15 Ekim 2017, Pazar 09:14:29

Dalaman Havalimanı'ndan ülke tanıtımına katkı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı işbirliği ile Muğla bölgesine gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri Ölüdeniz’de yamaç paraşütü deneyimi yaşadı.
  • dalaman havalimanı iç kısmı inşaat görüntüsünde göze hitap etmiyor görsel kirlilik oluşturuyor umarım bu durumu düzeltirsiniz beton cok çirkin gözüküyor ve çimento akıntıları var görsel kirlilik inşaat var gibi gözüküyor lütfen göze hitap eden şeyler yapalım
  • Ülkemizin cennet köşesi. Biraz bora bora ya biraz maldivlere özensek 10 kat turist gelir muğlaya. Turizm bakanım bora bora dan kopya çeksek sınıfta kalırmıyız. Malesef ülkemizin genel hali elmas çok ama pırlantaya dönüştüremiyoruz :-( Çin bile kopya çeke çeke abd ye kafa tutar oldu. Muğla Valimiz, sayın Belediye başkanımız biz de biraz dubai den, sidneyden kopya çekelim. Aşalım kendimizi...

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün Birleşik Krallık’ta yaptığı saha çalışmaları kapsamında, acentelerin sattığı ürünü tanıması ve rezervasyonlara yansıtması için düzenlenen bilgilendirme turlarının ikincisini Birmingham ve Londra’dan gelen 21 acente yetkilisi ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

YDA Genel Müdürü Güvenç, “Acenteler neyi sattıklarını bilmeli. Misafirlerimizin içinde bölgemize daha önce gelmemiş olanların sayısı bir hayli yüksek, fakat gelenler görenler bile yaptığımız kapsamlı program ile daha yakından ürün çeşitliliği bazında tanıma fırsatı buldular, bölgeyi hissettiler ve başka bir Muğla, başka bir Türkiye gördüklerini ifade ettiler. Bölgemiz ile aralarında organik ve sürdürülebilir bir bağ kurmaya çalıştık ve inanıyorum ki başarılı da olduk. Çünkü info turlardan sonra da takibi bırakmıyor ve oluşturulan Networks ile ilişkilerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda digital teknolojileri kullanıyoruz. İnsanlar sevdikleri, mutlu hissettikleri şeyleri heyecanla anlatırlar ve bu heyecan dinleyiciye de geçer. Bu durumda Ülkemize ve Bölgemize çok daha fazla satış yapacaklardır. Misafirlerimize tüm içtenliğimizle yaklaşıyor ve birebir ilgileniyoruz” dedi.

Ölüdeniz’i Paraşütle Keşfettiler
Marmaris, Selimiye, Orhaniye, Kızkumu, Dalyan ve Fethiye’ ye hayran kaldıklarını anlatan Auckie Balu, Birmingham'dan geldiğini belirterek, şunları söyledi:
“Marmaris, Dalyan ve Fethiye hepsi ayrı ayrı güzel. Tekne turları, yürüyüşler ve Yamaç Paraşütü organizasyonu ile unutulmaz deneyimler yaşadım. Ölüdeniz’i gökyüzünden paraşütle keşfettik. İnsanlar çok yardımsever ve misafirperver, Club Yazıcı Turban, Dalyan Resort ve Jiva Beach Otel’de konakladık, hepsinin de standartları çok yüksek, yemekler harika. Bir önceki grupta da arkadaşım vardı, onlar da Grand Cettia Otel’i çok beğenmişlerdi. Bu durum gösteriyor ki, tüm otellerin imkanları çok iyi. Güvenlik konusunda en küçük bir problem bile görünmüyor, bu fırsat ve ağırlamanız için çok teşekkür ederim, önce ailemi sonra da tüm müşterilerimi gönül rahatlığı ile yönlendireceğim”

Dalaman Havalimanı'ndan ülke tanıtımına katkı

Facebook Yorum

Yorumlar

vatandas ~ 5 yıl önce
dalaman havalimanı iç kısmı inşaat görüntüsünde göze hitap etmiyor görsel kirlilik oluşturuyor umarım bu durumu düzeltirsiniz beton cok çirkin gözüküyor ve çimento akıntıları var görsel kirlilik inşaat var gibi gözüküyor lütfen göze hitap eden şeyler yapalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 5 yıl önce
Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, nerem doğru ki demiş. Bu havalimanı baştan aşağıya yenilenmeli ve profesyonel, uluslararası tecrübesi bulunan şirketler tarafından yönetilmelidir. Aksi takdirde güdük kalmaya devam edecektir. Halihazırda bakkal dükkanı gibi işletilmekte ve en ucuz eleman kullanılmaktadır.
Muğla ~ 5 yıl önce
Ülkemizin cennet köşesi. Biraz bora bora ya biraz maldivlere özensek 10 kat turist gelir muğlaya. Turizm bakanım bora bora dan kopya çeksek sınıfta kalırmıyız. Malesef ülkemizin genel hali elmas çok ama pırlantaya dönüştüremiyoruz :-( Çin bile kopya çeke çeke abd ye kafa tutar oldu. Muğla Valimiz, sayın Belediye başkanımız biz de biraz dubai den, sidneyden kopya çekelim. Aşalım kendimizi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wep ~ 5 yıl önce
Potansiyel çok sağlam ama sahip çıkmak özen göstermek lazım. Çalışmak çabalamak lazım..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000