18 Temmuz 2009, Cumartesi 08:02:27

Dünya havalimanlarında bir ilk...

Dünyada uluslararası bir havaalanında kurulu ilk tam teşekküllü savcılık ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'de açıldı.
  • Biz de tutanak tutarız. Sonra Sultanahmet' e Adliye'ye yollarız ve oradaki binlerce dosya arasında sırasını bekler. Halimize bakın Nisan ayında duruşma var, hakim bir sonraki duruşmaya Ekim ayına gün veriyor. Eğer tutuklu halin varsa boşu boşuna o kadar ay içeride bekle duruşmanı. Elalem de bir aydan iki haftaya indirdim diye seviniyor. Biz nasıl düzeleceğiz?
  • suan dubai de ortalama 1800 adet arac parkta duruyor hepsi porsche üst model mercedes vs vs vs krizden dolayi islerini kaybeden ve borc icinde olanlar dubai terk ediyor yoksa borcu olan kisiler hapise atiliyor adamlar da bunu önlemeye calisiyor ... paranin sürüsü biterse böyle olur

Dubai Uluslararası Havaalanı'nda başsavcı İsam İsa El Humeydan tarafından açılışı yapılan savcılık ofisinde ilgili davalar, doğrudan mahkemeye iletilecek. Havaalanında kurulu uzmanlaşmış bir ofis olma özelliği nedeniyle de Dubai'deki havalimanı savcılığının dünyada bir ilk olduğu ifade edildi.

El Humeydan, uzmanlaşmış havalimanı savcılığının herhangi bir suç unsuru olduğunda kanuni işlemleri hızlandıracağını, iş yükünü azaltacağını ve dava takibini daha etkili hale getireceğini söyledi. Havalimanındaki ofiste başsavcının yanında üç ya da dört savcı daha görevlendirilecek ve yeni sistem sayesinde daha önceleri bir ay süren soruşturma süreci en geç iki hafta içinde tamamlanabilecek.

Yetkililer, daha önceleri emniyet görevlilerinin şehir içindeki emniyet merkezi yerine artık havalimanı savcılığında beyanda bulunabileceğini ve bunun zaman kaybını önleyeceğini vurguladı. Bunun yanında yeni savcılık ofisinin, havaalanında ele geçirilen malzemeler, şüpheliler ve tutukluların şehir merkezindeki başsavcılık ofisine nakletme riski ve masrafını azaltacağı belirtildi.

Dünya havalimanlarında bir ilk...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Biz de tutanak tutarız. Sonra Sultanahmet' e Adliye'ye yollarız ve oradaki binlerce dosya arasında sırasını bekler. Halimize bakın Nisan ayında duruşma var, hakim bir sonraki duruşmaya Ekim ayına gün veriyor. Eğer tutuklu halin varsa boşu boşuna o kadar ay içeride bekle duruşmanı. Elalem de bir aydan iki haftaya indirdim diye seviniyor. Biz nasıl düzeleceğiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
suan dubai de ortalama 1800 adet arac parkta duruyor hepsi porsche üst model mercedes vs vs vs krizden dolayi islerini kaybeden ve borc icinde olanlar dubai terk ediyor yoksa borcu olan kisiler hapise atiliyor adamlar da bunu önlemeye calisiyor ... paranin sürüsü biterse böyle olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000