14 Şubat 2019, Perşembe 09:00:02

DHMİ karpuz gibi ikiye ayrılacak!

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün yapısında radikal değişiklikler alınması kararı alındı. Yeni yapı nasıl olacak?
  • Yav bi ara bi dernekler platformu olusturdular bulabildikleri ne kadar bakan bakan yardımcısı funda hanim dolasip tatcanin taslagini iptal ettirdiler uleciye 4 bin biz de bin tl gelmesin diye.basarili da oldular zaten maliyede falan bu isi becermek cok zorken genel mudurun personel lerin karsi ciktigi taslak geceemzdi.zaten duger burokratlar bize gicik dernek ler platformunun bu cikisi islerine geldi hay hay dediler konuyu kapattilar.evet dernekler platformu haydi herkese esit 1500 veya bin tl hadi onu d gectim herkese esit 500 tl artis yaptirin birlesip.seflere 2 defa zam geldi hicbir riski nobeti olmayan şefe 2 defa kallavi artis oldu kimse agzini acamadi hatta kuleci düşük ek odeme aldi diye zil takip oynadilar hadi platform sifirdan gorusun bir sey basarin.
  • yok boyle bisey
  • Yav arkadas bir tane sendika dernek yeni gm ye sormadi mi hala bi bolunme dedikodusu var bu gercek mi yoksa birilerinin korukledigi palavra mi bunu sormak cok mu zor kurum 2 3 aya kalmaz ayrilacagi dedikodulari iyice ayyuka cikti 15 yildir bu kurumdayim ilk kez bu denli ciddi konusluyor eger bunlar dedikoduysa bir yetkili ciksin yok boyle bisey desin rahatlayalim kredi cekecem bu yüzden ev alamiyorum şaka gibi ya
  • Resmi gazete yayinlandi türkiye uzay ajansi yonetim kurulu atandi seyrusefer buraya mi baglanacak acaba bilgisi olan var mi.
  • Ali Kıdık yalan söylememiş demekki.Sendika temsilcileri de bölünmeye karşı olduklarını bildirerek bizzat bölünmenin gündemde olduğunu teyit etmiş oldular.Zaten her şeyi bilip üç maymunu oynuyorlardı.Bu açıklama işlerin son noktaya geldiğinin habercisidir.Şahsi çıkarımlarımdır.Bir şey bildiğim yok.Hepimiz adına hayırlısı olsun.
  • Kurumun bölünmesi mesele ne durumda peki ?
  • Sana bir yol göstereyim Sen de gir kpss,yds ve feasttest'e sen de ATC ol. Amab bunları 26 yaşından önce yapman lazım
  • SHGM, YÖK ve Nişantaşı üni. bundan haberi var mı delikanlı?
  • İstifa eder yurtdışına giderim benim lisansım ortadoğu ülkelerinde de geçerli. Dubai ve ya qatar' da çalışırım.
  • lisansın varsa zaten atc maaşı alamazsın. Aim maaşı alırsın. Sorun ne ki anlamadım.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün yapısında radikal değişiklikler alınması kararı alındı. Yeni yapı nasıl olacak?

Türk sivil havacılığının son yıllardaki gelişimi ile birlikte sektöre ayak uydurmak için daha hızlı hareket etmek zorunda olan DHMİ’nin yapısında radikal değişiklikler yapılacağı öğrenildi. Türkiye’de bulunan havalimanlarının işletilmesi, Türkiye Hava sahasındaki hava trafiğinin düzenlenmesi ve kontrolü görevini yürüten Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü, iki birimi birbirinden ayırarak hareket kabiliyetini artıracak.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre,1984 yılından bu yana Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak faaliyet gösteren DHMİ, Hava Seyrüsefer Daire Başkanlığı ve İşletme Daire Başkanlığı birimlerini birbirinden ayırarak ikiye bölünecek. Hava seyrüsefer birimi, adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’deki tüm hava sahası operasyonunu idare edecek. İşletme ise sadece kiralara bakacak.

KİRALAR VARLIK FONUNA!

Ziraat Bankası, Halkbank, THY, TPAO, Botaş ve Çaykur gibi birçok kurumdaki kamu hisselerinin 2017 yılında Varlık Fonu’na devredilmesinden sonra DHMİ’nin de fona devredilmesi çok konuşulmuştu. Ancak geçen süreçte buna ilişkin somut bir adım atılmasa da, DHMİ’nin seyrüsefer ve işletme olarak ikiye ayrılmasından sonra işletme tarafının topladığı kira gelirlerinin Varlık Fonu’na aktarılacağı öğrenildi.

