09 Ağustos 2009, Pazar 09:25:53

"Gazipaşa Havalimanı acil büyümeli"

Kasım ayında yapılacak olan kongre öncesinde Alanya'da acente temsilcileri ile bir araya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, burada yaptığı konuşmada, "2010 yılında tüm dünyada büyük sıkıntılar yaşanacak. Acil tedbir alınmalı" uyarısında bulundu.
  • Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Eminim herhangi bir engelleme (?) olmasaydı şimdi Gazipaşa açılmış, pist uzatılmış olacaktı. Ama bazıları uçağımız gidecek diye korkudan her türlü engeli oluşturdular. Halbuki engel olacaklarına rakip olmaya çalışsalar daha iyi olacak. Herkesin TAV dan öğreneceği çok şey var.
  • SEN ÖNCELİKLE KRİZ TAHMİNİ YAPACAĞINA BU KAÇAK ACENTELERİN ÖNÜNE GEÇ..AYRICA ACENTELERİNİN SIKINTILARINI DİNLE VE ACENTELERİ BİTİRME NOKTASINA GETİREN NETTEN UCUZA BİLET FURYASININ ÖNÜNE GEÇ..NEDEN BU KADAR KAÇAK ACENTE TÜREDİ BİLİYORMUSUNUZ..ÇÜNKÜ SEKTÖR GELİŞTİ AMA SEKTÖRÜN BAŞ YÖNETİCİSİ OLARARAK SİZ BİRŞEY GELİŞTİREMEDİNİZ..ACENTE ÜYELİK BEDELLERİ VE MASRAFLARI 35 BİN TL CİARINDA..MEVCUT ACENTELERİ BANKALARA VE FİRMALARA KARŞI KORUYAN KOLLAYAN YOK..Kİ BU SİZİN GÖREVİNİZ...BU İŞ TATİL BELDELERİNDE KONUŞMA YAPMAKLA OLMUYOR SAYIN ULUSOY..KRİZİN DERİNLEŞECEĞİİNİ VE GAZİPAŞA NIN ER GEÇ EN İYİ FAALİYET NOKTASINA GELECEĞİNİ İNANIN BU SEKTÖR İLE ALAKASI OLMAYAN BİRİDE BİLİR...SİZDEN İÇ KONULARDA SAMİMİ İCRAATLAR BEKLİYORUZ
  • ödemesi gereken 3 milyar doları 2 bankadan kredi alarak peşin ödedi),dhmi ve ulaştırma bakanımızdır.sizlere soruyorum:antalya havalimanını işleten şirket mi önemli yoksa alanya çevresindeki binlerce esnaf mı önemli.havaliamnı sayesinde alanyadan başka gazipaşa ve anamu gelişecektir.ayrıca atatür havalimanını işleten şirket yıllarca sabiha gökçenin açılmasına mani olmuştu.şimdi açıldıda atatürk havaliamnının yolcusu mu aaaazaldı.kkkkyetkililere bir ena
  • şu an alanya antalya havalimanına uzak oldugu için alanyaya gelmek isteyen bir çok turist türkiyeye gelmiyor.çünkü alanya sevdalısı.şu an esnaf borç batagında .tefecilerin kucagına itiliyor.en son perşembe günü akşamı bir esnaf intihar etti.eylül de turist uçakları inmesse gazipaşaya bakın ozaman esnaf intiharlarının önüne gecilmez.bunun sorumlusuda antalya havalimanını işleten şirke(gazipaşaya engel olmak için 17 yılda geeevermesi gereken 3 milyarß
  • Turlar ATR-42 lerle mi gelecek? Hangi havalimanı? Bizim piste büyük uçak indiğini görmedim daha. Karaya doğru kalkacak uçağın önünde koskoca dağ aynen duruyor. Uçaklar her zaman denizden karaya doğru mu inecek. Bizim burada rüzgar ters de eser! O günlerde Antalya'ya yönlendirirsiniz. Acil büyümeli ha, olur yarın büyütürüz.
  • Zamanında çantayla bilet satanlar şimdi tur şirketi sahibi oldu ve ahkam kesiyorlar. Bu tehdit her havalimanı için var. O saate slot vermezseniz uçmayız vs vs. Bu yoklukta adam oldular şimdi de oraya uçmayız, buraya uçmayız. Uçmayın kardeşim. Sizin gibi zavallılarla Türkiyenin işi olmaz.

Kasım ayında yapılacak olan kongre öncesinde Alanya'da acente temsilcileri ile bir araya gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Gazipaşa Havalimanı'na bazı acentelerin uçak indirmeyecekleri yönündeki açıklamalara kızan Ulusoy, "Bunu çok yanlış buluyorum. Burası önemli bir turizm merkezi. Burası o, 'Uçak indirmeyeceğiz' diyenlerin babasının çiftliği değil. O indirmezse başkası mutlaka indirecektir. Kötü söz sahibine aittir. Bu noktada havalimanı büyütülmeli. Antalya'dan buraya gelen turistlere 3 saat eziyet çektirmeye hakkınız yok. Gazipaşa Havalimanı çok geç kalınmış bir olaydır. Tüm uçakların inebileceği hale getirilmelidir" açıklamasını yaptı.

