26 Şubat 2011, Cumartesi 09:11:50

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAALANI YOLCU TRAFİĞİNE AÇILDI

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de inşaatı devam eden ve halen sadece kargo uçaklarına hizmet veren El Maktum Uluslararası Havaalanı'nın gerekli izinlerin alınmasının ardından yolcu trafiğine de açıldığı bildirildi.
  • Arkadaşım arap şehirlerini görmeden nasıl yorum yapmışsın sen anlaşılır gibi değil ? Avrupa şehirleri ile Türkiye şehirlerini kıysalasaydın sana hak verirdim. Ama arap şehirleri senin sandıgın gibi değil. Türkiye arap şehirlerine 5 çeker... Hiç mi Tv de veya internette görmedin ? Sırf ülkenı kötülemek için mi bu sözleri yazdın ???
  • İşte araplar 700 - 900 yıllarında kalmışlar. Problem bu zaten.
  • Ya bazan herkesi hor görürüz.En büyük türkiye deriz. Neremiz büyük allahaşkına söyleyin. Her milletin büyük de zayıf da olduğu zamanlar vardır. Arapların kültürü ve edebiyatı bize 10 basar. Adamlar 700-900 senelerinde dünyanın tozunu attılar. İleride ne olacağı nı kimse bilemez. En fakir arap ülkesinde bile bizdeki gibi çirkin şehirler yok.
  • Yazdıklarınız doğrudur. Artık alışverişte Türkiye markası var. DXB tükendi. Çöl üstündeki sahte şehir de bitti maalesef. Havalimanı ellerinde patlayabilir arapların.
  • UAE. Dogrudur habibi. "Eksikliklerle" zaten buna benzer seyleri kast etmistim. Ne kadar hizli yukselirsen o kadar hizli dusersin... DXB bir cok konuda top of descend i maalesef gecmistir... "Good old days" are over.
  • Burası bir zamanlar çöldü. Para bol olduğu için arap burayı adam etti. Ve Alışverişle patladı. Ama ne yazık ki artık söndü. Araplar bu işin sonunu getiremediler. Artık Türkiye var. Millet bize geliyor araba değil. Ayrıca kurtuluş savaşı konusunda yazanlar haklıdır. Arkamızdan vurmuşlardır.
  • Arap marap vs.... Bu adamciklari kucumsememek lagzim. Bir defa Arap dunyasi cok buyuktur. Her ulke farklidir. Emiratesler de oyle. UAE nin basarisi saadece petrol ile olmadi. Bir VIZYON le olustu. Bizde de bu kadar petrol olsaydi bir Dubai yi yaratacak vizyonumuz olurmuydu acaba? Adamlar iyi kotu 20 yil gibi kisa bir surede deveden Airbus 380 ne geldiler. Tabii ki bazi eksikler olabilir. Yine de takdir etmek lagzim. Bu ara , Dubai Emirliginin pek petrol kaynaklari yoktur... Esas petrol Abu Dhabi de.
  • Arapların ingilizler ile bir olup bizleri sırtımızdan vurdukları doğru. ama bunu tüm araplara maletmek doğru değildir ! Ayrıca yabancılarla iş birliği yapanlar sadece araplar değil. İçimizdeki ermeniler ve kürtlerin bir kısmıda bunu yaptı ve hala yapıyor ! Sadece arapları kötülemekle diğerlerini masum yerine koyamassın arkadaşım... Ayrıca AB kendi içinde 50 yıldır birbiriyle söz ve ağız birliği yaparak Türkiye' yi AB ye almamaya karar kılmışlar ! Ve bu konu sabittir ne hikmetse ülkemiz hala girmeye uğraşıyor. AB' ye REST ÇEKMENİN ZAMANI GELDİ VE GEÇİYOR . . . Araplar ile birlik ve pakt olmaz ama onlarıda her fırsatta kötülemenin mantıgı yok... Ayrıca bugün dünyada en çok kan döken müslümanlarmı gayri müslümler bir incele istersen...
  • Kurtuluş savaşında yüzlerce Türk araplar tarafından şehit edilmiş ve arkadan vurulmuşlardır. Tarihten ders almak lazım. Bırakın arapları ne halleri varsa görsünler. İşimiz olmaz.
  • Yarın öbürgün bunlarda da isyan başlar. Dımdızlak kalırlar ortada. Petrolleri olmasa bir hiçler. Dünyada harita üzerinden silinirler ama dua etsinler petrolleri var. O bitince ne olacak acaba. Ayrıca kurtuluş savaşında Türkleri kesenlerinde kimler olduğu unutulmasın.

Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak havaalanına geçen Haziran'dan itibaren kargo uçakları inmeye başlamıştı.

BAE Genel Sivil Havacılık Otoritesi'nin tüm güvenlik ve standart operasyon prosedürlerinin ve teftişlerin tamamlanmasının ardından Çarşamba günü havaalanına genel havacılık operasyonları için yetki verdiği kaydedildi.

