09 Kasım 2015, Pazartesi 16:34:31

F-15'lerin modernizasyonu için 263 milyonluk anlaşma

İnsan hakları sicili nedeniyle Suudi Arabistan’la yapılan askeri anlaşmalara yönelik eleştirilere rağmen, ABD Hava Kuvvetleri Suudi Arabistan'ın F-15 hedef belirleme ve radar sistemlerinin bakımı için Lockheed Martin ile anlaştı.
  • Suudiler vahabidir. Müslümandan ziyade Yahudi ve Hıristiyana (özellikle İngiliz ve merikan'a) itibar ederler.
  • 4 yıldır Suriyede Esed ve İran, her gün bir kaç varil bombasını şehirlerin üzerine bırakıp, aşağıda onlarca çoluk çocuğu, yaşlıyı, kadını paramparça ederken, nüfusu %80 sunni olan Suriye halkı, hergün Alawit Esed ve Şii İran tarafından, şimdi de İŞİD i bahane edip ama ona dokunmayan Rusya tarafından vurulup, memleketlerinden sürgün edilirken, denizlerde çoluk çocuk boğulurken, BU ZALİMLERE DUR DİYEMEYEN SUUDİ F-15 leri, KATAR MIRAGE ları, BAE F-16 ları ne işe yarar???? Batılılara milyarlarca doları yedirmeye yarar... Yazıklar olsun bu ülkelerin sorumlularına... Ama yarın mahşerde onlardan da bunun hesabı sorulur...
  • Sözde ve çakma stratejik müttefik ABD, parasıyla dediğimiz halde,terörle mücadale için CH47,UH60,Predator ile akıllı mühimmat alımları ile ilgili olarak halen Türkiye'ye onay vermemiştir.
  • Suudilerin ellerine oynasınlar diye verilmiş pahalı oyuncakların avionikleri zamanla eskiyince "bakın bunların yenilenmeleri lazım, yoksa çoluk çocuğu vuruyorsunuz maazallah" falan deyip fellahların tekrar yüzlerce milyon dolarını cebellezi ediyor şu coniler. Yoksa bunların ilk ciddi olayda herşeyi ellerine yüzlerine bulaştıracaklarını herkesten iyi biliyorlar.. Örnek mi? İlk Körfez savaşı sırasında Saddam Küveyt'in üzerine yürüyünce Suudiler'in ilk yardımına kim koştu biliyor musunuz? İsrail F-15'leri! Saddam'ın Küveyt'ten sonraki hedefi tabii ki Suudi Arabistan idi. ABD bunu bildiği için kendisi yetişene kadar İsrail F-15'lerini Suud'lara yardıma göndermiştir petrol kuyularını korusunlar diye. Siz hala İsral'in Araplar için büyük düşman olduğunu mu sanıyorsunuz?

ABD'nin önde gelen silah şirketi Lockheed Martin, Suudi Arabistan'ın F-15 savaş uçaklarının hedef tespit ve radar sistemlerinin bakım ve modernizasyonu için ABD Hava Kuvvetleri ile 262,8 milyon dolarlık anlaşma imzaladı. ABD Hava Kuvvetleri ile Lockheed Martin arasındaki anlaşma, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yapılan ‘Dubai Airshow’ etkinliği sırasında duyuruldu.

Suudi Arabistan, Yemen'de yönetime bağlı birliklerle çatışan Husilerin ilerleyişini durdurmak için mart ayında başlattığı operasyonlarda çok sayıda sivilin ölümüne yol açtığı gerekçesiyle eleştiriliyor. Suudi Arabistan ayrıca, ABD öncülüğündeki koalisyonun IŞİD’e karşı Suriye'de yürüttüğü operasyonlara da katılıyor.

