19 Ocak 2016, Salı 08:51:39

Emirates A380 uçuşlarını artırıyor

Emirates Havayolu, 1 Mart 2016 tarihinden itibaren Avustralya ve Singapur’a daha geniş hacim ve koltuk kapasitesine sahip A380 tipi uçağı ile hizmet verdiği uçuş sayısını arttıracak.
  • 380 isimli yorumcu,ben emirates de 11 yildir calisiyorum,begenmedigin Emirates var ya dunyadaki havayollarinin hepsini yari yolda birakir,,hata Kabul etmeyen ucus guvenligine oncelik verirken servis mukemmelliginden de hicbir zaman odun vermeyen bir havayolu..istanbuldan bir Dubai ucusu yap bakalim 777-300 YADA 777-200 ile sonra elestirilerini yap..ben bir turkum ve milletimin havayoluna sahip cikmaktan gurur duyarim ancak TK nin katetmesi gereken cok yolu var hala,.ayrica Araplari yada musluman ulkeleri kucumsemekle bir yere varamayiz,hem kendi kaynaklari ni hemde dunyanin en basarili pilotlarini ve crewlarini ise alarak basariya imza atmis bir sirket,burun kivirarak bir yere varilamaz,
  • ben anlamadim iki a380 yerine niye bir a319 koymamislar
  • Thy de A380 veya 747-8 Alsin!!
  • Qantas Asyaya yoneldi pazar olarak. Avrupayi Emiratese biraktik. Bakalim hayirlisi.
  • Değil 380 uzay mekiği ile uçsan sonunda arap şirketisin. Beyin farklı çalışıyor

Emirates Havayolu, 1 Mart 2016 tarihinden itibaren Avustralya ve Singapur’a daha geniş hacim ve koltuk kapasitesine sahip A380 tipi uçağı ile hizmet verdiği uçuş sayısını arttıracak.

Filosunda 72 adet çift katlı A380 tipi uçağı bulunan; insanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Avustralya ve Singapur destinasyonlarına A380 tipi uçak sayısını arttıracağını açıkladı. Avustralya Emirates’in A380 uçağıyla en fazla hizmet verdiği üçüncü ülke olma özelliği taşıyacak.

Avustralya uçuşları, günlük iki seferle Sydney ve Melbourne’e, günlük tek seferle de Brisbane ve Perth’e gerçekleştiriyor. Aynı zamanda , Emirates’in uçuş ortağı Qantas da Dubai ve Avustralya arasında günlük iki A380 uçuş hizmeti veriyor.

Qantas ve Emirates Avustralya’ya bu yeni hizmet sayesinde A380 ile günlük ortak uçuş gerçekleştirecekler ve yolcular, zahmetsiz bir şekilde Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney, Auckland ve Christchurch gibi Emirates'in mevcut ağı dışında 50'den fazla Avustralya ve Yeni Zelanda destinasyonuna bağlanabilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Emirates Doğu Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı, Barry Brown: " Emirates yolcuları için popüler destinasyonlar olduğunu kanıtlayan Avustralya ve Singapur’a, A380 hizmeti ile ek kapasite sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz." dedi.

A380 “lüksü” yeniden tanımlıyor
Emirates yolcuları, tüm sınıflarda gurme şefler tarafından hazırlanan ödüllü yemeklerin tadını çıkarırken, Emirates’in son teknolojiyle donatılmış modern uçaklarında ödüllü kabin içi eğlence sistemi “ice” ile en yeni filmler, TV şovları ve müziklerin yer aldığı 2000’in üzerinde ücretsiz kanalın yanında sayısız oyunun ve 120 ülkeyi aşkın çok uluslu kabin ekibi hizmetinden faydalanabiliyorlar. Ayrıca yolcular yüksek hızlı Wi-Fi erişimi ve cep telefonu hizmetinden uçuş boyunca  yararlanabiliyorlar.

