06 Aralık 2017, Çarşamba 11:44:38

Emirates 'Yıllık Çevre Raporu'nu yayınladı

Emirates havayolunu ve DNATA'yı içeren Emirates Grubu, 2016-2017 mali yılı için Grubun çevresel performansını özetleyen Yedinci Yıllık Çevre Raporu'nu yayınladı.
  • LED Light emitting diyod
  • Sbk borajet tazminat haklarımızı ödeyin hak yemeyin hakkımızı ödeyin airport haber sesimiz olun.
  • Emirates dünyada havacılıkta bir numara olma yolunda . Belgeselde izliyorum personelin fazlası batılılar özelikle çok ingiliz çalışanı var . Bu başarılı yönetim bizim havayollarınada örnek olur
  • Adamlara helal olsun. Çalışıyorlar.
  • Arap olmayan suyunun tasarrufunu yapmış

Emirates havayolunu ve DNATA'yı içeren Emirates Grubu, 2016-2017 mali yılı için Grubun çevresel performansını özetleyen Yedinci Yıllık Çevre Raporu'nu yayınladı.

PricewaterhouseCoopers (PwC) denetiminde düzenlenen Emirates Grubu’nun 7. Yıllık Çevre Raporu; havayolu operasyonları, DNATA kargo ve yer hizmetleri faaliyetleri ve mühendislik ve catering gibi diğer ticari faaliyetler de dahil olmak üzere grup aktivitelerini de kapsayan çevresel sürdürülebilirlik girişimlerini ve performans verilerini ortaya koyuyor.

2017 Birleşmiş Milletler Kalkınma için Sürdürülebilir Turizm Grubu, raporun hazırlanırken, çevresel önceliklerle Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri arasında bağlantı kurarak, bir yıl boyunca en fazla etkilenebileceği yere odaklanma konusunda yardımcı oldu.

Emirates Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Ekselansları Şeyh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum konu ile ilgili yaptığı açıklamada: "2016-17, özellikle dünya genelindeki pazarlarımızda ortaya çıkan bir takım sosyal, ekonomik ve politik olaylarla karşı karşıya kaldı ve tüketici güveni ve seyahat talebi zorlu bir dönemden geçti. Ancak güçlü sicilimiz, sağlam işletmemiz ve marka itibarımız, bu çalkantılı zamanı iyi bir durumda geçirmemizi sağladı” dedi.

Al-Maktoum ayrıca: "İşimizi kârlı ve sürdürülebilir bir şekilde geliştirmeye devam edebilmemiz için çalışanlarımıza, yeni sistemlere, teknolojilere ve altyapıya yatırım yapıyoruz. İşimizi dönüştürme yolculuğumuz, kaynak verimliliğini artırmak için yeni fırsatlar yaratmak, önümüzdeki yıllar için bir yol haritası oluşturmak değil, aynı zamanda uzun mesafelerde esnekliğimizi artırmamızı da sağlayacak" dedi.

Grubun çevre stratejisinin önemli bir parçası olan eko-verimli bir filo işletme politikası sonucunda, Emirates havayolu, geride kalan en son Airbus A340 ve A330 uçaklarını emekliye ayırdı. Artık Airbus A380, Boeing 777 ve Boeing 777 oluşan filosu ile ortalama filo yaşı 5.3 olan endüstri ortalamasının oldukça altında. Modern geniş bir gövde filosu daha düşük motor ve gürültü emisyonu sağlar ve müşterilere daha yüksek konfor seviyeleri sunuyor.

Grubun yıl boyunca operasyonel verimliliği artırma çabaları da maliyetlerin ve çevresel etkinin azaltılmasına yardımcı oldu. Örneğin, Emirates Engineering'in su tasarruflu uçak yıkama prosedürü, yılda 11 milyon litre su tasarruf etmesine yardımcı olurken, Hangouts'ta ışık yayan diyot aydınlatma gibi enerji verimliliği projeleri, bir ayda 237 megawatt gibi önemli bir miktarda elektrik tasarruf edilmesini sağladı.

Emirates Havayolu, ayrıca uzun mesafeli uçuşlarda Ekonomi Sınıfı yolcularına sürdürülebilir battaniyeler sunuyor. Her bir battaniye, 28 geri dönüştürülmüş plastik şişeden yapılıyor.
 

Emirates 'Yıllık Çevre Raporu'nu yayınladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Işık yayan diyot ~ 1 yıl önce
LED Light emitting diyod

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SBK BORAJET TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK ~ 1 yıl önce
Sbk borajet tazminat haklarımızı ödeyin hak yemeyin hakkımızı ödeyin airport haber sesimiz olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
....... ~ 1 yıl önce
Emirates dünyada havacılıkta bir numara olma yolunda . Belgeselde izliyorum personelin fazlası batılılar özelikle çok ingiliz çalışanı var . Bu başarılı yönetim bizim havayollarınada örnek olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 1 yıl önce
Adamlara helal olsun. Çalışıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 1 yıl önce
Araplardan bahsettiğinin farkındasın değil mi ? Çalışıyorla derken dikkat etmek lazım. Sonuçta arap.
Water ~ 1 yıl önce
Arap olmayan suyunun tasarrufunu yapmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Su ~ 1 yıl önce
Zaten suyu olsa tasarruf edemezdi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000