18 Ocak 2023, Çarşamba 11:23:12

Erdoğan'dan 'THY Yönetici Zirvesi'ne Mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Yolları (THY) Yönetici Zirvesi'ne video mesaj gönderdi. "Rekorlarla girdiğimiz 2023 senesini sizlerin de çabalarıyla inşallah yine rekorlarla tamamlayacağımızı ümit ediyorum" dedi
  • Normal sartlar altinda teknisyenin adi gecmezdi ne olduysa artik.
  • çin'de millete mezar bulamadılar bizimkiler seferleri durdurmadı.Çıkmış vakitlice alınmış tedbirler diyor.Ağam bizimle eğleniyor.
  • Koltuk ciddi bir şekilde sallanınca,köşeye sıkışınca daha düne kadar yapmayız,yapamayız, yapılamaz,ülkeye ihanet, İskandinavya bundan battı falan dedikleri asgari ücret artışı, eyt,taşeronların kadroya alınması,çiftçiye,emekliye yardımlar,ard arda açılan ekonomik paketler gibi şeyleri nasıl bir anda yapabildiklerini gördük,görüyoruz. Koltuk,güç ve paradan vazgeçemiyorlar ve tabii gidince başlarına neler geleceğini de iyi biliyorlar o yüzden son bir umutla koro halinde vaatler,umutlar saçıp, şunu yaptık bunu yapacağız diye her zaman ki gibi yalanlarla tribüne oynuyor,göz boyuyorlar ama nafile,ülkenin kahredici durumu ortada,ne yapsalar boş,yolun sonu geldi...
  • geçen sene %80 zam aldınız diyen arkadas, pandemide maaşlarımızdan kesinti yapıldığından ve aldığımız zamla eski maaşımızın da altına çalıştığımızı biliyor mu acaba? ayrıca kimse asgari ucret yeterlidir, harikadir, muthistir demedigi gibi, kendi maaşını da asgari ucretle kıyaslamıyor; asgari ucrete yapilan zamla kendi maasina yapilan zammi kiyasliyor. arkadaslar size uzaktan cok kolay gorunebilir ama 7 gun ust uste calisiyoruz ve mesai saatlerimiz sizlerden cok daha fazla, maruz kaldigimiz radyasyon ve aldigimiz riskler de cabasi; tabii ki asgari ucretten fazlasini kazanicaz. keske sizlerin de gecim derdi yasamayacaginiz bir geliriniz olsa. ‘asgari ucretle aranizda su kadar fark var gozunuz doysun’ diyenleri de sadece 2 gun ust uste gece ucusu yapmaya davet ediyorum. bakin gece calismaya demiyorum, gece ucusu yapmaya diyorum. saygilar.
  • Başkanım bir bilsen ,vip 'de uçan pilotlarda dahil, pilot yönetim kadrosu senin düşmanın.
  • bölümü geçmek için bütün tuşlara basıyorlar ama olmuyor yinede olmuyor :) herkes mutsuz herkes ekonomiyi konuşuyor motive yok para yok
  • Rekor diyorsun doğru ithalat, dışa bağımlılık,cari açık,döviz kuru,dış borçta da rekor kırdık,paranın değeri ve alım gücü yerle bir,milyonlarca insanını beslediğimiz suriyeden yumurta,patates,soğan ithal eder hale gelmişiz,buzul ülkesi Kanada'dan mercimek,aleyhimize ne varsa yapan Yunanistan'dan pirinç alıyoruz. Salgının sağlık boyutunun nasıl başarıyla yürütüldüğünden bahsediyorsun gördük maske dahi dağıtılamadı ki dağıtılan da kalitesizdi,vefat ve hasta sayıları gizlendi. Yolcu sayıları arttı diyorsun o da doğru muhtaçlığımızdan elin adamına ucuza tatil cenneti,yol geçen hanı olduk. Devletin kasasından bir kuruş çıkmadı diyorsun da milletin cebinden çıktı,yollar,köprüler yapılırken garantiler verildi,millet 40 sene ödesen bitmez ağır borca sokuldu,Lüksemburg'dan bile borç alındı ve İga yıllardır devlete olan kira borcunu ödemiyor,devlet erteliyor. Hava yolu halkın yolu oldu diyorsun bilet fiyatlarından haberin yok sanırım. Millet vergileriyle özel uçak filosuyla uçan,bedava upgrade olan,devlet imkanlarıyla sülale boyu haksız kazanç elde edenler bilmez tabii. Ekonominin rezil hali yüzünden yine eskisi gibi zengin veya zengin edilen iktidar yandaşları,aileleri uçağa binebiliyor. Thy,torpil havayolları,trabzon ve rize havayolları olmuş,liyakatin yerini sadakat almış,yandaşlara yer açılsın diye haksız yere binlerce insan işten atılmış,devlet mecburen el altından destek vermese çoktan batmış bir kurum. Hepsi torpille makam verdiklerin sayesinde. Rekor,tebrik,emek,gayret,marka, yıl dönümü,Rabbim yar ve yardımcı olsun falan diyorsun da ceddimize laf söyleyen,hakaret eden ama para ve muhtaçlık nedeniyle yanaşmak zorunda kalınan din kardeşin suudilerin maliye bakanı bugün "Türkiye gibi kırılgan ülkelere yardım ediyoruz" dedi. Bundan büyük utanç olur mu da para için söylediklerimizi de söylenenleri de yutarız hamdolsun. Dünya bizi kıskanıyor,çekiniyor,gıpta ediyor,kalkınmış,büyümüştük o yüzden durmak yok masallara devam.
  • Son nefese kadar yanındayızz Allah seni başımızdan eksik etmesin….
  • kardeşim adı üstünde taşeron olarak çalışıyorsun kalkıp bir de burda laf ediyorsn.. akli melekelerin çalışmıyor amenna ama bari gelip burda kendini belli etme!
  • Asgari ücrete %55, Memura, emekliye %30 bize gelince %20. Hakkımı Helal Etmiyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Yolları (THY) Yönetici Zirvesi'ne video mesaj gönderdi. "Rekorlarla girdiğimiz 2023 senesini sizlerin de çabalarıyla inşallah yine rekorlarla tamamlayacağımızı ümit ediyorum" dedi

