26 Ağustos 2016, Cuma 11:56:24

DHMİ personel alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 88 personel alacak.
  • 4 yıl Türkiye'nin seçkin bir üniversitesinin seçkin bir bölümünü ÖSS'de derece yaparak. yine dereceyle bitirdim. Üstüne yüksek lisans yaptım. KPSS'de 90 üstü bir puan aldım, Dil Puanımda 80 üstüydü. Kurum sınavına girdim. Kurum sınavı oldukça zor, seçici bir sınavdır bilen bilir, anlatmaya gerek yok. Üstüne kurum mülakatına girdik. Yetmedi 1,5 yıla yakın bir zaman eğitim aldık. Bu eğitimdekilerin %30'a yakını başarısız oldu ve ayrıldı. Eğitimi başarıyla bitirenler olarak meydanlarında 1 yıla yakın daha eğitim aldık. Ve hava trafik kontrolörü olmaya hak kazandım. Yeter mi? Aldığım parayı hak ediyor muyum?
  • Az okuyupta kuleci olamadık.Yurt dışında muadiller en azından yol kontrole de hizmet verip o yüksek maaşları alıyor.Dünyanın hiçbir yerinde yoktur herhalde KPSS ye gir 1 yıl yayılmış eğitim al yol kontrol hizmeti verme sonra memnuniyetsizliklerini bildir.Kurum en azından üniversitelerin Havacılık bölüm mezunlarından kuleci alsa gam yemeyecem.
  • Deynekci rumuzlu arkadasa; bencede kurum ucret politikasini degistirmeli. Mesela dhmi de sofor olan adam 4500 maas almamali asgari ucret almali. Yada atolyede merdiven yapan isci ostimdeki isciler gibi asgari ucret almali. Mesela atc ler diger ulkelerindeki emsalleri gibi pilotlarla ayni maasi almali. Avrupa ulkelerinde oldugu gibi malzeme alan memur havacilik tazminati almamali. Ilkokul mezunu sofor kendini bir atc ile bir tutmamali. Haddini bilmeli. Atc ler olmasa kurumdan hic kimsenin havacilik tazminati alamayacaginin farkina varmali. Bu ulkede 40 milyon tane sofor bulabilirsin ama atc sayisi 1300. Bazi seylere koru korune sallamamak lazim. Bizim kimsenin maasinda gozumuz yok keske hepimiz 20 ser bin lira maas alsak ama gelipte diger arkadaslarin atc ye laf atmasi gercekten cok sacma. Bu tarz yorumlari yapanlarin 40 yaş uzeri zamaninda kahveden yada futbol sahalarindan toplanip kuruma alinmis ilkokul mezunlari calisanlar oldugu gayet belli. Pilotla yer hizmetcinin ayni maasi almasi ne kadar sacmaysa atc ile diger personelin ayni maasi almasi da o kadar sacma. Sonucta yer hizmeti olmazsa da o ucak ucamaz ama alinan bir risk ve zorlu bir is var. Maas farki bu yuzden. Daha fazla maas istemek herkesin hakki ama bunun icin atc ye laf atmak ve kucumsemek cok sacma.
  • 3 ayda sadece kule eğitimi vererek istanbula gönderdiğiniz kulecilerden verim alabilecekmisiniz bir gecede alırken açıklama yaptınız bunların hepsi nereden torpilli.
  • Sayın dhmi yönetiminden dileğimiz yıllardır küçük meydanlarda personel gelmesini bekleyen atcleri mağdur etmeden bu atanacak arkadaşları atandıkları meydanlara göndermesidir. Lütfen artık stajyer atcleri daha atc bile olmadan kurs görürken tayin yapmaktan vazgeçin. Yıllardır taşra meydanların yükünü çeken, memleketin ücra köşelerinde çalışan personelinizi unutmayın.
  • Alımlar 3m havalimanını düşünerek yapılan alımlardır
  • ihtiyaçtan değil. beyefendiler sürekli istedikleri yerlere tayin olup gidiyorlar.sırf onların tayinleri gerçekleşebilsin diye alımlar yapılıyor.alınan atc ler bir sene sonra tayin isteyip batıya kaçıyor yerlerine yine alım yapılıyor.
  • 88 kişi alınacak bir 10 15i infaz olunacak hayatı karartılacak deseydiniz
  • İşin özü şudur ; eurocontrol dan gelen parayla kendilerine bi yer edinen , sanki gökten zembille inmiş seçkin zümreymiş gibi davranan oysaki bu ücret iyileştirmesinden önce esameleri bile okunmayan bu noldum delileri kısaca kurumun başına püsküllü bela. Bu kendini star sanan arkadaşlar kurumdan önde anılır olmuşlar ve emsalsiz olarak güç kazanmış durumdalar. Babalarının çiftliği misali istedikleri gibi at koşturur haldeler. Lafı uzatmadan bunlar kuruma kambur yüktür. Kimse yeri doldurulamaz vazgeçilmez değildir. Kurum mantaliteyi değiştirip personel arasinda sosyal ve ekonomik dengeyi kurmak zorunda. Aksi halde havacılıkta dünya ortalamasının çok gerisinde yerimizi alırız. Bu sektör uyum işidir ve kuleden ibaret değildir. Saygılar...
  • Atc kursunda başarısız olanlar diğer kadrolara yerleştiriliyor. Bizde dhmi neden sadece atc alıyor diyoruz. Diplomamı yırtıp atacağım en sonunda