2010 Kötü Geçecek

2010 yılının sıkıntılı olacağını belirten Ulusoy, "2010 dünyada kötü bir yıl olacak. Bu durumdan artılarla çıkmaya çalışıyoruz. Şu anki kötü gidişi en az hasarla atlatan ülkeyiz. Gelecek yıl AB ülkeleri kötü olacak. Bunları iyi hesap etmemiz lazım. İyi hizmet ve fiyat kalitesi şart" diye konuştu.

"Gazipaşa Havalimanı acil büyümeli"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Eminim herhangi bir engelleme (?) olmasaydı şimdi Gazipaşa açılmış, pist uzatılmış olacaktı. Ama bazıları uçağımız gidecek diye korkudan her türlü engeli oluşturdular. Halbuki engel olacaklarına rakip olmaya çalışsalar daha iyi olacak. Herkesin TAV dan öğreneceği çok şey var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SEN ÖNCELİKLE KRİZ TAHMİNİ YAPACAĞINA BU KAÇAK ACENTELERİN ÖNÜNE GEÇ..AYRICA ACENTELERİNİN SIKINTILARINI DİNLE VE ACENTELERİ BİTİRME NOKTASINA GETİREN NETTEN UCUZA BİLET FURYASININ ÖNÜNE GEÇ..NEDEN BU KADAR KAÇAK ACENTE TÜREDİ BİLİYORMUSUNUZ..ÇÜNKÜ SEKTÖR GELİŞTİ AMA SEKTÖRÜN BAŞ YÖNETİCİSİ OLARARAK SİZ BİRŞEY GELİŞTİREMEDİNİZ..ACENTE ÜYELİK BEDELLERİ VE MASRAFLARI 35 BİN TL CİARINDA..MEVCUT ACENTELERİ BANKALARA VE FİRMALARA KARŞI KORUYAN KOLLAYAN YOK..Kİ BU SİZİN GÖREVİNİZ...BU İŞ TATİL BELDELERİNDE KONUŞMA YAPMAKLA OLMUYOR SAYIN ULUSOY..KRİZİN DERİNLEŞECEĞİİNİ VE GAZİPAŞA NIN ER GEÇ EN İYİ FAALİYET NOKTASINA GELECEĞİNİ İNANIN BU SEKTÖR İLE ALAKASI OLMAYAN BİRİDE BİLİR...SİZDEN İÇ KONULARDA SAMİMİ İCRAATLAR BEKLİYORUZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ödemesi gereken 3 milyar doları 2 bankadan kredi alarak peşin ödedi),dhmi ve ulaştırma bakanımızdır.sizlere soruyorum:antalya havalimanını işleten şirket mi önemli yoksa alanya çevresindeki binlerce esnaf mı önemli.havaliamnı sayesinde alanyadan başka gazipaşa ve anamu gelişecektir.ayrıca atatür havalimanını işleten şirket yıllarca sabiha gökçenin açılmasına mani olmuştu.şimdi açıldıda atatürk havaliamnının yolcusu mu aaaazaldı.kkkkyetkililere bir ena

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
şu an alanya antalya havalimanına uzak oldugu için alanyaya gelmek isteyen bir çok turist türkiyeye gelmiyor.çünkü alanya sevdalısı.şu an esnaf borç batagında .tefecilerin kucagına itiliyor.en son perşembe günü akşamı bir esnaf intihar etti.eylül de turist uçakları inmesse gazipaşaya bakın ozaman esnaf intiharlarının önüne gecilmez.bunun sorumlusuda antalya havalimanını işleten şirke(gazipaşaya engel olmak için 17 yılda geeevermesi gereken 3 milyarß

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Turlar ATR-42 lerle mi gelecek? Hangi havalimanı? Bizim piste büyük uçak indiğini görmedim daha. Karaya doğru kalkacak uçağın önünde koskoca dağ aynen duruyor. Uçaklar her zaman denizden karaya doğru mu inecek. Bizim burada rüzgar ters de eser! O günlerde Antalya'ya yönlendirirsiniz. Acil büyümeli ha, olur yarın büyütürüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Zamanında çantayla bilet satanlar şimdi tur şirketi sahibi oldu ve ahkam kesiyorlar. Bu tehdit her havalimanı için var. O saate slot vermezseniz uçmayız vs vs. Bu yoklukta adam oldular şimdi de oraya uçmayız, buraya uçmayız. Uçmayın kardeşim. Sizin gibi zavallılarla Türkiyenin işi olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000