23 Haziran 2022, Perşembe 09:30:17

easyJet 10 bin uçuşunu iptal etti

İngiltere'deki havalimanlarında yaşanan kaos nedeniyle hava yolu şirketleri uçuş planlamalarında kesintiye gidiyor. Hükümet ise kullanılmayan slotlarla ilgili hava yolu şirketlerinin lehine bir karar aldı.
  • hukukin oldugu yerlerde insanlar hukukla çizilmiş sınırlarda çalıştığı icin kapasite yetmediğinde adamlar uçuş iptal ediyor tabi. bizde ise uçuştan hastalanıp uçamaz hale gelen adama neredeyse hain muamelesi yapacaklar. her uçuşu yapabilmek için personele müthiş bir yüklenme söz konusu, bu yaz nasıl geçecek bilmiyorum ... insanların gerçek sendikalara ve haklarının korunmasına ihtiyacı var
  • Adam alın siz de biz de gelelim . Bizden kesinti yapanlar da anlar belki ederimizin ve değerimizin ne oldugunu. Hala anlamadılar pilot olmadan bu ucaklar ucmaz arkadaş
  • Keşke çalışma izni ve vatandaşlık şartını kaldıracak kadar pilot bulamasalar da bize gün doğsa. Türkiye de bizim gibi yükten kurtulur. Sonradan da anlaşılır herhalde yetişmişe bir adım kalmış biz tipsizlerin değeri. Çokluk bir anda hiçlik olabilir.
  • Bizde sıkıntı yok biz görevimizin başındayız

İngiltere'deki havalimanlarında yaşanan kaos nedeniyle hava yolu şirketleri uçuş planlamalarında kesintiye gidiyor. Hükümet ise kullanılmayan slotlarla ilgili hava yolu şirketlerinin lehine bir karar aldı.

İngiltere'deki havalimanlarında personel eksikliği nedeniyle büyük bir kaos yaşanırken, hava yolu şirketleri uçuşlarında kesintiye gitmek zorunda kalıyor. Seyahat acenteleri ise, iptal ya da öteleme ek yük getirmesine rağmen, uçuşların azaltılmasından memnun.

EasyJet 10 bin uçuşunu iptal etti

Turizmgüncel'de yer alan habere göre; Havalimanından yaşanan personel sıkıntısı nedeniyle bu havalimanınında en büyük operasyonu yapan EasyJet'in temmuz ve ağustos aylarındaki 10 bin uçuşunu iptal etmek zorunda kaldığı belirtiliyor. Hükümet ise, slot kullanımında geçerli olan "kullan ya da kaybet" kuralında affa gitti.

EasyJet'in temmuz-eylül arasındaki planlaması 2019'un yüzde 97'si iken, bu planlama yüzde 90'a düşürülerek toplamda 160 bin uçuşa düşürüldü.

2019’un yüzde 50 gerisinde

Yaz sezonu boyunca Gatwick Havalimanında günde 900 uçuş yapmayı planlayan şirket, bu sayısı temmuz için 825'e, ağustos için ise 850'ye düşürdü.Şirketin şu anda bu havalimanında 2019'un yüzde 50 gerisinde olduğu kaydedildi.

Bu sorunla başa çıkmak zorunda olduklarını söyleyen EasyJet CEO'su Johan Lundgren, iptallerle ilgili net sayı vermedi. Lundgren müşterilerin önemli bir bölümünün sorundan etkilenmeyeceğini söylemekle yetindi.

Türkiye etkileniyor mu?

EasyJet'in yaptığı uçuş iptallerinin şu aşamada 1 saate kadar olan uçuşları kapsadığı, Türkiye veya onun ayarındaki ülkelerin şu aşamada iptallerden etkilenmediği kaydedildi.

easyJet 10 bin uçuşunu iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar

flying man ~ 2 ay önce
hukukin oldugu yerlerde insanlar hukukla çizilmiş sınırlarda çalıştığı icin kapasite yetmediğinde adamlar uçuş iptal ediyor tabi. bizde ise uçuştan hastalanıp uçamaz hale gelen adama neredeyse hain muamelesi yapacaklar. her uçuşu yapabilmek için personele müthiş bir yüklenme söz konusu, bu yaz nasıl geçecek bilmiyorum ... insanların gerçek sendikalara ve haklarının korunmasına ihtiyacı var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alın ~ 2 ay önce
Adam alın siz de biz de gelelim . Bizden kesinti yapanlar da anlar belki ederimizin ve değerimizin ne oldugunu. Hala anlamadılar pilot olmadan bu ucaklar ucmaz arkadaş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tipsiz işsiz ~ 2 ay önce
Keşke çalışma izni ve vatandaşlık şartını kaldıracak kadar pilot bulamasalar da bize gün doğsa. Türkiye de bizim gibi yükten kurtulur. Sonradan da anlaşılır herhalde yetişmişe bir adım kalmış biz tipsizlerin değeri. Çokluk bir anda hiçlik olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ~ 2 ay önce
Bizde sıkıntı yok biz görevimizin başındayız

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000