31 Temmuz 2020, Cuma 09:33:47

Finnair Türkiye de dahil 3 ülkeye uçuşları iptal etti

Finlandiyalı turizm şirketi Aurinkomatkat’ın ağustos ayında Türkiye, İspanya ve Hırvatistan’a yapmayı planladığı paket tur seyahatlerini iptal ettiğini açıklamasından sonra Finnair de üç ülkeye ağustos ayı içinde planladığı uçuşları durdurduğunu açıkladı.
  • Adamlar gercekte olan veriler vakalarla is yapiyor Turkiyeye dusmanlar vs diye dusunen yazip cizen yandas trolicelere gelsin bu haber Ispanyaya bile yasak getiriyorsa

Finlandiyalı turizm şirketi Aurinkomatkat’ın ağustos ayında Türkiye, İspanya ve Hırvatistan’a yapmayı planladığı paket seyahatleri iptal ettiğini açıklamasından sonra Finnair de üç ülkeye ağustos ayı içinde planladığı uçuşları durdurduğunu açıkladı.

Fince yayımlanan Iltalehti gazetesinde yer alan haberde, daha önce Barcelona ve Madrid’e eylül ayında uçuş yapacağını açıklayan Finnair, yeni bir açıklama yaparak söz konusu uçuşları durdurduğunu duyurdu. Finnair’ın İletişim Sözcüsü Laura Varja, sürekli olarak ülkelerdeki koronavirüs salgınını gözden geçirdiklerini ve Finli kurumların tavsiyelerini değerlendirerek karar verdiklerini söyledi. 

Aurinkomatkat’ın Genel Müdürü Timo Kousa da, HBL gazetesine yaptığı açıklamada İspanya, Hırvatistan ve Türkiye’ye ağustos ayında yapmayı planladıkları uçuşları eylül ayının başlarına ertelediklerini söyledi.

Finlandiya Dışişleri Bakanlığının kronovirüs salgınının Finlandiya’dan daha kötü olduğu ülkelere seyahat edilmemesi tavsiyelerine rağmen Aurinkomatkat seyahat şirketi, Türkiye’ye ağustos ayından itibaren paket seyahatler düzenleyebileceği umudunu taşıdı.

Aurinkomatkat’ın Genel Müdürü Timo Kousa, “Biz gerçekten herkes gibi koronavirüs açısından durumun iyiye gideceğini düşündük ama öyle olmadı” dedi.

Türkiye, İspanya ve Hırvatistan’da koronavirüsün engellenememesi nedeniyle pek çok kişinin  şirketlerine başvurarak seyahatleri iptal ettiği belirtildi.

Kousa, Finli turistlerin Yunanistan’a ilgilerinin arttığını, Rodos ve Girit adalarına revervasyonların tamamen dolduğunu söyledi.

Finnair Türkiye de dahil 3 ülkeye uçuşları iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar

Gercek veriler ~ 2 ay önce
Adamlar gercekte olan veriler vakalarla is yapiyor Turkiyeye dusmanlar vs diye dusunen yazip cizen yandas trolicelere gelsin bu haber Ispanyaya bile yasak getiriyorsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000