Emirates'in A380 uçakları ile First ve Business Class deneyimi, lüksü başka bir seviyede yaşatırken, yolcular 40.000 feet yükseklikte gurme şefler tarafından hazırlanan içecek ve ordörvler eşliğinde özel uçak içi bar ve dinlenme alanında sosyalleşme fırsatı bulabiliyorlar. Ayrıca First Class yolcuları uçak içerisinde bulunan duş ve spa’dan da yararlanabiliyorlar.

Emirates'in EK404 / EK405 sefer sayılı A380 hizmeti, First Class’ta 14 adet özel lüks suit, Business Class'ta 76 adet düz yatabilen koltuk ve Economy Class’ta 429 adet geniş koltuktan oluşan 519 adet yolcu kapasiteli geniş gövdeli çift katlı uçağı ile gerçekleşecek.

Avustralya ve Singapur uçuşları, saat 09.30’da EK404 sefer sayılı uçuşu ile Dubai Uluslararası Havalimanı'ndan başlayarak 20.45’de Singapur Changi Havalimanı'nda son buluyor. Daha sonra saat 22.25’de Singapur’dan başlayan yolculuk, ertesi gün 08.50’de Melbourne Tullamarine Havalimanı’nda sona eriyor.

Dönüş yolculuğu ise, EK405 sefer sayılı uçuş ile 19.00’da Melbourne’den hareket ederek 23.35’de Singapur Changi Havaalanı’nda son bulurken daha sonra 01.20’de Singapur’dan başlayan yolculuk aynı gün 04.50’de Dubai Uluslararası Havalimanı’nda bitiyor.

Emirates A380 uçuşlarını artırıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

mualla ~ 5 yıl önce
380 isimli yorumcu,ben emirates de 11 yildir calisiyorum,begenmedigin Emirates var ya dunyadaki havayollarinin hepsini yari yolda birakir,,hata Kabul etmeyen ucus guvenligine oncelik verirken servis mukemmelliginden de hicbir zaman odun vermeyen bir havayolu..istanbuldan bir Dubai ucusu yap bakalim 777-300 YADA 777-200 ile sonra elestirilerini yap..ben bir turkum ve milletimin havayoluna sahip cikmaktan gurur duyarim ancak TK nin katetmesi gereken cok yolu var hala,.ayrica Araplari yada musluman ulkeleri kucumsemekle bir yere varamayiz,hem kendi kaynaklari ni hemde dunyanin en basarili pilotlarini ve crewlarini ise alarak basariya imza atmis bir sirket,burun kivirarak bir yere varilamaz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevda ~ 5 yıl önce
Bu ne arap sevdasıdır valla hayretle okudum. Arap olsa bu kadar yazmaz. Ülke ne hale gelmiş.
remzi ~ 5 yıl önce
ben anlamadim iki a380 yerine niye bir a319 koymamislar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 5 yıl önce
Thy de A380 veya 747-8 Alsin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sydney ~ 5 yıl önce
Qantas Asyaya yoneldi pazar olarak. Avrupayi Emiratese biraktik. Bakalim hayirlisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
380 ~ 5 yıl önce
Değil 380 uzay mekiği ile uçsan sonunda arap şirketisin. Beyin farklı çalışıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ırg ~ 5 yıl önce
ırkçılığa prim vermeyin!
Oguz008 ~ 5 yıl önce
Arap şirketi olabilir fakat yöneticilerin hemen hemen hepsi ingiliz. O yüzden bu noktaya kadar geldiler Araplara kalsaydı zaten bugünkü halinin çeyreği anca olurlardı...
ırg başlığına ~ 5 yıl önce
Gidin de oralarda nasıl ırkçılık yapıldığını görün. Türk dediğinde araplar senden nefret ediyor. Ve tarihimiz arapların arkadan vurmaları ile dolu. Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. Ama sen arapsan diyecek bir şey yok

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000