THY Yönetici Zirvesi'ne video mesaj gönderen Erdoğan, zirvenin havacılık sektörü ve ülke için hayırlara vesile olmasını diledi.

Erdoğan, dünyanın son 3 yıldır koronavirüs salgınıyla başlayan, ardından bölgedeki sıcak çatışmalarla devam eden sancılı bir süreçten geçtiğini belirterek, bu süreçten en fazla olumsuz etkilenen sektörlerin başında havacılığın geldiğine işaret etti.

"Türkiye salgının sağlık boyutunu nasıl başarıyla yönetmişse hava ulaşımı ve taşımacılığı yönünde de aynı başarıyı yakalamıştır." ifadesini kullanan Erdoğan, THY'nin vakitlice aldığı tedbirler ve salgın döneminde hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalar sayesinde krizi en az hasarla atlattığını bildirdi.

Erdoğan, 2021 yılının yaraların sarıldığı sene olarak kayıtlara geçtiğini, 2022 yılının havacılıkta rekorlar kırılan bir yıl olduğunu aktardı.

İstanbul ve Antalya başta olmak üzere ülkenin havalimanlarında gerçekleşen yolcu sayılarının bunu açıkça gösterdiğini dile getiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devletimizin kasasından 1 kuruş çıkmadan yapılan İstanbul Havalimanı, 2022 yılında da Avrupa Yolcu Trafiği sıralamasında ilk sırada yer aldı. Avrupa'nın en yoğun havalimanı olan İstanbul Havalimanı dünyanın en iyi havalimanı seçildi. Hemen her gün uluslararası basında ve sosyal medya mecralarında İstanbul Havalimanımızla ilgili göğsümüzü kabartan bir habere rastlıyoruz. Sadece İstanbul Havalimanı değil sayısını 26'dan alıp 57'ye yükselttiğimiz havalimanlarımızın her biri konforuyla teknolojisiyle mimarisiyle ve diğer imkanlarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Daha 15-20 yıl öncesine kadar havacılık alanında kısıtlı varlığa sahip olan Türkiye, bugün bu sektörde parmakla gösterilen ülkeler arasında yer alıyor."

"ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ MARKASI OLDUNUZ"

Bu başarı hikayesinin yazılmasında bayrak taşıyıcısı THY ve yöneticilerinin çok önemli katkısının bulunduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Hava yolunu halkın yolu haline getirdiğimiz son 20 yılda kanatlarınızı 5 kıtadaki 129 ülkeye genişleterek ülkemizin en değerli markası oldunuz. THY'yi dünyanın en değerli ilk 10 hava yolu arasına taşıyarak hepimize büyük bir gurur yaşattınız. İnsanımıza umut vermek yerine sürekli karamsarlık aşılayan felaket tellallarına aldırmadan azimle inançla samimiyetle çalışarak milletimizin pek çok hayalini gerçeğe dönüştürdünüz. Her birinizi emekleriniz ve gayretleriniz dolayısıyla tebrik ediyorum."

Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'te THY'nin de 90. yaşının kutlanacağını anımsatan Erdoğan, "Bu iki önemli yıl dönümünü hakkıyla değerlendirmemiz için tempomuzu artırarak sürdürmemiz gerekiyor. Türkiye'yi ve Türk milletini dünyanın dört bir yanında temsil eden siz kardeşlerimden çalışmalarınızı bu hassasiyetle yürütmenizi bekliyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabin ve kokpit ekiplerinden teknisyenlere, satış ekiplerinden ofis çalışanlarına kadar tüm THY ailesine başarılar dileyerek, "Rekorlarla girdiğimiz 2023 senesini sizlerin de çabalarıyla inşallah yine rekorlarla tamamlayacağımızı ümit ediyorum. Rabb'im yar ve yardımcınız olsun." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan 'THY Yönetici Zirvesi'ne Mesaj

