14 Şubat 2019, Perşembe 09:00:02

DHMİ karpuz gibi ikiye ayrılacak!

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün yapısında radikal değişiklikler alınması kararı alındı. Yeni yapı nasıl olacak?
  • ah be güzel arkadaşım şu yaş sınırı olmasa ATC'de, bütün atcler ile gereksiz vasıfsız gördüğünüz memur arff vs. beraber o zor şartlarınız altında sınava girsede ne kadar kaliteli olduğunuz diğerlerinin size göre ne kadar vasıfsız olduğu ortaya çıksa ahh ahh
  • 5 güne 9 gün izin olabilir ama nöbetli çalışan da 2 güne 6 gün kullanabiliyor
  • Bazıları kabullenmek istememiş ama duyduklarınızın hepsi gerçek olacak, seyrüsefer ayrılacak. Bazıları da zaten haketmedikleri havacılık tazminatlarını alamayacakları için mi bu kadar yaygara koparıyo acaba ?
  • KPSS'den yüksek puan aldıysan kesin daha zekisindir ve düşük puan alanların sana saygı duyması gerekir değil mi ? Prosedür olsun diye yapılan bi sınavdan aldığı puanı bu kadar büyüten insanın başkasına egoist demesi ayrı konu zaten. Kıskançlığınızdan ne yapacağını şaşırdınız.
  • amin inşallah ayrılır 3 bin lira alırız kurtuluruz bunlardan en ezından
  • haklısın dostum, 70 alan adamı direk boarda oturtup hadi başla diyorlar, başka hiç bir sınav, eğitim, drop olma diye bişey yok. Nasıl ki elektronik mühendislerinin hepsi boğaziçi-odtü mezunuysa, atcolara da bu üniversitelerden mezun olma şartı getirmeli
  • Kurumumuzda her branştan her yaştan her meslek grubundan ne kadar boş, işsiz güçsüz, amaçsız, low level insanlar varmış)
  • İkiye bölünme,Varlık fonuna devir,Özelleştirme veya a.ş den bir tanesi yakinda olacağı aşikar. Lakin değerli atco kardeşler kesinlikle biz elektronik mühendisi kadar alamayacaklar.kpss girip 95 puan alıp aramıza katılmalı, 70 puanlı baytar.sosyoloji,VB dandik bölüm mezunları kibirinizde batın
  • Arkadaşlar konu hakkında gerekli araştırmalar yapılmıştır. Tamamen uydurma bi haber, algı operasyonu olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kadar insanı kavga ettirdiği, birbirine düşürdüğü ve hatta kaç gündür insanların endişelenmesene yol açtığı için ben hakkımı bu yazıyı yazana ve haber yönetimine helal etmiyorum!!! Sizde etmeyin... Ayrıca binlerce kişinin emek verdiği bir kurum için "karpuz" gibi bel altı ifadesinden dolayı Kurum yetkilileri, sendikalar ve dernekler tarafından ivedilikle gerekli kınama ve yasal işlem başlatılmalı ve bu işin arkasındaki kişiler ortaya çıkarılmalıdır.... Çıkarılmalıdır ki bir daha kimse bir devlet Kurumuna bel altı iğrenç yakıştırmalar yapma cesaretini gösteremesin!
  • Çocuk mu tembihliyorlar, neyin talimatı geliyor gruplardan. İsteyen gelir yazar hür iradesi ile.

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün yapısında radikal değişiklikler alınması kararı alındı. Yeni yapı nasıl olacak?

Türk sivil havacılığının son yıllardaki gelişimi ile birlikte sektöre ayak uydurmak için daha hızlı hareket etmek zorunda olan DHMİ’nin yapısında radikal değişiklikler yapılacağı öğrenildi. Türkiye’de bulunan havalimanlarının işletilmesi, Türkiye Hava sahasındaki hava trafiğinin düzenlenmesi ve kontrolü görevini yürüten Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü, iki birimi birbirinden ayırarak hareket kabiliyetini artıracak.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre,1984 yılından bu yana Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak faaliyet gösteren DHMİ, Hava Seyrüsefer Daire Başkanlığı ve İşletme Daire Başkanlığı birimlerini birbirinden ayırarak ikiye bölünecek. Hava seyrüsefer birimi, adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’deki tüm hava sahası operasyonunu idare edecek. İşletme ise sadece kiralara bakacak.

KİRALAR VARLIK FONUNA!

Ziraat Bankası, Halkbank, THY, TPAO, Botaş ve Çaykur gibi birçok kurumdaki kamu hisselerinin 2017 yılında Varlık Fonu’na devredilmesinden sonra DHMİ’nin de fona devredilmesi çok konuşulmuştu. Ancak geçen süreçte buna ilişkin somut bir adım atılmasa da, DHMİ’nin seyrüsefer ve işletme olarak ikiye ayrılmasından sonra işletme tarafının topladığı kira gelirlerinin Varlık Fonu’na aktarılacağı öğrenildi.

Türkiye’deki Atatürk Havalimanı, Antalya, İzmir, Bodrum, Dalaman ve Ankara Esenboğa gibi yap işlet devret modeli ile inşa edilen havalimanlarından her yıl hatırı sayılır miktarda kira geliri bulunan DHMİ’nin, milyonlarca TL’yi fona devretmesi bekleniyor.

