12 Kasım 2018, Pazartesi 16:21:46

Düştüğü iddia edilen uçakla ilgili çalışmalar sürüyor!

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi yakınlarında uçak düştüğü yönünde sosyal medya paylaşımları üzerine başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.
  • Yolun asfalti yok, mucir ama sokak lambalari var?
  • Ya arkadaş bir uçak uçtuysa mutlaka yerde olan birilerinin haberi vardır uçtuğundan, geri gelmediyse veya gideceği yere gitmediyse belli olmazmı hangi uçağın olduğu??? Delinin biri kuyuya taş atmış 400 kişi çıkaramamış!!!
  • Önce görgü tanıklarını arayıp bulmak gerek. Bir sürü sosyal medya gerzeği var ortalıkta. Ne sorumluluk duygusu ne gerçekçilik olgusu var. Önce bunları bir bulun.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi yakınlarında uçak düştüğü yönünde sosyal medya paylaşımları üzerine başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesine bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce dün akşamının ilk saatleriyle başlatılan arama çalışmalarına 112 Acil Servis, AFAD ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) de destek veriyor.

Ekipler, arama çalışmalarında daha çok Çakmak ve Kırcalar kırsal mahallelerinde yoğunlaşıyor.

Yapılan aramalarda henüz bir bulguya rastlanmazken, çalışmaların sabaha kadar süreceği ve günün ilk ışıklarıyla da havadan bölgenin taranacağı öğrenildi.

Ayvalık ile sınır olan İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Bahçeliköy Mahallesi'ndeki bir akaryakıt istasyonunda çalışan görgü tanığı Bircan Yavaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 16.00 sıralarında bu olaya tanıklık ettiklerini belirtti.

Ayvalık taraflarında bir uçağın havada yanarak düştüğünü fark ettiklerini aktaran Yavaş, "Uçak yanarak tepenin arkasına düştüğü için tam olarak nereye düştüğünü göremedik. Ufak bir uçaktı. Büyük bir uçak değildi. Sanırım ya özel bir uçaktı yada ilaçlama uçağıydı." diye konuştu.

Kepsut ilçesinden Ayvalık'a gelen iki vatandaşın bir uçağın düştüğüne ilişkin cep telefonundan çektiklerini öne sürdükleri görüntüler sosyal medyada yoğun paylaşılınca Ayvalık Jandarma Komutanlığı ile Büyükşehir Belediyesine bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki ekiplerce araştırma başlatılmıştı.Düştüğü iddia edilen uçakla ilgili çalışmalar sürüyor!

Facebook Yorum

Yorumlar

yol ~ 3 ay önce
Yolun asfalti yok, mucir ama sokak lambalari var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi ~ 3 ay önce
Ya arkadaş bir uçak uçtuysa mutlaka yerde olan birilerinin haberi vardır uçtuğundan, geri gelmediyse veya gideceği yere gitmediyse belli olmazmı hangi uçağın olduğu??? Delinin biri kuyuya taş atmış 400 kişi çıkaramamış!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 3 ay önce
Önce görgü tanıklarını arayıp bulmak gerek. Bir sürü sosyal medya gerzeği var ortalıkta. Ne sorumluluk duygusu ne gerçekçilik olgusu var. Önce bunları bir bulun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000