10 Haziran 2009, Çarşamba 07:43:55

Dev uçak denize batırıldı

Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde, THK’dan alınan C-47 tipi kargo uçağı dalış turizmi için denize batırıldı.
  • O dünya havacılık tarihinde her zaman one number dı ve öylede kalacak...C-47 dünya havacılıgında en çok üretilen uçaktır...onun rekoru kırılamaz...önce THY da sonrada Hava kuvvetlerinde senelerce uçtu...kimleri taşıdı nerelere gitti bir bilseniz...dalış turizmi için uygun olmuş...bence kayseri hibmk da bulunan uçaklarda biri faal duruma getirilip nostalji uçuşları yapabilir...sakın para yok demeyin yemezler başbakana ve hava kuvvetlerine yeni gelecek 4 adet gulfstream 5 uçaklarından bir tanesi 80 trilyon ciarında..bilgilerinize
  • THY yönetimindeki kişiler uçağı tanımazlar ki... Yakın geçmişe kadar THY filosunun tamamının bu uçaklardan oluştuğunu, dışhatların bile bu uçaklarla yapıldığını duysalar şaşırılar.
  • Aaaahh ah ne güzel bir uçaktı.Askeri adı C-47 sivil adı DC 3.BAzıları da onu Dakota diye bilir.Nerelerde uçtu neler gördü bir bilseniz.Çok emniyetli bir uçaktı o.Heryeri delik deşik geldi Kıbrıs'tan da yinede düşmedi.Onun yeri hava idi ama çok uzak değil benzeşi denize gitti.Şanla uçtu nur içinde yüzsün..
  • Dalış turizmi için güzel ama bildiğim kadarı ile akçakoca da dalış hizmeti verecek bir dalış merkezi yok.Nu durumda oraya gidecek olan dalıcılar nasıl hizmet alacaklar.Bir de neden 28mt. yarine 15-17 mt. de değil.Bu durumda temel eğitim alan dalıcılara hizmet verilemez.?????
  • Kayseride çok vardı. Açık alanlara dikilen jet uçakları gibi kulanılsalar çok görkemli olurlar.Üniversiteler,havacılık yüksek okulları. Hv Kuvvetlerinden bu C-47 ve DC-3 lerden talep etmeli ve anıt uçak yapmalı.Bu uçaklar yıllarca THY nin ve Hava Kuvvetlerimizin hizmetini görmüştür.Hepsi 65 yaş civaındadır. çok güzel görünümleri vardır.Hava ikmal bakım merkezide seve,seve bu uçakları verir. HATTA THY BİR DC- 3 ALIP DÜZELTİP,ORJİNAL RENKLERİNE BOYAYIP AHL NİN GÖRÜLECEK BİR YERİNE KOYSA MUHTEŞEM BİR NOSTALJİ OLUR.
  • C47 ucaklarindan dünyada pek az kalmis. Bir kismi halen ucabilir halde, bir kismi da müzelerde. Bir müzeye onarilarak konulamaz miydi? Simdiki kullanimi da fena sayilmaz ama gine de su altinda degil ucmaya hazir bir yerlerde olmaliydi yeni kusaklarin da görebilmeleri icin.
  • enteresan ÇOK PARAMIZ VARYA HURDAYA ÇIKARIYORLAR HEMEN UÇAKLARI
  • İddia ediyorum; o Dakota'yı denizden çıkartıp motor ve elektirk aksamlarını tekrar bağlarsak uçacaktır. Dünya tarihinde üretilmiş bundan daha sağlam bir hava aracı olmamıştır.

Hurdaya çıkan C-47 tipi kargo uçağı 3 parça halinde Kayseri’deki hava üssünden TIR’la alınarak Akçakoca’ya getirildi. Paşalar Köyü’nün 1.5 mil açığında denize indirilen uçak enkazı 28 metre derinliğe oturtuldu. Dalış turizmine hizmet verecek enkaza ilk dalışı yapan Düzce Valisi Bülent Kılınç, “Uçak çok güzel bir yere oturmuş” dedi.

Dev uçak denize batırıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
O dünya havacılık tarihinde her zaman one number dı ve öylede kalacak...C-47 dünya havacılıgında en çok üretilen uçaktır...onun rekoru kırılamaz...önce THY da sonrada Hava kuvvetlerinde senelerce uçtu...kimleri taşıdı nerelere gitti bir bilseniz...dalış turizmi için uygun olmuş...bence kayseri hibmk da bulunan uçaklarda biri faal duruma getirilip nostalji uçuşları yapabilir...sakın para yok demeyin yemezler başbakana ve hava kuvvetlerine yeni gelecek 4 adet gulfstream 5 uçaklarından bir tanesi 80 trilyon ciarında..bilgilerinize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY yönetimindeki kişiler uçağı tanımazlar ki... Yakın geçmişe kadar THY filosunun tamamının bu uçaklardan oluştuğunu, dışhatların bile bu uçaklarla yapıldığını duysalar şaşırılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Aaaahh ah ne güzel bir uçaktı.Askeri adı C-47 sivil adı DC 3.BAzıları da onu Dakota diye bilir.Nerelerde uçtu neler gördü bir bilseniz.Çok emniyetli bir uçaktı o.Heryeri delik deşik geldi Kıbrıs'tan da yinede düşmedi.Onun yeri hava idi ama çok uzak değil benzeşi denize gitti.Şanla uçtu nur içinde yüzsün..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Dalış turizmi için güzel ama bildiğim kadarı ile akçakoca da dalış hizmeti verecek bir dalış merkezi yok.Nu durumda oraya gidecek olan dalıcılar nasıl hizmet alacaklar.Bir de neden 28mt. yarine 15-17 mt. de değil.Bu durumda temel eğitim alan dalıcılara hizmet verilemez.?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kayseride çok vardı. Açık alanlara dikilen jet uçakları gibi kulanılsalar çok görkemli olurlar.Üniversiteler,havacılık yüksek okulları. Hv Kuvvetlerinden bu C-47 ve DC-3 lerden talep etmeli ve anıt uçak yapmalı.Bu uçaklar yıllarca THY nin ve Hava Kuvvetlerimizin hizmetini görmüştür.Hepsi 65 yaş civaındadır. çok güzel görünümleri vardır.Hava ikmal bakım merkezide seve,seve bu uçakları verir. HATTA THY BİR DC- 3 ALIP DÜZELTİP,ORJİNAL RENKLERİNE BOYAYIP AHL NİN GÖRÜLECEK BİR YERİNE KOYSA MUHTEŞEM BİR NOSTALJİ OLUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
C47 ucaklarindan dünyada pek az kalmis. Bir kismi halen ucabilir halde, bir kismi da müzelerde. Bir müzeye onarilarak konulamaz miydi? Simdiki kullanimi da fena sayilmaz ama gine de su altinda degil ucmaya hazir bir yerlerde olmaliydi yeni kusaklarin da görebilmeleri icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
enteresan ÇOK PARAMIZ VARYA HURDAYA ÇIKARIYORLAR HEMEN UÇAKLARI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İddia ediyorum; o Dakota'yı denizden çıkartıp motor ve elektirk aksamlarını tekrar bağlarsak uçacaktır. Dünya tarihinde üretilmiş bundan daha sağlam bir hava aracı olmamıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000