurulmuş bir kılıf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öyle değil işte... ~ 5 yıl önce
Yurtdışında hiç öyle fersah fersah ileride olma durumu yok... Sağlık sistemimizin kıymetini dışarda grip olunca daha iyi anladım, kolumu kaldıramıyorum şimdi git 1900 dan sonra gel diyor hani senin hipokratın yeminin... Daha sonra gidince de yaptığı reçete yazmak...
pes ~ 5 yıl önce
Gelir getirmeye çalışıyorsun,gelir getiren kalemleri kendin ödüyorsun.. Bu nasıl bir pazarlama stratejisi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000