11 Temmuz 2013, Perşembe 08:55:31

GELECEĞİN UÇAĞINDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

ABD'nin silah sanayi devlerinden Northrop Grumman şirketinin geliştirdiği ilk insansız savaş jeti 'X-47B'den gövde gösterisi...
  • indiğini gördükte, durduğunu göremedik :)
  • Anca gidersin
  • Başbakanlık faiz lobisinin türkiyenin uçak yapmasının önündeki en büyük engel olduğunu belirtti. Daha fazla biber gazı ithal edilip, sıkılarak TAI'deki gelecek nesli temsil edecek olan birçok universite öğrencisine daha fazla zihin açıklığı kazandırılmasının planlandığı bildirildi.
  • insansız falan ama hala kokpiti var gibi sanki :)

ABD'nin silah sanayi devlerinden Northrop Grumman şirketinin geliştirdiği ilk insansız savaş jeti 'X-47B'nin yeni görüntüleri yayınlandı. 'Gizemli' hava aracının başarılı bir şekilde iniş ve kalkış yaptığı görüldü. Amerikan Donanması'ndan yapılan açıklamaya göre, görüntülerde X-47B'nin dün Virginia sahilinden 112 kilometre açıktaki USS George H.W. Bush uçak gemisine inişi ve kalkışı görülüyor. X-47B testi ile bir pilottan yapması istenen en zor görevlerin, bilgisayar programı sayesinde insansız savaş uçağına da yaptırılabildiğinin görüldüğü belirtiliyor.

Amerikan basını, X-47B jetinin açtığı çığır doğrultusunda yeni insansız hava jetlerinin üretileceğini, geleneksel savaş uçaklarının filolarına katılabileceğini ve vuruş gücünü artırabileceğini kaydediyor. İçinde pilot olmadığı için deniz aşırı hava üslerinin kullanılmasında diğer ülkelerden izin alınmasının gerekmeyeceği iddia ediliyor. Kanat genişliği 19 metre olan X-47B'nin ağırlığı 6,3 ton. 12 bin 200 metre irtifaya yükselebiliyor ve yaklaşık 3 bin 380 kilometre menzili bulunuyor. X-47B üretilmeden önce Amerikan ordusunun en büyük insansız hava aracı olan Predator ise 15 metre kanat açıklığına ve 500 kilogram ağırlığa sahip. Predator'ün menzili ise 1080 kilometre. Deneysel amaçlarla üretilen X-47B'nin asla gerçek operasyonlarda yer almayacağı belirtiliyor. Ancak bu ileri teknoloji ürünü savaş jetinden alınacak ilhamla üretilecek yeni insansız hava araçlarının 2020'den sonra filolara katılacağı ifade ediliyor. (Türkiye)

GELECEĞİN UÇAĞINDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar

lf ~ 9 yıl önce
indiğini gördükte, durduğunu göremedik :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F-16 ciymis ~ 9 yıl önce
Anca gidersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meanwhile in Turkey ~ 9 yıl önce
Başbakanlık faiz lobisinin türkiyenin uçak yapmasının önündeki en büyük engel olduğunu belirtti. Daha fazla biber gazı ithal edilip, sıkılarak TAI'deki gelecek nesli temsil edecek olan birçok universite öğrencisine daha fazla zihin açıklığı kazandırılmasının planlandığı bildirildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kokpit? ~ 9 yıl önce
insansız falan ama hala kokpiti var gibi sanki :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000