Türkiye’deki Atatürk Havalimanı, Antalya, İzmir, Bodrum, Dalaman ve Ankara Esenboğa gibi yap işlet devret modeli ile inşa edilen havalimanlarından her yıl hatırı sayılır miktarda kira geliri bulunan DHMİ’nin, milyonlarca TL’yi fona devretmesi bekleniyor.

YATIRIMLAR ALT YAPI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Öte yandan, DHMİ’nin yatırımları da bir başka kuruluşa bağlanacak. İddiaya göre DHMİ’nin yatırımları da Alt Yapı Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütülecek.

©AirportHaber.com ÖZEL

DHMİ karpuz gibi ikiye ayrılacak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (1005)

Dernekler platformu ~ 19 saat önce
Yav bi ara bi dernekler platformu olusturdular bulabildikleri ne kadar bakan bakan yardımcısı funda hanim dolasip tatcanin taslagini iptal ettirdiler uleciye 4 bin biz de bin tl gelmesin diye.basarili da oldular zaten maliyede falan bu isi becermek cok zorken genel mudurun personel lerin karsi ciktigi taslak geceemzdi.zaten duger burokratlar bize gicik dernek ler platformunun bu cikisi islerine geldi hay hay dediler konuyu kapattilar.evet dernekler platformu haydi herkese esit 1500 veya bin tl hadi onu d gectim herkese esit 500 tl artis yaptirin birlesip.seflere 2 defa zam geldi hicbir riski nobeti olmayan şefe 2 defa kallavi artis oldu kimse agzini acamadi hatta kuleci düşük ek odeme aldi diye zil takip oynadilar hadi platform sifirdan gorusun bir sey basarin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bir yetkili ~ 2 gün önce
yok boyle bisey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni gm ~ 2 gün önce
Yav arkadas bir tane sendika dernek yeni gm ye sormadi mi hala bi bolunme dedikodusu var bu gercek mi yoksa birilerinin korukledigi palavra mi bunu sormak cok mu zor kurum 2 3 aya kalmaz ayrilacagi dedikodulari iyice ayyuka cikti 15 yildir bu kurumdayim ilk kez bu denli ciddi konusluyor eger bunlar dedikoduysa bir yetkili ciksin yok boyle bisey desin rahatlayalim kredi cekecem bu yüzden ev alamiyorum şaka gibi ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkiye uzay ajansi ~ 12 gün önce
Resmi gazete yayinlandi türkiye uzay ajansi yonetim kurulu atandi seyrusefer buraya mi baglanacak acaba bilgisi olan var mi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Foroz ~ 10 gün önce
Genel müdürü de bizim eski genel müdür Serdar Hüseyin Yıldırım.
Yoğ ~ 10 gün önce
Seyrüzefer reisi cumhura bağlanacak. Tüm hava trafiğ personeli 1.ğuruptan yüzde 1000 enroot üçreti alaçaklar. Etfayiciler ise 3. Ğurubtan almaya devam edeçekler.
Ali Kıdık ~ 13 gün önce
Ali Kıdık yalan söylememiş demekki.Sendika temsilcileri de bölünmeye karşı olduklarını bildirerek bizzat bölünmenin gündemde olduğunu teyit etmiş oldular.Zaten her şeyi bilip üç maymunu oynuyorlardı.Bu açıklama işlerin son noktaya geldiğinin habercisidir.Şahsi çıkarımlarımdır.Bir şey bildiğim yok.Hepimiz adına hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabırla Bekleyen ~ 21 gün önce
Kurumun bölünmesi mesele ne durumda peki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atcman ~ 22 gün önce
Sana bir yol göstereyim Sen de gir kpss,yds ve feasttest'e sen de ATC ol. Amab bunları 26 yaşından önce yapman lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki ~ 22 gün önce
SHGM, YÖK ve Nişantaşı üni. bundan haberi var mı delikanlı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atc ~ 22 gün önce
İstifa eder yurtdışına giderim benim lisansım ortadoğu ülkelerinde de geçerli. Dubai ve ya qatar' da çalışırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arabic ~ 14 gün önce
Araplara hizmet ederim diyorsun yani.
Aim ~ 22 gün önce
lisansın varsa zaten atc maaşı alamazsın. Aim maaşı alırsın. Sorun ne ki anlamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000