19 Şubat 2017, Pazar 09:07:26

Dev projenin ÇED süreci başlatıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu'nun nihai proje tanıtım dosyasını yayınladı.
  • HAYIR
  • sayıdan sonsuzluğa sınıf geçirtecek not ve bizdedir , bizdedir arş a giden astronot ve mekandan arınmış ve zamandan ilerde fezayı teslim alma sırrı bizimkilerde bizimkiler ışığa gem vurupda binerler yerden göğe çıkmazlar, gökden yere inerler..! Reis isimize atfen..! üstad Necip Fazıl dan...!
  • Halihazırda Atatürk havalimanına metro var. Yenikapı havalimanı arası 10 küsür kilometre metro 40 dakaikada neredeyse 40 metrede bir durup 40 küsür durakla gidiyor. Kısaca bayıyor. Balık istifi gibi bu sebepten de kullanılma oranı aşırı düşük. Bir londra ya bakın İstanbul'daki mesafenin kaç katı mesafeyi insanlar bagajları ile çok rahat binebildikleri havalimanı metrosunda şehir merkezine hiç durak olmadan 17 dakikada ulaşıyor. Marmaray la Kadıköy Yenikapı 6 dakika kalanıysa transferle 60 dakika:)))
  • Bu sayfalarda bile Vatan hainleri cirit atiyor. Turkiye nin gelismesini istemeyenler dereden tepeden atip tutuyorlar. Bunlara verilen misyon Turkiye nin yukselisini her ne pahasina olursa olsun yalan dolan da dahil olmak uzere her turlu yola tahrik etmek de dahil muracaat etmek. Allah bizi bu vatan hainlerinden korusun.
  • Yeni havalimani tek yön bilet 25-30 tl arasi bir fiyat olur.
  • Önce. bunun da maliyetini 100 katına millete ödetirler emin olun. İster geçin ister geçmeyin herkese ödetirler. Böyle bir dönem hiç görülmedi. Katledilecek ormanlar da cabası. Ne yeşil düşmanıymış bunlar? Bu sene kuzey ormanlarının katledilmesinin de etkisi olsa gerek 3 kez kar yağdı, havalar normallerden daha soğuk. Yetmedi, doğalgaz maliyetlerinin artmasından millet oduna kömüre yüklendi, hava kirliliği hortladı. Ormanları katletmeye devam etsinler, Seneye 4-5 kez kar yağar, hava daha da kirlenir. Görürsünüz o zaman.
  • Yeni havalimanina yetisir insallah.

ÇED süreci başlayan 3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu, Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerini birbirine bağlayacak.

18 ay içerisinde tamamlanması hedeflenen 3. Köprü - 3. Havaalanı - Halkalı Demiryolu Hattı'nın 19 adet tünelinin uzunluğu 34 kilometre, 16 adet viyadükün uzunluğu ise 7 kilometre şeklinde belirtilirken, projenin toplam uzunluğu 62,5 kilometre şeklinde belirlendi.

Proje güzergahının tamamı İstanbul İl sınırları içerisinde planlandı, geliş-gidiş olmak üzere 2 hat olarak tasarlandı. Demiryolu hattında, hatlar arası mesafe 4,5 metre platform genişliği ise 14,5 metre olarak planlandı.

3. Boğaz Köprüsü – 3. Havaalanı – Halkalı Demiryolu Projesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda “Orman Alanı, Tarım Alanı, Mera, Kırsal Yerleşim Alanı, Yaban Hayatı Geliştirme Sahası” içerisinden geçiyor.

Dev projenin ÇED süreci başlatıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

