10 Aralık 2017, Pazar 09:29:02

Embraer 1400'üncü uçağını teslim etti

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer, 1400'üncü uçağını geçtiğimiz gün American Airlines'a teslim etti.
  • Ölürüm brezilyam
  • Embraer muhtesem bir uçak. Pilot olarak harika ötesi. Ülkemizin ihtiyaci ama maalesef kullanilmiyor artik. BorJetle baslamisti ama Borajet beceremedi. Dikkat ederseniz butun buyuk havayollarinda embraer filosu var. Ama thy ye bakin en kucuk ucak A319. British airways KLM Lufthansa Austrian American Airlines Air France Aliatlia hepsinde Embraer var. tHY de kucuk meydanlara inemedigi için buyuk ucaklarla vatandas magdur oluyor. THY sizde aln bence. Birakin bu Boeing sevdasini. Bu arada bir Embraer bir Brezilya kadar olamadigimiz icin bizede ayip!
  • Embraer gerçekten ülkemizin bütün pistleri ve iklim şartları için çok uygun hesaplı bir uçak. Bu uçakları neden kullanamadığımıza anlam vermek çok zor...
  • 48 senede 1400 uçak yapması kalitesini gösteriyor uzun menzilli uçak yaptıklarında da piyasadaki ikili tekeli bozarlar ancak brezilya'ya siyasi baskı yüzünden yapamıyorlar sanıyorum. Ve yanılmıyorsam 6-7 sene evvel embraer turkiye'de fabrika kurup ortak uçak üretelim teklifini yaptı biz de abd ve avrupayı yani boeing ve airbus'u kızdırmayalım diye red ettik. Sonra abd kötü avrupa faşist hepsi bize düşmanlar bilmem ne.
  • Türkiye'nin ihtiyacı olan bu uçak;E 175 , 88 koltuklu,çapraz uçuşlar ve küçük meydanlar için...
  • Brezilya kadar olamadık, bu seçimde de yerli uçak afişini koyarlar mı acep , hani sadece afişten ibaret olan ama milleti inandırıp kandıran.
  • SBK BORAJET K. TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK
  • Brezilya bile 28 yil onceden baslamis.. yani 40 yil once bu vizyona sahiplermis.. Biz? umarim biz de bir an once yuksek teknoloji uretmeye baslariz..

Brezilyalı uçak üreticisi Embraer, 1400'üncü uçağını geçtiğimiz gün American Airlines'a teslim etti.

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde 38 yıl önce kurulan bölgesel uçak üreticisi Embraer,  bin 400'üncü uçağını teslim ederek önemli bir kilometre taşını tarihine ekledi.

American Airlines'ın bölgesel uçuşlar yapan alt kuruluşu American Eagle'a geçtiğimiz gün teslim edilen E 175 tipi uçak, şirketin ürettiği 1400'üncü uçak oldu. Embraer 1400'üncü uçağını teslim etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Bre zilya ~ 1 yıl önce
Ölürüm brezilyam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BRJ ~ 1 yıl önce
Embraer muhtesem bir uçak. Pilot olarak harika ötesi. Ülkemizin ihtiyaci ama maalesef kullanilmiyor artik. BorJetle baslamisti ama Borajet beceremedi. Dikkat ederseniz butun buyuk havayollarinda embraer filosu var. Ama thy ye bakin en kucuk ucak A319. British airways KLM Lufthansa Austrian American Airlines Air France Aliatlia hepsinde Embraer var. tHY de kucuk meydanlara inemedigi için buyuk ucaklarla vatandas magdur oluyor. THY sizde aln bence. Birakin bu Boeing sevdasini. Bu arada bir Embraer bir Brezilya kadar olamadigimiz icin bizede ayip!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye’nin uçağı ~ 1 yıl önce
Embraer gerçekten ülkemizin bütün pistleri ve iklim şartları için çok uygun hesaplı bir uçak. Bu uçakları neden kullanamadığımıza anlam vermek çok zor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nedeni ortada ~ 1 yıl önce
Haklısın ama boeing ve airbus izin verir mi ? Bir de bizi yönetenler bize kimse akıl veremez,işimize karışamaz falan deyip de sonra yine onların her dediğini yapmıyorlar mı iyice komik oluyorlar.
Embraer ~ 1 yıl önce
48 senede 1400 uçak yapması kalitesini gösteriyor uzun menzilli uçak yaptıklarında da piyasadaki ikili tekeli bozarlar ancak brezilya'ya siyasi baskı yüzünden yapamıyorlar sanıyorum. Ve yanılmıyorsam 6-7 sene evvel embraer turkiye'de fabrika kurup ortak uçak üretelim teklifini yaptı biz de abd ve avrupayı yani boeing ve airbus'u kızdırmayalım diye red ettik. Sonra abd kötü avrupa faşist hepsi bize düşmanlar bilmem ne.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanılıyorsun ~ 1 yıl önce
Yanlılıyorsun, böyle bir uçak üretim ve ortaklık teklifi hiç gelmedi. Hele ki böyle bir gerekçeyle hiç reddedilmedi. Hayal görmüşsün.
Hayal mi gerçek mi bilinmez ~ 1 yıl önce
Hayal falan gören yok ne seyrettiysek, dinlediysek onu yazıyoruz, yıllar önce brezilya devlet başkanı heyetiyle geldiğinde bu konunun konuşulduğuna ve teklif alındığına dair THY nin o dönemki genel müdürü tvde açıklama yapmıştı. Gerekçenin reddi tam olarak kelimesi kelimesine tabii ki böyle değildir ama THY Airbus ve Boeing harici uçak alamaz istese de aldırmazlar, engellerler bunu bildikleri için red etmişlerdir veya böyle bir şey hiç yok tamamıyla hükümetin ve THY nin uydurması onu da bilemeyiz tabii.
Embraer ~ 1 yıl önce
Türkiye'nin ihtiyacı olan bu uçak;E 175 , 88 koltuklu,çapraz uçuşlar ve küçük meydanlar için...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:( ~ 1 yıl önce
Brezilya kadar olamadık, bu seçimde de yerli uçak afişini koyarlar mı acep , hani sadece afişten ibaret olan ama milleti inandırıp kandıran.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SBK BORAJET K. TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK ~ 1 yıl önce
SBK BORAJET K. TAZMİNAT HAKLARIMIZI ÖDEYİN ARTIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazik ~ 1 yıl önce
Brezilya bile 28 yil onceden baslamis.. yani 40 yil once bu vizyona sahiplermis.. Biz? umarim biz de bir an once yuksek teknoloji uretmeye baslariz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000