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, taşra birimlerinde görevlendirilmek üzere 88 personel alacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün (DHMİ) istihdam edeceği 88 personelin 25'i asistan, 63'ü stajyer hava trafik kontrolörü olacak.

Söz konusu kadrolar için başvurular, 29 Ağustos'da başlayacak, 30 Eylül'de sona erecek. Adayların KPSSP3'ten en az 70 puan almış olması gerekecek.

Başvurular, şahsen veya posta yoluyla yapılacak.

DHMİ personel alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Bir ATC ~ 4 yıl önce
4 yıl Türkiye'nin seçkin bir üniversitesinin seçkin bir bölümünü ÖSS'de derece yaparak. yine dereceyle bitirdim. Üstüne yüksek lisans yaptım. KPSS'de 90 üstü bir puan aldım, Dil Puanımda 80 üstüydü. Kurum sınavına girdim. Kurum sınavı oldukça zor, seçici bir sınavdır bilen bilir, anlatmaya gerek yok. Üstüne kurum mülakatına girdik. Yetmedi 1,5 yıla yakın bir zaman eğitim aldık. Bu eğitimdekilerin %30'a yakını başarısız oldu ve ayrıldı. Eğitimi başarıyla bitirenler olarak meydanlarında 1 yıla yakın daha eğitim aldık. Ve hava trafik kontrolörü olmaya hak kazandım. Yeter mi? Aldığım parayı hak ediyor muyum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Transatlantik ~ 4 yıl önce
Sinavi kazanana kadar almis oldugun basarilar bizi baglamaz. Kusura bakma Ataturk, Sabiha, Antalya ya da Smartta degilsen hak etmiyorsun o maasi istersen 100 al kpssden 70 alan da senle ayni maasi aldigi icin o pozisyonda aldigin puan bir kistas degil. Sen otur Agrida 3 ay kışın hiçbisi yapma sonra ben bu parayi hak ediyorum de. Iş yuku anlaminda kesinlikle bu para cok fazla ama dedigim gibi meydanina bagli. Bu kadar genel konusma.
adımopter ~ 4 yıl önce
Az okuyupta kuleci olamadık.Yurt dışında muadiller en azından yol kontrole de hizmet verip o yüksek maaşları alıyor.Dünyanın hiçbir yerinde yoktur herhalde KPSS ye gir 1 yıl yayılmış eğitim al yol kontrol hizmeti verme sonra memnuniyetsizliklerini bildir.Kurum en azından üniversitelerin Havacılık bölüm mezunlarından kuleci alsa gam yemeyecem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 4 yıl önce
Deynekci rumuzlu arkadasa; bencede kurum ucret politikasini degistirmeli. Mesela dhmi de sofor olan adam 4500 maas almamali asgari ucret almali. Yada atolyede merdiven yapan isci ostimdeki isciler gibi asgari ucret almali. Mesela atc ler diger ulkelerindeki emsalleri gibi pilotlarla ayni maasi almali. Avrupa ulkelerinde oldugu gibi malzeme alan memur havacilik tazminati almamali. Ilkokul mezunu sofor kendini bir atc ile bir tutmamali. Haddini bilmeli. Atc ler olmasa kurumdan hic kimsenin havacilik tazminati alamayacaginin farkina varmali. Bu ulkede 40 milyon tane sofor bulabilirsin ama atc sayisi 1300. Bazi seylere koru korune sallamamak lazim. Bizim kimsenin maasinda gozumuz yok keske hepimiz 20 ser bin lira maas alsak ama gelipte diger arkadaslarin atc ye laf atmasi gercekten cok sacma. Bu tarz yorumlari yapanlarin 40 yaş uzeri zamaninda kahveden yada futbol sahalarindan toplanip kuruma alinmis ilkokul mezunlari calisanlar oldugu gayet belli. Pilotla yer hizmetcinin ayni maasi almasi ne kadar sacmaysa atc ile diger personelin ayni maasi almasi da o kadar sacma. Sonucta yer hizmeti olmazsa da o ucak ucamaz ama alinan bir risk ve zorlu bir is var. Maas farki bu yuzden. Daha fazla maas istemek herkesin hakki ama bunun icin atc ye laf atmak ve kucumsemek cok sacma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilir kişi ~ 4 yıl önce
