05 Temmuz 2016, Salı 10:07:06

Dreamliner ile yolcu köprüsü birbirine girdi!

Vietnam Havayolları'nın Londra-Hanoi seferini gerçekleştiren Boeing B787-900 Dreamliner uçağı, yolcu köprüsüne çarptı.
  • arkadaşlar olayın özü sudur uçak takozlanmadan köprü operatörü köprüyü yanaştırmıştır.ve kaptan uçagın frenlerini bırakınca (takozlandıgını zannederek)uçak geri kayması sonucu ucagın kapısı kanopinin ucuna kadar gelmiştir.burada suçlu hem operatör hemde uçagın operation memurudur.operatör memurdan onay almadan ve kesinlikle takozlanmadan yanasmamalı sonuc budur yaralı olmaması sevındırıcıdır umarım ucagın kapısı zarar görmemiştir.
  • Uçağın iyisi kötüsüyle körüğün kazası ne alaka bir yazı ya,yuh,hemen uçak kötü.vurun damgayı ? THY 787 almalı alacaktırlar,iyide olur.yorumcular dan bazıları saçmalamış.
  • Son 1 ayda 3. Yolcu köprüsü uçak kazası haberi. pilot hatalı, köprü operatörü hatalı ama köprü mükemmel hep. Köprü kötü demiyorum ama tanrılaştırdığınız firmalarında yaşayabildiği bu arızaları manasız bir şekilde ört baş etme çabanız komik.
  • körükçünün acele işi vardı galiba.biran önce yanaşıyım gideyim demiş.uçaktan önce kürüğü yanaştırırsa normaldir.
  • Uçak tam olarak park posizyonunu almadan yani durmadan nasil köruğe carpar veya körük neden uçak durmadan hareket edipte böyle.kazaya sebep olunuyor..
  • Bilemiyorum ama herkes işini ciddiyetsiz bir şekilde yapmaya başladı. Tamam herkes hata yapabilir ama bu Nasıl bir kaza şekli insan anlamakta zorlanıyor. O yüzden CİDDİYETSİZLİK'ten bahsettim.
  • Çok sorunlu bir uçak. Uçak diyorum, mecburiyetten. Yoksa ne olduğu belli değil, ucube. Globally foss kesinlikle almamalı. Zira alırsa, belki daha doğru bir terim olacak, bu kamyonun bizim egolu sorunsal astronotlar ile bir araya gelmesi halinde neler olacağını tahayyül bile edemiyorum. Aman Aman. !!!
  • Ilginc bir kaza, ucak kapisi acikken hareket mi etmis?
  • YA niye hic amerikadan bu tur haberler gelmiyor
  • Yapan kesin sivil thy pilotudur. baska kimden beklenir ki dengesizlikler zaten

Vietnam Airlines'ın İngiltere'nin başkenti Londra'dan havalanarak Vietnam'ın başkenti Hanoi'ye giden uçağı yolcu köprüsüne çarptı.

VN54 sefer sayısı ile Londra'daki Heathrow Havalimanı'ndan kalkış yapan Dreamliner tipi uçak, sorunsuz bir şekilde başkent Hanoi'deki Noi Bai Havalimanı'na iniş yaptı.

Terminale yanaşmaya çalışan uçağın sol tarafındaki kapısı, yolcuların uçaktan terminale direkt geçişini sağladığı köprüye girdi. Uçak push-back aracı ile geri itilerek körük ile kapının ayrılması sağlandı. Daha sonra ise uçak başka bir körükten yolcularını indirdi.

Olayda yaralanan olmazken, uçağın görüntüsü sosyal medyada paylaşıldı.

Dreamliner ile yolcu köprüsü birbirine girdi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

gözlemci ~ 4 yıl önce
arkadaşlar olayın özü sudur uçak takozlanmadan köprü operatörü köprüyü yanaştırmıştır.ve kaptan uçagın frenlerini bırakınca (takozlandıgını zannederek)uçak geri kayması sonucu ucagın kapısı kanopinin ucuna kadar gelmiştir.burada suçlu hem operatör hemde uçagın operation memurudur.operatör memurdan onay almadan ve kesinlikle takozlanmadan yanasmamalı sonuc budur yaralı olmaması sevındırıcıdır umarım ucagın kapısı zarar görmemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fenermoda ~ 4 yıl önce
Uçağın iyisi kötüsüyle körüğün kazası ne alaka bir yazı ya,yuh,hemen uçak kötü.vurun damgayı ? THY 787 almalı alacaktırlar,iyide olur.yorumcular dan bazıları saçmalamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynı ~ 4 yıl önce
Son 1 ayda 3. Yolcu köprüsü uçak kazası haberi. pilot hatalı, köprü operatörü hatalı ama köprü mükemmel hep. Köprü kötü demiyorum ama tanrılaştırdığınız firmalarında yaşayabildiği bu arızaları manasız bir şekilde ört baş etme çabanız komik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gozlemci ~ 4 yıl önce
aynı adlı kullanıcı isimli arkadasım kopru tanri yada olumsuz degildir bunun firmalari bellidir kopruden kaynakli arizalara gelince eyvallah fakat ahl de 2 kez olan kaza burada da vuku bulmus ucak tam (TAM) takozlanmadan kopru yanastirilirsa ve kaptan asagidaki elemandan (yer hizmetlisi gorevlisi genelde FALOW ME) den onay alip da frenlri birakirsa ve ucagin da arka tekerlekleri takozlan madi ise ise ve de vede KOPRU OPERATOR u arkadas Yanasirken tekerleklerin TAKOZLANMASI na bakmadi ise ucak GERI KAYAR ve bu nun gibi kazalar ve hatta ölümlü yaralanmalar meydana gelir .
??? ~ 4 yıl önce
körükçünün acele işi vardı galiba.biran önce yanaşıyım gideyim demiş.uçaktan önce kürüğü yanaştırırsa normaldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camarothy ~ 4 yıl önce
Uçak tam olarak park posizyonunu almadan yani durmadan nasil köruğe carpar veya körük neden uçak durmadan hareket edipte böyle.kazaya sebep olunuyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gozlemci ~ 4 yıl önce
gormeniz gereken tek sey yanasma yapilmis ve kaptan frenleri birakinca ucak geriye kaymis tamamen bundan ibaret.
Ben ~ 4 yıl önce
Bilemiyorum ama herkes işini ciddiyetsiz bir şekilde yapmaya başladı. Tamam herkes hata yapabilir ama bu Nasıl bir kaza şekli insan anlamakta zorlanıyor. O yüzden CİDDİYETSİZLİK'ten bahsettim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
787 ~ 4 yıl önce
Çok sorunlu bir uçak. Uçak diyorum, mecburiyetten. Yoksa ne olduğu belli değil, ucube. Globally foss kesinlikle almamalı. Zira alırsa, belki daha doğru bir terim olacak, bu kamyonun bizim egolu sorunsal astronotlar ile bir araya gelmesi halinde neler olacağını tahayyül bile edemiyorum. Aman Aman. !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bi sus ~ 4 yıl önce
Kardeş bi sus bi kes ya, bu ne cahillik. Babandan dayak yemekten beyninde nöron kalmamış
Yorum ~ 4 yıl önce
Ilginc bir kaza, ucak kapisi acikken hareket mi etmis?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 4 yıl önce
YA niye hic amerikadan bu tur haberler gelmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivil ~ 4 yıl önce
Yapan kesin sivil thy pilotudur. baska kimden beklenir ki dengesizlikler zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asker ~ 4 yıl önce
Kesin. Üstün zekandan dolayı kutlarım seni. Eksik olma.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000