18 Eylül 2013, Çarşamba 12:27:18

GÜL'DEN HELİKOPTER AÇIKLAMASI

Türk jetleri tarafından sınırda düşürülen Suriye helikopteri ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Sınırı geçtiği için kurallar gereği gereken yapılmış oldu. Zaten karşı taraf da sınırı geçtiğini itiraf ediyor" dedi.

Gül, Uganda Büyükelçisi Johnson Olwa Agara'yı Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Gül, güven mektubu sunan büyükelçi ve beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Gül, kabul öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, “Hava sahasını deldiği gerekçesiyle Suriye helikopteri Türk jetleri tarafından vuruldu. Bu konu ile ilgili değerlendirmeniz nedir?” şeklindeki sorusuna Gül, “Bu konu açık. Türkiye-Suriye sınırı normal düzende bir sınır değil. Olağanüstü bir durum söz konusu. Daha önceki olaylardan dolayı da güvenlik mülahazalarımız ve tehdit algılamamızdan dolayı angajman kurallarının devreye gireceği bütün dünyaya duyuruldu. Netice de böyle bir ortam içinde sınırı geçtiği için kurallar gereği gereken yapılmış oldu. Zaten karşı taraf da sınırı geçtiklerini itiraf ediyorlar” diye cevap verdi.

GÜL'DEN HELİKOPTER AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000