13 Ocak 2019, Pazar 14:33:36

Denktaş Ercan Havalimanı'nda unutulmadı

Hayatını Kıbrıs Türkleri’nin insanca yaşaması için adayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş, vefatının yedinci yılında Ercan Havalimanı’nda açılan anı defteri ile anılıyor
  • İçimde uktedir, bir Rauf Denktaş filmi yapamadık. Hayatını, Kıbrıs Türk halkı için verdiği mücadeleyi anlatan bir film yapamaz mıyız?
  • Böyle önemli bir isim için daha profesyonelce hazırlanmış bir organizasyon yapılabilirdi. Bu haliyle lisede yapılan poster sunumlarına benzemiş. Rauf Denktaş ismine yakışır olmamış.
  • Hayatı pahasına Türkiye'nin menfaatlerini savunmuş gerçek bir devlet adamıydı. Gittiği yabancı ülkelere Türkiye'yi şikayet eden, partisine örgüt sempatizanlarını dolduran, yalan ve iftirayı adet edinmiş bazı muhalif parti başkanlarının ibret alması gereken bir liderdir.
  • Tam bir devlet adamiydi. Yaptiklari unutulmayacak Allah rahmet eylesin. Mekani cennet olsun.

KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, ölümünün yedinci yıldönümü nedeniyle T&T Ercan Havalimanı’nda açılan anı defteri, fotoğrafları ve özlü sözleri ile anılıyor.

T&T Ercan Havalimanı İşletmeciliği’nin Denktaş Vakfı işbirliği ile açtığı anı defterine yolcular, hayatını yıllardır Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesine atamış Rauf Raif Denktaş için duygu ve düşüncelerini yazıyor.
   Ercan Havalimanı’nda yolcu gidiş salonunda son güvenlik noktası sonrası açılan anı defterinin yanı sıra Denktaş’ın unutulmaz özlü sözleri, fotoğrafları ve İngilizce ve Türkçe olarak özgeçmişi de yer alıyor. Anı defterinin 20 Ocak 2019 tarihine kadar açık kalacağı belirtildi.

Denktaş’ı saygı ve özlemle anıyoruz

T&T Havalimanı İşletmeciliği Müdürü M. Serhat Özçelik, merhum Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışınızın 7. yılında kendisini bir kez daha saygı, özlem ve rahmetle andıklarını belirtti.

Kıbrıs halkının özgürce yaşaması için büyük mücadele veren merhum Rauf Denktaş’ı yedinci sene i devriyesinde Ercan Havalimanı’nda da saygıyla anılacağını ifade etti.

Özçelik, ömrü boyunca Kıbrıs Türkleri’nin bağımsızlığı için mücadele etmiş olan ve KKTC’nin kuruluş mücadelesini başlatan büyük devlet adamı KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın unutulmaz bir lider olduğunu belirtti.Denktaş’ın Kıbrıslı Türklerinin var oluş mücadelesine yön veren, tarihte iz bırakmış önemli bir lider olduğunu kaydeden Özçelik, “Rauf Denktaş, Kıbrıs sevdalısı, Türklük şuuru çok yüksek, egemenlik, bağımsızlık tutkunu siyasi dehası hayli parlak, Kıbrıs Türk halkını toplum noktasından alıp, devlet sahibi bir halk noktasına taşıyan, Anavatan Türkiye’nin Kıbrıs Türkleri için önemini çok iyi bilen, Anavatan Türkiye’ye yürekten bağlı bir lider idi” dedi.

Özçelik, Rauf Denktaş’ın Rum tarafının ‘Enosis’ hedefine karşı Kıbrıs Türk halkının bu adada azınlık olmaması ve özgürce yaşayabilmesi için verdiği mücadele ve yaptığı fedakârlıkların Kıbrıs Türk halkı tarafından hiçbir zaman unutulmayacağını dile getirdi.

Özçelik şöyle devam etti: “Denktaş, Kıbrıs Türkü’nün uluslararası hukuk çerçevesinde özgürlük, eşitlik ve güvenlik içinde başı dik olarak yaşayabileceği koşulların yaratılması için büyük çabalar sarf etmiştir onu rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”

Denktaş Ercan Havalimanı'nda unutulmadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Jakku ~ 4 yıl önce
İçimde uktedir, bir Rauf Denktaş filmi yapamadık. Hayatını, Kıbrıs Türk halkı için verdiği mücadeleyi anlatan bir film yapamaz mıyız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABC ~ 4 yıl önce
Böyle önemli bir isim için daha profesyonelce hazırlanmış bir organizasyon yapılabilirdi. Bu haliyle lisede yapılan poster sunumlarına benzemiş. Rauf Denktaş ismine yakışır olmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
örnek olmalı ~ 4 yıl önce
Hayatı pahasına Türkiye'nin menfaatlerini savunmuş gerçek bir devlet adamıydı. Gittiği yabancı ülkelere Türkiye'yi şikayet eden, partisine örgüt sempatizanlarını dolduran, yalan ve iftirayı adet edinmiş bazı muhalif parti başkanlarının ibret alması gereken bir liderdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 4 yıl önce
Tam bir devlet adamiydi. Yaptiklari unutulmayacak Allah rahmet eylesin. Mekani cennet olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duvar ahmet ~ 4 yıl önce
Kibrislilar Türkiyeyi kabul etmiyorlar
Ahmet ~ 4 yıl önce
Rauf Denktas ile ne alakasi var? Kibris’ta Turklerin degerini bilen cok insan var ayrica. Bilip bilmeden yorum yapma!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000