01 Ağustos 2009, Cumartesi 08:13:51

Elazığ Havaalanı'nda temel atıldı

Elazığ Havaalanı terminal ek binasının temeli Vali Muammer Erol, AK Parti Milletvekili Tahir Öztürk ve Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu'nun katıldığı bir törenle atıldı.
  • ee onlar da malatya yı görüyorlar ondan seviniyorlar malatya ya havaalanı tam kapasite olmasına rağmen adam gibi yeterli bişeyler yapılmadığını gördükleri için bu kadarcık işlere seviniyorlar
  • Ne kadar büyük bir iş başarılmış gibi konuşuyorlar. Sanki uluslararası havalimanı terminal binası temeli atıyorlar. Yapılan 700 m2 lik (988.000 TL keşif bedelli) prefabrik bir bina. Bu kadar büyütmeye gerek varmı? Elmalı şekeri verdiler yine. Seçime kadar yeter nasıl olsa Elazığ halkına diye düşünüyorlar. 2011 yılındaki seçimden hemen önce kalıcı terminal binası ihalesini yaparlar herhalde. Elazığ halkına yapılan bu büyük bir haksızlık ve oyun oynamadan başka birşey değil. Sivas, Erzincan gibi illere terminal binası ihaleleri yapılmışken ve inşaatı devam etmekteyken, Elazığımıza 700 m2 lik prefabrik bina yapılıyor. Hükümet Elazığ halkıyla oynamaktan vazgeçip vadettiklerini yerine getirsin artık. Milltvekillerine de önemle duyrulur

700 metrekarelik bir alana kurulacak olan ek binanın temel atma törenine Elazığ Valisi Muammer Erol, AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, daire müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Daha önceden belirlenen programı nedeniyle törene katılamayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Necati Çetinkaya ise gönderdiği mesajda, tarım, eğitim, sağlık, ulaşım gibi alanlarda birçok çalışmalar yaptıklarını, bu hizmet kervanına havaalanı ek binasını katmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, bu hizmetlerin devamının geleceğini ifade etti.

Elazığ Havaalanı'nın terminal binasını büyütme ihalesini alan firma yetkilisi Yusuf Demirtaş, binayı en kısa zamanda tamamlayarak hizmete sunmanın gayretinde olacaklarını belirterek, "Ben bir Elazığlı olarak Elazığ'a böyle önemli bir hizmetin bir ucundan tutup gerçekleşmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum. Biz yüklenici firma olarak Elazığ'a ve Elazığlıya bu hizmeti en erken şekilde teslim etmenin gayretinde olacağız. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Elazığ Havaalanı Müdürü Mehmet Kaya ise, 1940 yılından beri bölgeye hizmet veren Elazığ Havaalanı ile ilgili teknik bilgiler vererek şöyle konuştu:
"Daha önce 1720 metre uzunluğunda, 32 metre genişliğinde bir piste sahip olan havaalanımız şu anda 3 bin metre uzunluğunda, 45 metre genişliğinde bir piste sahiptir. Üç uçak kapasiteli bir apronumuz mevcut olup, havaalanımıza her türlü büyük özel uçaklar iniş-kalkış yapabilmektedir. Havaalanımıza günde üç İstanbul, bir Ankara seferi olmak üzere dört uçak gelmektedir. Havaalanımız 03 Nisan 2009 tarihinden itibaren dış hatlara açılmış olup, daha önce şehrin giriş kapısı olan havaalanımız şimdi ülkemizin giriş kapısı haline getirilmiştir. Havaalanımızda bu yıl hac organizasyonu da gerçekleştirilecek olup, Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli'den hacı adayları ilimizden seyahat edeceklerdir. Yolcu sayımız yaklaşık yüzde 250 civarında artmıştır. Temeli atılacak olan 700 metrekare alana sahip iç ve dış hat gelen yolcu salonumuzun hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu da, havaalanlarının bir şehrin en güzide kapısı olduğunu ifade etti. Elazığ'a çok daha güzel hizmetlerin getirileceğine inandığını kaydeden Başkan Selmanoğlu, "Elazığ Havaalanı 1940 yılından beri hizmette olan ama maalesef bir türlü açılımını yapamayan, son yıllarda ise hükümetimizin ve değerli milletvekillerimizin başarılı çalışmaları neticesinde uluslararası bir piste sahip olan bir havaalanı. Bugün yolcuların daha güvenli, daha rahat bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen bu ek bina temel atma töreninde bulunmak bizim için büyük bir mutluluk. Ben burayı çok iyi biliyorum. Çünkü Akçakiraz'da benim de 1970'li yıllarına dayanan ve o günlerde istimlakı düşünülen arazilerim var. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, değerli bakanlarımız ve milletvekillerimizin büyük katkılarıyla inşallah Elazığ'da çok daha güzel işler yapılacak. Havaalanı bir şehrin en güzide kapısıdır" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından davetliler kesilen kurban eşliğinde Elazığ Havaalanı terminal ek binasının ilk harcını dökerek temelini attılar.

Elazığ Havaalanı'nda temel atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
ee onlar da malatya yı görüyorlar ondan seviniyorlar malatya ya havaalanı tam kapasite olmasına rağmen adam gibi yeterli bişeyler yapılmadığını gördükleri için bu kadarcık işlere seviniyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ne kadar büyük bir iş başarılmış gibi konuşuyorlar. Sanki uluslararası havalimanı terminal binası temeli atıyorlar. Yapılan 700 m2 lik (988.000 TL keşif bedelli) prefabrik bir bina. Bu kadar büyütmeye gerek varmı? Elmalı şekeri verdiler yine. Seçime kadar yeter nasıl olsa Elazığ halkına diye düşünüyorlar. 2011 yılındaki seçimden hemen önce kalıcı terminal binası ihalesini yaparlar herhalde. Elazığ halkına yapılan bu büyük bir haksızlık ve oyun oynamadan başka birşey değil. Sivas, Erzincan gibi illere terminal binası ihaleleri yapılmışken ve inşaatı devam etmekteyken, Elazığımıza 700 m2 lik prefabrik bina yapılıyor. Hükümet Elazığ halkıyla oynamaktan vazgeçip vadettiklerini yerine getirsin artık. Milltvekillerine de önemle duyrulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000