YATIRIMLAR ALT YAPI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Öte yandan, DHMİ’nin yatırımları da bir başka kuruluşa bağlanacak. İddiaya göre DHMİ’nin yatırımları da Alt Yapı Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütülecek.

©AirportHaber.com ÖZEL

DHMİ karpuz gibi ikiye ayrılacak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (643)

ss ~ 23 saat önce
ah be güzel arkadaşım şu yaş sınırı olmasa ATC'de, bütün atcler ile gereksiz vasıfsız gördüğünüz memur arff vs. beraber o zor şartlarınız altında sınava girsede ne kadar kaliteli olduğunuz diğerlerinin size göre ne kadar vasıfsız olduğu ortaya çıksa ahh ahh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevat ~ 1 gün önce
5 güne 9 gün izin olabilir ama nöbetli çalışan da 2 güne 6 gün kullanabiliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Semiramis ~ 2 gün önce
Bazıları kabullenmek istememiş ama duyduklarınızın hepsi gerçek olacak, seyrüsefer ayrılacak. Bazıları da zaten haketmedikleri havacılık tazminatlarını alamayacakları için mi bu kadar yaygara koparıyo acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KPSS TheUltimateExam ~ 2 gün önce
KPSS'den yüksek puan aldıysan kesin daha zekisindir ve düşük puan alanların sana saygı duyması gerekir değil mi ? Prosedür olsun diye yapılan bi sınavdan aldığı puanı bu kadar büyüten insanın başkasına egoist demesi ayrı konu zaten. Kıskançlığınızdan ne yapacağını şaşırdınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kıskanma ~ 1 gün önce
düşük aldın diye kpss mi prosedür oldu.
amin ~ 2 gün önce
amin inşallah ayrılır 3 bin lira alırız kurtuluruz bunlardan en ezından

Yanıtla

Kalan karakter 1000
resetleriz.olur ~ 2 gün önce
haklısın dostum, 70 alan adamı direk boarda oturtup hadi başla diyorlar, başka hiç bir sınav, eğitim, drop olma diye bişey yok. Nasıl ki elektronik mühendislerinin hepsi boğaziçi-odtü mezunuysa, atcolara da bu üniversitelerden mezun olma şartı getirmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Damn! ~ 3 gün önce
Kurumumuzda her branştan her yaştan her meslek grubundan ne kadar boş, işsiz güçsüz, amaçsız, low level insanlar varmış)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hade ~ 2 gün önce
hadi ordan insanlar (bazı) düşünüyor fikir belirtiyor yorum yapıyor
Berk.anıl.sali ~ 3 gün önce
İkiye bölünme,Varlık fonuna devir,Özelleştirme veya a.ş den bir tanesi yakinda olacağı aşikar. Lakin değerli atco kardeşler kesinlikle biz elektronik mühendisi kadar alamayacaklar.kpss girip 95 puan alıp aramıza katılmalı, 70 puanlı baytar.sosyoloji,VB dandik bölüm mezunları kibirinizde batın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 2 gün önce
Elektronik mühendisi abi önce bir sakin olup Türkçe öğrensen diyorum. Sonra gelip başkalarını hunharca eleştirirsin.
İronik ~ 2 gün önce
Ona buna kibirli deyip ortalama bi genel kültür sınavından aldığın puanı bu kadar büyütmen de ironik olmuş gerçekten :D Nedir bu kıskançlığınız ATCOlara karşı anlamış değilim.
Konu kapanmıştır! ~ 3 gün önce
Arkadaşlar konu hakkında gerekli araştırmalar yapılmıştır. Tamamen uydurma bi haber, algı operasyonu olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kadar insanı kavga ettirdiği, birbirine düşürdüğü ve hatta kaç gündür insanların endişelenmesene yol açtığı için ben hakkımı bu yazıyı yazana ve haber yönetimine helal etmiyorum!!! Sizde etmeyin... Ayrıca binlerce kişinin emek verdiği bir kurum için "karpuz" gibi bel altı ifadesinden dolayı Kurum yetkilileri, sendikalar ve dernekler tarafından ivedilikle gerekli kınama ve yasal işlem başlatılmalı ve bu işin arkasındaki kişiler ortaya çıkarılmalıdır.... Çıkarılmalıdır ki bir daha kimse bir devlet Kurumuna bel altı iğrenç yakıştırmalar yapma cesaretini gösteremesin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne alaka ? ~ 2 gün önce
Karpuz belden asagi bir kelime degil ki.Karpuz alirken manava "Nasil soyleyecegimi bilemiyorum... Cok ozur dilerim,bir karpuz alacaktim ayip olmazsa... " mi diyorsunuz ? Muhtemelen hayir.Ortaligi sakinlestirme cabaniz takdire sayan ama komik.Bence de bu konu kapansin burda... Melon denildiginde aklina bel alti gelen İngiliz var midir diye merak ettim simdi.Sizin bakis aciniz da,haber basligi kadar tu haf geldi bana.
kapanmaazzz ~ 2 gün önce
yapma ya ne araştırma yaptın konu hakkında. sen kendini avutursun anca böyle. ben de diyorum ki seyrüsefer ayrılacak. hadi bakalım konu kapandı mı kapanmadı mı göreceğiz
Tembih ~ 3 gün önce
Çocuk mu tembihliyorlar, neyin talimatı geliyor gruplardan. İsteyen gelir yazar hür iradesi ile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atcci ~ 2 gün önce
Bana öyle bi talimat gelmedi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000