01 Nisan 2015, Çarşamba 16:38:40

EN İYİ PİLOTLAR KAĞIT ÜZERİNDE YARIŞACAK

Dünyanın en iyi pilotları bu sefer kağıt üzerinde kozlarını paylaşmaya hazırlanıyor. Red Bull Paper Wings kağıt uçak yarışmasıyla en iyi ve en hızlı kağıt uçağı yapan maharetli eller, şampiyon olup Avusturya’daki dünya finaline uçma şansını yakalayacak.
  • Haberde de belirtmissiniz Mart diye. Marttaki etkinligin haberini 1 Nisan'da yapiyorsunuz. Helal olsun size, mantiginiza, haberciliginize!

Dünyanın en iyi pilotları bu sefer kağıt üzerinde kozlarını paylaşmaya hazırlanıyor. Red Bull Paper Wings kağıt uçak yarışmasıyla en iyi ve en hızlı kağıt uçağı yapan maharetli eller, şampiyon olup Avusturya’daki dünya finaline uçma şansını yakalayacak. Daha önce üç kez düzenlenen ve dünya çapında kağıt uçak pilotlarından büyük ilgi gören formatıyla benzersiz yarışma 2015’te hava trafiğini yoğunlaştıracak.

Dünya çapında en yetenekli kağıt uçak Pilotlarını buluşturacak yarışmanın elemeleri Mart ayında Türkiye’de farklı şehirlerdeki 12 üniversitede yapılacak. “Dünyanın en iyi pilotu benim, ama kağıt üzerinde!” diyen yetenekli üniversitelilerin katılımına açık yarışmada yer almak için tek gereken bir parça kağıt ve hayal gücü olacak. Toplam 12 üniversitedeki eleme turlarında öğrenciler “En uzun mesafe”, “Havada en uzun kalma süresi” ve “En akrobatik uçuş” kategorilerinde jürinin puanlarına göre sıralanacak.

Türkiye elemelerinde üç kategorinin galipleri dünya şampiyonluğu için Avusturya’nın Salzburg şehrine uçacak. 8-9 Mayıs 2015’te, Flying Bulls akrobatik uçuş takımına da ev sahipliği yapan Hangar-7’de gerçekleşecek dünya finaline gitmeye hak kazanacaklar.
2012’de düzenlenen en son yarışmada 83 ülkeden 37 bini aşkın pilot yaratıcılık, hayal gücü, katlama kabiliyeti ve havacılık bilgilerini konuşturdu. En iyi akrobasi uçuşu, en uzun havada kalma süresi ve katedilen en fazla mesafe kategorilerinde şampiyonluk için mücadele ettiler. Türk pilotlar da şampiyonada başarılarıyla dikkat çekmişlerdi. Red Bull Paper Wings’in şu anki rekorları da kırılmayı bekliyor. En uzun uçuş olan 69 metreyi ve en uzun havada kalma süresi olan 29 saniyeyi kırmak isteyen tüm kağıt uçak pilotlarını yarışmaya davet ediyor.

EN İYİ PİLOTLAR KAĞIT ÜZERİNDE YARIŞACAK

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Haberde de belirtmissiniz Mart diye. Marttaki etkinligin haberini 1 Nisan'da yapiyorsunuz. Helal olsun size, mantiginiza, haberciliginize!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000