31 Mart 2009, Salı 08:23:07

Enkazı bulan muhtar patlama yaptı

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazını bulan Döngel köyü muhtar adayı Cumali Gök, seçimde oy patlaması yaptı.
  • Bu Muhtarlar hemen çok önemli görevlere atanmalılar.Bu sayede belki Allah Korusun bundan sonra olacak bir kazada zaman ve can kaybını en aza indirmiş oluruz.

Sandıktan 617 geçerli oyun çıktığı köyde 402 oy alan Cumali Gök, 215 oya sahip olan rakibini geride bıraktı.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düşen Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterini arama çalışmalarına katılan Cumali Gök, enkazı bulmasıyla dikkat çekmişti. Helikopteri sadece kendisinin bulmadığını belirten Gök, kurtarma faaliyetlerini 17 kişi ile gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Döngel'den 5 kilometre uzaklıktaki Kızılöz köyüne kadar olan bölgeyi karış karış aradıklarını anlatan Gök, 2,5 metreyi bulan kar kalınlığına aldırış etmeden Yazıcıoğlu sevgisiyle Keş Dağı'nın zirvesine çıktıklarını kaydetti. Gök, "Köylümüz bu ekipte bulunduğum için oylarını bana verdi. Çok güzel bir seçim yaşadık. Kavga etmeden güzel bir şekilde kardeşçe seçim gününü sona erdirdik." dedi. Kurtarma çalışmalarına gönüllü katılım için köy camisinden anons yapan eski muhtar Yılmaz Tilki ise, "Bu seçimlerde ben aday olmadım. Biz Yazıcıoğlu'nu çok sevdiğimiz için arama çalışmalarına katıldık. O, mutlu ve acı günümüzü her zaman paylaştı. Hiç bizi yalnız bırakmadı. Biz de onu bu zor anında bırakamazdık. Onu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz." diye konuştu.

Enkazı bulan muhtar patlama yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Bu Muhtarlar hemen çok önemli görevlere atanmalılar.Bu sayede belki Allah Korusun bundan sonra olacak bir kazada zaman ve can kaybını en aza indirmiş oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000