21 Haziran 2018, Perşembe 20:48:51

Erdoğan İstanbul Yeni Havalimanı'na böyle indi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan TC-ANK uçağı İstanbul Yeni Havalimanı'na iniş yaptı.
  • İstnbul tgs ata artık huzurlu rahat rempin onu dinleyen yöneticisi var artık kurtulduk suratsızlarda
  • Ülke yangın yeri, birileri hala şov peşinde. Merak etmesin, bir başkası seçilse bile onu 29 ekim de davet ederler açılışa, varsa çabası takdir edilir. Erkene getirmeye boş şovlar yapmaya lüzum yok. Adam gibi bitirsinler 4-4 lük, sonra gidip açarsın.
  • AYNI SAATLERDE 2,5 MİLYON KİŞİ İZMİR DE UĞURLADI SENİ rte
  • Yazıklar olsun size. Adam bir de asker selamı veriyor !
  • NEDEN TAKTİR ETMEKTEN ACİZSİNİZ! SANKİ 3.DÜNYA SAVAŞINI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇIKARDI. BU NEYİN DÜŞMANLIĞI! DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN VE BU ÜLKENİN GELİŞİMİ İÇİN 2 SAAT UYKUYLA YAŞAYAN BİR LİDERİMİZ VAR ÇOK ŞÜKÜR. EMİNİM BU MUHALİF YORUMCULARIN ÇOĞUDA PASTANIN HAS KISMINDAN FAYDALANANLARDIR. PAZAR AKŞAMI YİNE BUKALEMUN GİBİ KUYRUĞUNDA GEZMEYE DEVAM EDERSİNİZ.
  • Bu sahis suan cumhurbaskani adayi sifatiyla miting yaparken nasil devletin imkanlarini bu sekilde kullanabiliyor...
  • Yavaş yavaş başakşehire taşınsak iyi olacak. Arnavutköy tam bir çöplük. Eyüp , göktürk ise 1+1 ler 800 binden başlıyor. Come to başakşehir, come to kayaşehir.. :)))
  • Korkmayın artık bu iş tamam. İzmir son noktayı koydu. Türkiyede böyle bir kalabalık daha önce hiç görülmedi. Üstelik bedava köfte ekmek bedava otobüs de yoktu. Suriyeli ve afrikalı da yoktu. Sen kalk 3. havalimanına indim de. Sanırım bu son iniş oldu. Pazar günü yolcudur abbas, bağlasan durmaz.
  • Reis durmak yola devam. #DEVAM#GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ LİDER#RTE#
  • Bu tamam işi çok sıktı. Pazar günü RTE ye oy verirken, oy pusulasına büyük harflerle DEVAM yazalım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'ten miting sonrasında helikopterle Gaziantep Havalimanı'na geçti. Erdoğan'ı taşıyan "TC-ANK" tescilli uçak, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk inişi gerçekleştirmek üzere Gaziantep'ten havalandı.

TC-ANK tescilli uçak İstanbul Yeni Havalimanı'nın 3 bin 750 metre uzunluğunda, 60 metre genişliğindeki birinci pistine saat 20.30 sularında inişini gerçekleştirdi.

İstanbul yeni havalimanına iniş gerçekleştiren TC-ANK'ı burada yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services (TGS) karşıladı. Görkemli bir törenle karşılanan uçağın iniş anı tarihe geçti.

ERDOĞAN'DAN KOKPİTTE İLK SÖZLER

Erdoğan, uçağın kokpitinden yaptığı ilk açıklamada, "muhteşem bir havalimanını inşa etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Ben milletimiz için, ülkemiz için, tüm insanlık için havalimanımızın hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hedef 2023’te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak. Bununla bir numara olacak. Havalimanımız bizim prestijimiz olmasının ötesinde markamız olacak” dedi.

İstanbul'un yapımı devam eden 3. havalimanının inşaatında tüm hazırlıklar hız kesmeden devam ederken, piste ilk inişi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde bulunduğu uçak gerçekleştirdi. Gaziantep’teki miting sonrası, yarın gerçekleştireceği programlar için İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı yapımı devam eden 3. havalimanının pistine tarihi iniş gerçekleştirdi. Havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı protokol üyeleriyle birlikte konsorsiyum üyeleri, mühendisler, mimarlar, pilotlar, hostesler ve çalışanlar karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikram masasının önüne gelerek çalışanlarla sohbet edip, onlara ikramlarda bulundu.

“Çoğu gitti azı kaldı”
Tarihi iniş sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün bizler için çok anlamlı bir gün, gerçi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında inşallah bu muhteşem havalimanımızın açılışın yapacağız. Bugün ortak yayın sebebiyle aynı zamanda havalimanımızın son durumunu yerinde kontrol etmek için geldik. Gaziantep’ten buraya iniş yaptık. Bu inişle birlikte gerek muhteşem pistimizi, bunun yanında terminal binamızı görme imkanı bulduk. Tabi burada emeği olan başta 5 firmamıza oluşturdukları konsorsiyumla bu havalimanımı onlar yapıyorlar. Çoğu gitti azı kaldı. Bunu da mimarından mühendisine işçisine bütün kardeşlerimi kutluyorum. Konsorsiyumunu bütün ortaklarını tebrik ediyorum. Onlar da bu işi için çok büyük emek verdiler. Aynı şekilde burada gerçekten bu süreci takip eden bu süreci kovalayan değerli arkadaşlarımızın emekleri için tebrik ediyorum” dedi.

