27 Ocak 2018, Cumartesi 19:01:59

F-35'te flaş açıklama

ABD yapımı F-35 savaş uçaklarının daha güvenli hale getirilmesine yönelik tüm çalışmaların çok sayıdaki sorun nedeniyle durma noktasına geldiği belirtildi.
  • ben de bu uçağı bize vermezler diyordum. Bu kadar sorun varsa kesin alıyoruz.O 1,5 çıkacak bir yerden sonuçta
  • Güya üretim ortağıyız ama haberi dahi sputnikten alıyoruz. Hani motor parçası üretiyorduk F35'e? Neden basit bir şeyden dahi haberimiz yok? Alooo, Zeynep Bodur çık bir açıklama yap hadi
  • Ya verin bize ikitanesini tüm arızalarını giderelim ankara ostimde. Bir ayda sorun morun kalmaz. Uçakta kalmaz o iş bizde.
  • Bir MIG degil....
  • O uçak kesin hazır her ekipmanıyla faal. Hangi ülkeye hangi casus programı yüklüyorlar kim bilir? Zaten abd de olan bütün siparişler geç kalır sürekli
  • Pentagon yalan söylüyor.
  • Paraya bak dünyada aç kalmazdı
  • Madem bu kadar problemli.Israil ve diger ülkeler neden teslim aldi?
  • haberin sputnik'te çıkması haberin yanlı olduğunu yeterince açıklıyor. içeriden bildiriyorum, yok öyle bir şey, rusya çok biliyor hee heee.
  • F35 gecikir belki de gelmez. Kara tren gibi.

ABD yapımı F-35 savaş uçaklarının daha güvenli hale getirilmesine yönelik tüm çalışmaların çok sayıdaki sorun nedeniyle durma noktasına geldiği belirtildi.

Bloomberg'in ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) raporuna dayandırdığı haberinde, Amerikan Hava Kuvvetleri'nde savaşa hazır uçakların oranının yüzde 50 kadar olduğu ve F-35'lerin toplam sayısının sürekli artmasına rağmen 2014 yılından beri bu oranda çok önemli bir artışın sağlanamadığı ifade edildi.

KİLİT ÖNEMDEKİ SORUNLAR DÜZELTİLMEDİ

Raporda, F-35 uçaklarında kullanılan yazılımların 31 kez iyileştirilmiş olmasına karşın bazı kilit öneme sahip kusurların şimdiye kadar hala düzeltilemediği kaydedildi. Belgede ayrıca F-35’lerde tespit edilen ve uçakların savaştaki kullanımını etkileyebilecek yaklaşık bin kusurun hala giderilmediği vurgulandı.

HAVADA YAKIT TAKVİYESİ YAPILAMIYOR

Pentagon, deniz piyadelerinin kullandığı F-35B ve uçak gemilerinde görev alan F-35C uçaklarına havada yakıt takviyesi yapılamadığını, teknik sorunların ‘havadan havaya’ ve ‘havadan karaya’ füzelerinin fırlatılmasını olumsuz etkilediğini, pilotların kullandığı kasklardaki sayısal ekranların hatalı çalıştığını, arıza tarama aygıtlarının ise bazı sistemleri fiilen normal çalışsa da ‘arızalı’ olarak gösterdiğini ifade etti.

Habere göre, F-35 uçaklarının 16 yıla uzayan tasarım aşamasının sonuna gelinmesi için araçların yoğun testlerden geçirilmesi gerekiyor, fakat raporu hazırlayan uzmanlar, söz konusu testlerin 2019’un sonun kadar tamamlanacağından da şüpheli.

F-35 Lightning II savaş uçakları, F-22 Raptor'dan sonra seri üretimine geçilen 5. nesil çok fonksiyonlu savaş uçağı olarak biliniyor. F-35 programı ABD'ye yaklaşık 1,5 trilyon dolara mal oldu. ABD'li uçak üreticisi Lockheed Martin'in 17 yıldır üzerinde çalıştığı F-35'ler, teknik hatalar nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump da dâhil olmak üzere birçok kişi tarafından eleştiriliyor. (sputnik)

F-35'te flaş açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

F35B ~ 5 yıl önce
ben de bu uçağı bize vermezler diyordum. Bu kadar sorun varsa kesin alıyoruz.O 1,5 çıkacak bir yerden sonuçta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ortaklık ~ 5 yıl önce
Güya üretim ortağıyız ama haberi dahi sputnikten alıyoruz. Hani motor parçası üretiyorduk F35'e? Neden basit bir şeyden dahi haberimiz yok? Alooo, Zeynep Bodur çık bir açıklama yap hadi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben anlamam ~ 5 yıl önce
Bizim ürettiğimiz vidaları geri versinler, çıkalım ortaklıktan. Bu ne ya.
Verin bize ~ 5 yıl önce
Ya verin bize ikitanesini tüm arızalarını giderelim ankara ostimde. Bir ayda sorun morun kalmaz. Uçakta kalmaz o iş bizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LED ~ 5 yıl önce
Bir MIG degil....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyiki yalancıyı... ~ 5 yıl önce
O uçak kesin hazır her ekipmanıyla faal. Hangi ülkeye hangi casus programı yüklüyorlar kim bilir? Zaten abd de olan bütün siparişler geç kalır sürekli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeytin ~ 5 yıl önce
Pentagon yalan söylüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cacık ~ 5 yıl önce
Paraya bak dünyada aç kalmazdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Soru.... ~ 5 yıl önce
Madem bu kadar problemli.Israil ve diger ülkeler neden teslim aldi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lockheed ~ 5 yıl önce
haberin sputnik'te çıkması haberin yanlı olduğunu yeterince açıklıyor. içeriden bildiriyorum, yok öyle bir şey, rusya çok biliyor hee heee.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F35 ~ 5 yıl önce
F35 gecikir belki de gelmez. Kara tren gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000