04 Haziran 2023, Pazar 09:04:07

En pahalı rotalar açıklandı: rekor Ankara'da

Uçak ve otobüs bileti fiyatlarının 2023'ün ilk beş ayındaki karnesine göre 2023'ün ilk beş ayında en pahalı uçak yolculuğunun 185 bin 557 TL'ye Ankara'dan Arjantin'e yapıldı.
  • Ankara'dan çok az sayıda dış hat noktasına uçuş olduğundan en az 3-4 bacaklı uçuş yapılmıştır. Bunu bilmeyip haberi gören ilk başta vay be demiştir. Ama reklamın iyisi-kötüsü olmaz mantığıyla Ankara haberde yeralmış oldu

Yaz sezonunun açılmasıyla vize başvurularındaki yoğunluk artarken, geçen aylarda vizeleri onaylanmayanlar şimdi de randevu almak için uzun süre beklemek durumunda kalıyor. Yurt dışına gitmek isteyen birçok kişi ise çözümü vizesiz seyahat edebilecekleri ülkelere yönelmekte bulurken, yükselen bilet fiyatları hem yurt dışındaki hem de yurt içindeki bölgelere gidecek yolculara engel oluyor.

Online bilet platformu heybilet.com, uçak ve otobüs bileti fiyatlarının 2023'ün ilk beş ayındaki karnesini açıkladı.

2023'ün ilk beş ayında hem uçak hem de otobüs bileti fiyatlarında yükseliş sürüyor. Yurt dışına en pahalı uçak seyahati 185 bin 557 TL ile Ankara'dan Arjantin'in Bahia Blanca şehrine yapıldı.

Bunu İstanbul'dan Kuzey Hindistan'ın başkenti Leh ve Güney Kore'nin başkenti Seul'a yapılan uçuşlar izledi.

Benzer bir tablo yurt dışına otobüsle yapılan yolculuklarda da görüldü. En pahalı yurt dışı otobüs yolculuğu 3 bin 680 TL ile İstanbul ve Almanya'nın kuzeybatısındaki Duisburg kenti arasında gerçekleştirildi.

Ardından ise yine İstanbul'dan Almanya'nın Dortmund ya da Essen şehirlerine yapılan yolculuklar geldi.

OTOBÜS SEYAHATLERİNDE EN PAHALI BİLETLER 1.050 TL

Yurt içi otobüs seyahatlerinde ise en pahalı biletler 1.050 TL'ye İstanbul'dan Datça’ya gideceklere satıldı. Hopa - Uşak, Bodrum - İstanbul rotaları da yüksek bilet ücretleriyle ilk üçte konumlandı.

Pahalı yolculuk biletlerinin yükünü hafifletmek isteyenler, çözümü en uygun maliyetlerle gidebilecekleri bölgelerde aramaya başladı. İstatistiklere göre geride bıraktığımız aylarda yurt dışına en ucuz uçak biletleri bin 169 TL ile İstanbul'dan Tahran'a gidecekler için satışa sunuldu.

Yurt dışına en düşük otobüs biletlerinin ise İzmir - Erbil ya da İstanbul - Tiflis / Süleymaniye rotalarını kapsadığı kaydedildi.

En ucuz yurt içi otobüs yolculuğu da 5 TL'ye Maraş'tan Osmaniye'ye yapıldı. Bunu Karabük - Çerkeş ve Ceyhan - Antep hattı takip etti.

"VİZE BAŞVURULARINDA PROBLEM YAŞANDI"
Heybilet CEO'su Samet Koç, “Vatandaşlarımız vize başvurularında uzun süredir problem yaşarken, yaz sezonunun açılmasıyla birlikte birçok kişi çözümü vizesiz seyahat edebilecekleri ülkelere gitmekte buldu. Ancak dünya genelindeki ekonomik dalgalanmalardan dolayı yükselen bilet fiyatları, hem yurt dışına hem de yurt içine seyahat edecekler için yeni bir krize dönüştü. Biz de bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla platformumuzu ziyaret eden herkese, yolculuk masraflarını azaltmaları için en uygun bilet ve rota seçeneklerini sunuyoruz" açıklamasını yaptı.

En pahalı rotalar açıklandı: rekor Ankara'da

Facebook Yorum

Yorumlar

Kaç bacaklı? ~ 4 ay önce
Ankara'dan çok az sayıda dış hat noktasına uçuş olduğundan en az 3-4 bacaklı uçuş yapılmıştır. Bunu bilmeyip haberi gören ilk başta vay be demiştir. Ama reklamın iyisi-kötüsü olmaz mantığıyla Ankara haberde yeralmış oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000