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Teknisyen ~ 1 yıl önce
Normal sartlar altinda teknisyenin adi gecmezdi ne olduysa artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
son dönem ~ 1 yıl önce
çin'de millete mezar bulamadılar bizimkiler seferleri durdurmadı.Çıkmış vakitlice alınmış tedbirler diyor.Ağam bizimle eğleniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolun sonu ~ 1 yıl önce
Koltuk ciddi bir şekilde sallanınca,köşeye sıkışınca daha düne kadar yapmayız,yapamayız, yapılamaz,ülkeye ihanet, İskandinavya bundan battı falan dedikleri asgari ücret artışı, eyt,taşeronların kadroya alınması,çiftçiye,emekliye yardımlar,ard arda açılan ekonomik paketler gibi şeyleri nasıl bir anda yapabildiklerini gördük,görüyoruz. Koltuk,güç ve paradan vazgeçemiyorlar ve tabii gidince başlarına neler geleceğini de iyi biliyorlar o yüzden son bir umutla koro halinde vaatler,umutlar saçıp, şunu yaptık bunu yapacağız diye her zaman ki gibi yalanlarla tribüne oynuyor,göz boyuyorlar ama nafile,ülkenin kahredici durumu ortada,ne yapsalar boş,yolun sonu geldi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter ~ 1 yıl önce
geçen sene %80 zam aldınız diyen arkadas, pandemide maaşlarımızdan kesinti yapıldığından ve aldığımız zamla eski maaşımızın da altına çalıştığımızı biliyor mu acaba? ayrıca kimse asgari ucret yeterlidir, harikadir, muthistir demedigi gibi, kendi maaşını da asgari ucretle kıyaslamıyor; asgari ucrete yapilan zamla kendi maasina yapilan zammi kiyasliyor. arkadaslar size uzaktan cok kolay gorunebilir ama 7 gun ust uste calisiyoruz ve mesai saatlerimiz sizlerden cok daha fazla, maruz kaldigimiz radyasyon ve aldigimiz riskler de cabasi; tabii ki asgari ucretten fazlasini kazanicaz. keske sizlerin de gecim derdi yasamayacaginiz bir geliriniz olsa. ‘asgari ucretle aranizda su kadar fark var gozunuz doysun’ diyenleri de sadece 2 gun ust uste gece ucusu yapmaya davet ediyorum. bakin gece calismaya demiyorum, gece ucusu yapmaya diyorum. saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 1 yıl önce
Başkanım bir bilsen ,vip 'de uçan pilotlarda dahil, pilot yönetim kadrosu senin düşmanın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seçime 3 ay kala ~ 1 yıl önce
bölümü geçmek için bütün tuşlara basıyorlar ama olmuyor yinede olmuyor :) herkes mutsuz herkes ekonomiyi konuşuyor motive yok para yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne desek boş ~ 1 yıl önce
Rekor diyorsun doğru ithalat, dışa bağımlılık,cari açık,döviz kuru,dış borçta da rekor kırdık,paranın değeri ve alım gücü yerle bir,milyonlarca insanını beslediğimiz suriyeden yumurta,patates,soğan ithal eder hale gelmişiz,buzul ülkesi Kanada'dan mercimek,aleyhimize ne varsa yapan Yunanistan'dan pirinç alıyoruz. Salgının sağlık boyutunun nasıl başarıyla yürütüldüğünden bahsediyorsun gördük maske dahi dağıtılamadı ki dağıtılan da kalitesizdi,vefat ve hasta sayıları gizlendi. Yolcu sayıları arttı diyorsun o da doğru muhtaçlığımızdan elin adamına ucuza tatil cenneti,yol geçen hanı olduk. Devletin kasasından bir kuruş çıkmadı diyorsun da milletin cebinden çıktı,yollar,köprüler yapılırken garantiler verildi,millet 40 sene ödesen bitmez ağır borca sokuldu,Lüksemburg'dan bile borç alındı ve İga yıllardır devlete olan kira borcunu ödemiyor,devlet erteliyor. Hava yolu halkın yolu oldu diyorsun bilet fiyatlarından haberin yok sanırım. Millet vergileriyle özel uçak filosuyla uçan,bedava upgrade olan,devlet imkanlarıyla sülale boyu haksız kazanç elde edenler bilmez tabii. Ekonominin rezil hali yüzünden yine eskisi gibi zengin veya zengin edilen iktidar yandaşları,aileleri uçağa binebiliyor. Thy,torpil havayolları,trabzon ve rize havayolları olmuş,liyakatin yerini sadakat almış,yandaşlara yer açılsın diye haksız yere binlerce insan işten atılmış,devlet mecburen el altından destek vermese çoktan batmış bir kurum. Hepsi torpille makam verdiklerin sayesinde. Rekor,tebrik,emek,gayret,marka, yıl dönümü,Rabbim yar ve yardımcı olsun falan diyorsun da ceddimize laf söyleyen,hakaret eden ama para ve muhtaçlık nedeniyle yanaşmak zorunda kalınan din kardeşin suudilerin maliye bakanı bugün "Türkiye gibi kırılgan ülkelere yardım ediyoruz" dedi. Bundan büyük utanç olur mu da para için söylediklerimizi de söylenenleri de yutarız hamdolsun. Dünya bizi kıskanıyor,çekiniyor,gıpta ediyor,kalkınmış,büyümüştük o yüzden durmak yok masallara devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reissss ~ 1 yıl önce
Son nefese kadar yanındayızz Allah seni başımızdan eksik etmesin….

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Begenmeme sayısına bak! ~ 1 yıl önce
Zaten anlarsın nasıl bir hezimet olacak secimde. Sana oy moy yok!
Taşeron ~ 1 yıl önce
kardeşim adı üstünde taşeron olarak çalışıyorsun kalkıp bir de burda laf ediyorsn.. akli melekelerin çalışmıyor amenna ama bari gelip burda kendini belli etme!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
%20 ~ 1 yıl önce
Asgari ücrete %55, Memura, emekliye %30 bize gelince %20. Hakkımı Helal Etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 1 yıl önce
Senin aldığın maaş ı asgari ücretli kaç ayda alıyor bunu düşündüm mü ? Sonrada zamı beğenmezsiniz. Kusura bakmayın da Gözünüz doymuyor. Tgs de aynı herşey den pay ister. Pgs 1 maaş ikramiye verdi ondan bile çıkar düşündüler. 3 ayda bir ek maaş +prim i aynı sektörde olup da alamayanlar da var.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000