Dubai Havaalanları Yönetim Kurulu Başkanı Paul Griffiths, 'Bunun Dubai World Central – El Maktum Uluslararası Havaalanı için çok önemli bir gelişme olduğunu ve limanın gelecek yıllarda bölgesel havacılık üssü haline geleceğini' söyledi.

El Futeym Hizmet Şirketi, havaalanının ilk müşteri olarak genel havacılık hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Avrupalı bir jet operatörü ile ortak çalışan El Futeym'in halen 12 iş jeti işlettiği ve şu an için günlük tek uçuş ile operasyonlara başlayacağı ifade edildi.

Yeni açılan havalimanındaki uçak hareketinin yıl sonuna doğru günlük 25-40 arasında olması bekleniyor. Şehir içinde kalan ve halen kullanılan Dubai Uluslararası Havaalanı'nda ise geçen yıl 22 bin 500 uçak hareketi kaydedildi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAALANI YOLCU TRAFİĞİNE AÇILDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaşım arap şehirlerini görmeden nasıl yorum yapmışsın sen anlaşılır gibi değil ? Avrupa şehirleri ile Türkiye şehirlerini kıysalasaydın sana hak verirdim. Ama arap şehirleri senin sandıgın gibi değil. Türkiye arap şehirlerine 5 çeker... Hiç mi Tv de veya internette görmedin ? Sırf ülkenı kötülemek için mi bu sözleri yazdın ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İşte araplar 700 - 900 yıllarında kalmışlar. Problem bu zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ya bazan herkesi hor görürüz.En büyük türkiye deriz. Neremiz büyük allahaşkına söyleyin. Her milletin büyük de zayıf da olduğu zamanlar vardır. Arapların kültürü ve edebiyatı bize 10 basar. Adamlar 700-900 senelerinde dünyanın tozunu attılar. İleride ne olacağı nı kimse bilemez. En fakir arap ülkesinde bile bizdeki gibi çirkin şehirler yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yazdıklarınız doğrudur. Artık alışverişte Türkiye markası var. DXB tükendi. Çöl üstündeki sahte şehir de bitti maalesef. Havalimanı ellerinde patlayabilir arapların.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
UAE. Dogrudur habibi. "Eksikliklerle" zaten buna benzer seyleri kast etmistim. Ne kadar hizli yukselirsen o kadar hizli dusersin... DXB bir cok konuda top of descend i maalesef gecmistir... "Good old days" are over.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Burası bir zamanlar çöldü. Para bol olduğu için arap burayı adam etti. Ve Alışverişle patladı. Ama ne yazık ki artık söndü. Araplar bu işin sonunu getiremediler. Artık Türkiye var. Millet bize geliyor araba değil. Ayrıca kurtuluş savaşı konusunda yazanlar haklıdır. Arkamızdan vurmuşlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arap marap vs.... Bu adamciklari kucumsememek lagzim. Bir defa Arap dunyasi cok buyuktur. Her ulke farklidir. Emiratesler de oyle. UAE nin basarisi saadece petrol ile olmadi. Bir VIZYON le olustu. Bizde de bu kadar petrol olsaydi bir Dubai yi yaratacak vizyonumuz olurmuydu acaba? Adamlar iyi kotu 20 yil gibi kisa bir surede deveden Airbus 380 ne geldiler. Tabii ki bazi eksikler olabilir. Yine de takdir etmek lagzim. Bu ara , Dubai Emirliginin pek petrol kaynaklari yoktur... Esas petrol Abu Dhabi de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arapların ingilizler ile bir olup bizleri sırtımızdan vurdukları doğru. ama bunu tüm araplara maletmek doğru değildir ! Ayrıca yabancılarla iş birliği yapanlar sadece araplar değil. İçimizdeki ermeniler ve kürtlerin bir kısmıda bunu yaptı ve hala yapıyor ! Sadece arapları kötülemekle diğerlerini masum yerine koyamassın arkadaşım... Ayrıca AB kendi içinde 50 yıldır birbiriyle söz ve ağız birliği yaparak Türkiye' yi AB ye almamaya karar kılmışlar ! Ve bu konu sabittir ne hikmetse ülkemiz hala girmeye uğraşıyor. AB' ye REST ÇEKMENİN ZAMANI GELDİ VE GEÇİYOR . . . Araplar ile birlik ve pakt olmaz ama onlarıda her fırsatta kötülemenin mantıgı yok... Ayrıca bugün dünyada en çok kan döken müslümanlarmı gayri müslümler bir incele istersen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kurtuluş savaşında yüzlerce Türk araplar tarafından şehit edilmiş ve arkadan vurulmuşlardır. Tarihten ders almak lazım. Bırakın arapları ne halleri varsa görsünler. İşimiz olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yarın öbürgün bunlarda da isyan başlar. Dımdızlak kalırlar ortada. Petrolleri olmasa bir hiçler. Dünyada harita üzerinden silinirler ama dua etsinler petrolleri var. O bitince ne olacak acaba. Ayrıca kurtuluş savaşında Türkleri kesenlerinde kimler olduğu unutulmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000