“Havalimanımız bizim prestijimiz olmanın ötesinde markamız olacak”
Havalimanının 29 Ekim’de açılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “29 Ekim’de bittiğinde bu havalimanımız yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. Dünyanın sayılı ilk 3 inşallah, havalimanlarından bir tanesi olacak. Hedef 2023’te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak. Bununla bir numara olacak. Havalimanımız bizim prestijimiz olmasının ötesinde markamız olacak. Böyle bir markaya sahip olmak ve buna vesile olan 5 firmamıza büyük bir imtihan verdiler. Kolay bir yatırım olmadı. Burada kolay bir süreç olmadı. Ne tür zorluklardan geçildiğine gerek başbakanlığım ve gerekse cumhurbaşkanlığım döneminde gayet iyi biliyorum. Dayanışma, birlik beraberlikle beraber bugünlere vardık. 29 Ekimi kovalıyoruz, uçaklarımızın buradan kalkıp buraya indiklerini göreceğiz. 29 Ekim’le birlikte diğer taraftan Atatürk Havalimanını millet bahçesine dönüştürülme sürecini başlatacağız” diye konuştu. 

Erdoğan İstanbul Yeni Havalimanı'na böyle indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (91)

ATA Tgsnin başarısı ~ 8 ay önce
İstnbul tgs ata artık huzurlu rahat rempin onu dinleyen yöneticisi var artık kurtulduk suratsızlarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 8 ay önce
Ülke yangın yeri, birileri hala şov peşinde. Merak etmesin, bir başkası seçilse bile onu 29 ekim de davet ederler açılışa, varsa çabası takdir edilir. Erkene getirmeye boş şovlar yapmaya lüzum yok. Adam gibi bitirsinler 4-4 lük, sonra gidip açarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İZMİR 2,5 MİLYON ~ 8 ay önce
AYNI SAATLERDE 2,5 MİLYON KİŞİ İZMİR DE UĞURLADI SENİ rte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shmyo ~ 8 ay önce
ne oldu ŞİŞTİNİZ Mİ?
4 sırmalı yalakalar !!!! ~ 8 ay önce
Yazıklar olsun size. Adam bir de asker selamı veriyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sze esad hak byTgs ~ 8 ay önce
NEDEN TAKTİR ETMEKTEN ACİZSİNİZ! SANKİ 3.DÜNYA SAVAŞINI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇIKARDI. BU NEYİN DÜŞMANLIĞI! DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN VE BU ÜLKENİN GELİŞİMİ İÇİN 2 SAAT UYKUYLA YAŞAYAN BİR LİDERİMİZ VAR ÇOK ŞÜKÜR. EMİNİM BU MUHALİF YORUMCULARIN ÇOĞUDA PASTANIN HAS KISMINDAN FAYDALANANLARDIR. PAZAR AKŞAMI YİNE BUKALEMUN GİBİ KUYRUĞUNDA GEZMEYE DEVAM EDERSİNİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaz ~ 8 ay önce
O adamın oturduğu sarayın 5 dakikalık masrafı senin aylık maaşından fazla kaz kafalı, o yüzden takdir edemiyoruz.
shmyo ~ 8 ay önce
Hazım sorunu var bazılarının. Bu nedenle kabul etmezler, ama sonuç pek değişmez. Değişmedi nitekim.
Henry ~ 8 ay önce
Bu sahis suan cumhurbaskani adayi sifatiyla miting yaparken nasil devletin imkanlarini bu sekilde kullanabiliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başakşehir ~ 8 ay önce
Yavaş yavaş başakşehire taşınsak iyi olacak. Arnavutköy tam bir çöplük. Eyüp , göktürk ise 1+1 ler 800 binden başlıyor. Come to başakşehir, come to kayaşehir.. :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmir ~ 8 ay önce
Korkmayın artık bu iş tamam. İzmir son noktayı koydu. Türkiyede böyle bir kalabalık daha önce hiç görülmedi. Üstelik bedava köfte ekmek bedava otobüs de yoktu. Suriyeli ve afrikalı da yoktu. Sen kalk 3. havalimanına indim de. Sanırım bu son iniş oldu. Pazar günü yolcudur abbas, bağlasan durmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KG ~ 8 ay önce
Reis durmak yola devam. #DEVAM#GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ LİDER#RTE#

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devam ~ 8 ay önce
Bu tamam işi çok sıktı. Pazar günü RTE ye oy verirken, oy pusulasına büyük harflerle DEVAM yazalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sahtekar ~ 8 ay önce
Bu sahtekarlar türedi şimdi de, oylar geçersiz çıksın diye, yazıklar olsun be size

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000