HAYIR ~ 2 yıl önce
HAYIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
t.h.y pilot , başkan R.T.E , Reis ~ 2 yıl önce
sayıdan sonsuzluğa sınıf geçirtecek not ve bizdedir , bizdedir arş a giden astronot ve mekandan arınmış ve zamandan ilerde fezayı teslim alma sırrı bizimkilerde bizimkiler ışığa gem vurupda binerler yerden göğe çıkmazlar, gökden yere inerler..! Reis isimize atfen..! üstad Necip Fazıl dan...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 2 yıl önce
Sende omega 3 eksikliği var arkadaşım.Biraz balık ye istersen...
Sadece Express ve süre önemli gerisi saçmalık ~ 2 yıl önce
Halihazırda Atatürk havalimanına metro var. Yenikapı havalimanı arası 10 küsür kilometre metro 40 dakaikada neredeyse 40 metrede bir durup 40 küsür durakla gidiyor. Kısaca bayıyor. Balık istifi gibi bu sebepten de kullanılma oranı aşırı düşük. Bir londra ya bakın İstanbul'daki mesafenin kaç katı mesafeyi insanlar bagajları ile çok rahat binebildikleri havalimanı metrosunda şehir merkezine hiç durak olmadan 17 dakikada ulaşıyor. Marmaray la Kadıköy Yenikapı 6 dakika kalanıysa transferle 60 dakika:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Menahem ~ 2 yıl önce
Bu sayfalarda bile Vatan hainleri cirit atiyor. Turkiye nin gelismesini istemeyenler dereden tepeden atip tutuyorlar. Bunlara verilen misyon Turkiye nin yukselisini her ne pahasina olursa olsun yalan dolan da dahil olmak uzere her turlu yola tahrik etmek de dahil muracaat etmek. Allah bizi bu vatan hainlerinden korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Osmanli ~ 2 yıl önce
Bu forumda niye bu kadar vatan haini var bende anlamakta zorlaniyorum, Türk dedigin Türkiyenin gelismesinden ilerlemesinden gurur duyar ama siz vatan hainleri kötülemekten baska elinizden birsey gelmiyor, sizin adiniz Türk baska Türklügünüz yok, hem bu vatanin parasini yiyin hemde ihanet edin, yaziklar olsun vatan hainlerine!
Sozum sana ~ 2 yıl önce
Simdi diyecegim ki , gozunun ustunde kasin var, sana diyecek lafim var. Simdi bu durumda ben vatan haini olmus oluyormuyum? Bu durumu engellemek icin ne yapmaliyim? Konusunca hain susunca evliya olunur mu?
Ak-troll ~ 2 yıl önce
Arpan fazla geldi galiba.
Vatansever' e ~ 2 yıl önce
Vatan severlik sana göre vatanı soyanları, satanları savunmak ve korumak mıdır? İngilize ülkenin tapısunu verdikten sonra onların gemisine binip kaçanları atası bellemekmidir? 1948 yılından beri yetkisiz ve etkisiz bırakılmış bir partiyi her fırsatta eleştirenleri baş tacı yapmakmıdır? Her önüne konulanı yemeden önce bir düşünebilsen keşke. Ama onun için de beyin denen organ lazım değil mi?
Vatansever ~ 2 yıl önce
Ülkenin parasını, gereksiz zamanda gereksiz yerlere harcamak, vatanseverlik değildir. Bakınız Rize havaalanı. İstanbula acilen devlet hastaneleri yapılması gerekiyor. 70-80 kişi acilde sıra bekliyor. Ama yapmıyorlar. Neden acaba?
Aksek ~ 2 yıl önce
Yeni havalimani tek yön bilet 25-30 tl arasi bir fiyat olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
necati ~ 2 yıl önce
ne alaka kardeşim tren bileti mi bu,metroyla gidilecek ne kadar memnunsunuz,2.5 Tl olsun desene..
Anti-Rantçı ~ 2 yıl önce
Önce. bunun da maliyetini 100 katına millete ödetirler emin olun. İster geçin ister geçmeyin herkese ödetirler. Böyle bir dönem hiç görülmedi. Katledilecek ormanlar da cabası. Ne yeşil düşmanıymış bunlar? Bu sene kuzey ormanlarının katledilmesinin de etkisi olsa gerek 3 kez kar yağdı, havalar normallerden daha soğuk. Yetmedi, doğalgaz maliyetlerinin artmasından millet oduna kömüre yüklendi, hava kirliliği hortladı. Ormanları katletmeye devam etsinler, Seneye 4-5 kez kar yağar, hava daha da kirlenir. Görürsünüz o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 2 yıl önce
Iste sizin yorum kapasiteniz bu kadar. :))
~ 2 yıl önce
Bu kadar büyük bir havalimanı yapıldığı için mecburen bu tarz projeler yapılmak zorunda. He yeraltından yapılamaz mıydı? Belki yapılabilirdi ama yeşili koruma konusunda pek duyarlı olmadığımız malum.
Yeşil meşil ~ 2 yıl önce
Kar sadece İstanbula yağmadı 3 kez...
.... ~ 2 yıl önce
Göktürk e git 1500 elitin nasıl Belgrad ormanına villa yapıp saltanat sürdüğünü gör. Özel üniversiteleri google earth den takip et. Orman katliamı diye bağıran elit mimarların nerelerde yaşadığını araştır. Beykoz - ömerli arasında orman içi villalarda kimler yaşıyor bir bak. Sarıyer- kilyos arasında kimler var gez dolaş. Bu yollar köprüler insanlığa hizmet ederken, o villalar ülkenin onbinde birine hizmet ediyor.
Rant tan vatan hainliğine ~ 2 yıl önce
Bu ülke için en küçük bir hizmette bulunmayıp, yapılanları da çekemeyen ve hor görenler hatta engellemeye çalışanlar; hepiniz vatan hainisiniz
Cahil ~ 2 yıl önce
Hem art niyetli, hem cahil
Cevapçılara ~ 2 yıl önce
Müstehakınızı bulursunuz inşallah diyeceğim ama siz zaten bulmuşsunuz, ama farkında değilsiniz. Allah ıslah etsin ne diyelim ama o da çok zor. 15 devlet yıkıp 16 ncısının da hakkından gelmek üzeresiniz. Nasıl bilirdiniz diye sorarlarsa salaklardı deriz bizde.
Fort ~ 2 yıl önce
Yeni havalimanina yetisir insallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000