ABD’Lİ SİLAH ÜRETİCİLERİ SUUDİLERİ ELEŞTİREMİYOR
Daha önce ABD Ulusal Güvenlik Kurumu'nun eski analisti Edward Snowden'ın sızdırdığı belgeleri haberleştirmesiyle de bilinen The Intercept sitesi, ABD'li silah üreticilerinin Suudi Arabistan'daki insan hakları ihlallerini 'eleştirememeleri' ile ilgili bir yazı yayınlamıştı

Lee Fang imzalı yazıda Suudi Arabistan'ın birçok sivilin ölmesine neden olan Yemen operasyonunda Boeing'in ürettiği F-15'ler ve Lockheed Martin tarafından üretilen F-16'ları kullandığı belirtilmişti.

Yazıda, Lockheed Martin yöneticilerinden Ronald Perriloux’nun Suudi Arabistan'daki insan hakları ihlallerine dair basında çıkan 'saldırgan' haberlerden şikâyet ettiğine de değinilmişti.

F-15'lerin modernizasyonu için 263 milyonluk anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Volvo ~ 5 yıl önce
Suudiler vahabidir. Müslümandan ziyade Yahudi ve Hıristiyana (özellikle İngiliz ve merikan'a) itibar ederler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi ya ~ 5 yıl önce
üfff.... ya nerden dusunup atıyorsunuz bu sacma sapan yorumları.. havacılık sitesinde yazdıgı yoruma bak adamın..
Ne için ??? ~ 5 yıl önce
4 yıldır Suriyede Esed ve İran, her gün bir kaç varil bombasını şehirlerin üzerine bırakıp, aşağıda onlarca çoluk çocuğu, yaşlıyı, kadını paramparça ederken, nüfusu %80 sunni olan Suriye halkı, hergün Alawit Esed ve Şii İran tarafından, şimdi de İŞİD i bahane edip ama ona dokunmayan Rusya tarafından vurulup, memleketlerinden sürgün edilirken, denizlerde çoluk çocuk boğulurken, BU ZALİMLERE DUR DİYEMEYEN SUUDİ F-15 leri, KATAR MIRAGE ları, BAE F-16 ları ne işe yarar???? Batılılara milyarlarca doları yedirmeye yarar... Yazıklar olsun bu ülkelerin sorumlularına... Ama yarın mahşerde onlardan da bunun hesabı sorulur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pfff ~ 5 yıl önce
varil bombası parçalamaz, yakarak can alır. heyecan yapmadan once bi arastır.
Esedci pfff ~ 5 yıl önce
1- google a "barrel bomb" yaz, çıkan onlarca yazıyı oku, sonra bak bakalım, yakarak mı yoksa içine konulan metal parçaları ve şarapneller ile mi öldürüyormuş. 2- Hadi diyelim ki dediğin gibi yakarak öldürüyor olsaydı, eeee? O zaman 300 000 bin kadın çoluk çocuğun memleketlerinde katledilmesi sorun olmazmıydı ?
... ~ 5 yıl önce
Sözde ve çakma stratejik müttefik ABD, parasıyla dediğimiz halde,terörle mücadale için CH47,UH60,Predator ile akıllı mühimmat alımları ile ilgili olarak halen Türkiye'ye onay vermemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz hala... ~ 5 yıl önce
Suudilerin ellerine oynasınlar diye verilmiş pahalı oyuncakların avionikleri zamanla eskiyince "bakın bunların yenilenmeleri lazım, yoksa çoluk çocuğu vuruyorsunuz maazallah" falan deyip fellahların tekrar yüzlerce milyon dolarını cebellezi ediyor şu coniler. Yoksa bunların ilk ciddi olayda herşeyi ellerine yüzlerine bulaştıracaklarını herkesten iyi biliyorlar.. Örnek mi? İlk Körfez savaşı sırasında Saddam Küveyt'in üzerine yürüyünce Suudiler'in ilk yardımına kim koştu biliyor musunuz? İsrail F-15'leri! Saddam'ın Küveyt'ten sonraki hedefi tabii ki Suudi Arabistan idi. ABD bunu bildiği için kendisi yetişene kadar İsrail F-15'lerini Suud'lara yardıma göndermiştir petrol kuyularını korusunlar diye. Siz hala İsral'in Araplar için büyük düşman olduğunu mu sanıyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000