3 ayda sadece kule eğitimi vererek istanbula gönderdiğiniz kulecilerden verim alabilecekmisiniz bir gecede alırken açıklama yaptınız bunların hepsi nereden torpilli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devamı ~ 4 yıl önce
Yanlış eksik araştırılmayan bir yorum. O 3 ay temel eğitim bu kişiler eğitimin devamını İstanbul'da yani çalışacakları yerde alacaklar. Yani bu yapılan çok doğru bir karar gidip Esenboğa eğitiminalıp İstanbul'da çalışmaktansa bu kişileri direk İstanbul'a adapte etmek daha mantıklı
bilir kişi ~ 4 yıl önce
alım yapılırken bir gece yarısı sınava katılacaklar listesi açıklanıyor ve 3 ay içinde apar topar istanbula gönderiliyor daha önce böyle bir uygulama yapıldımı....
Misafir atc ~ 4 yıl önce
Sayın dhmi yönetiminden dileğimiz yıllardır küçük meydanlarda personel gelmesini bekleyen atcleri mağdur etmeden bu atanacak arkadaşları atandıkları meydanlara göndermesidir. Lütfen artık stajyer atcleri daha atc bile olmadan kurs görürken tayin yapmaktan vazgeçin. Yıllardır taşra meydanların yükünü çeken, memleketin ücra köşelerinde çalışan personelinizi unutmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aaa ~ 4 yıl önce
Alımlar 3m havalimanını düşünerek yapılan alımlardır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ç=çiftliği ~ 4 yıl önce
ihtiyaçtan değil. beyefendiler sürekli istedikleri yerlere tayin olup gidiyorlar.sırf onların tayinleri gerçekleşebilsin diye alımlar yapılıyor.alınan atc ler bir sene sonra tayin isteyip batıya kaçıyor yerlerine yine alım yapılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
88 kişi ~ 4 yıl önce
88 kişi alınacak bir 10 15i infaz olunacak hayatı karartılacak deseydiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deynekci ~ 4 yıl önce
İşin özü şudur ; eurocontrol dan gelen parayla kendilerine bi yer edinen , sanki gökten zembille inmiş seçkin zümreymiş gibi davranan oysaki bu ücret iyileştirmesinden önce esameleri bile okunmayan bu noldum delileri kısaca kurumun başına püsküllü bela. Bu kendini star sanan arkadaşlar kurumdan önde anılır olmuşlar ve emsalsiz olarak güç kazanmış durumdalar. Babalarının çiftliği misali istedikleri gibi at koşturur haldeler. Lafı uzatmadan bunlar kuruma kambur yüktür. Kimse yeri doldurulamaz vazgeçilmez değildir. Kurum mantaliteyi değiştirip personel arasinda sosyal ve ekonomik dengeyi kurmak zorunda. Aksi halde havacılıkta dünya ortalamasının çok gerisinde yerimizi alırız. Bu sektör uyum işidir ve kuleden ibaret değildir. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz ~ 4 yıl önce
Sizin uzmanliginizi merak ettim ne is yaparsiniz ya da bir sey yapiyor musunuz yorum yapmak dışında . Atc yi kuruma yük olarak gormussunuz. Atc olmadan hava trafik nasil kontrol edilecekmis merak ediyorum, bilmeden anlamadan mükemmel (!) Yorum yapmissiniz da.
Denge ~ 4 yıl önce
Dünyadan bir haber sosyal ve ekonomik denge demişsin dünyadan haberin yok senin.ayrıca sosyal dengeymis direk para yazmaya utandin araya sosyali mi sıkıştırdın
Kıyas ~ 4 yıl önce
Kendimizi diğer Kamu kurumlarında görev yapan yaklaşık aynı görevi icra eden memur arkadaşlarla kıyasladığımızda da hala bu yorumu yapabilecek miyiz acaba? SGK da benzer işi yapan bir memur 2500₺ civarı alırken dhmi içindeki benzer nitelikteki kişiler 4000₺ alıyor. Bu taraftan da bakmalıyız. Daha da öncesi şükretmeliyiz.
işsiz ~ 4 yıl önce
Atc kursunda başarısız olanlar diğer kadrolara yerleştiriliyor. Bizde dhmi neden sadece atc alıyor diyoruz. Diplomamı yırtıp atacağım en sonunda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000