17 Şubat 2022, Perşembe 14:00:50

Dalaman Havalimanı'na İspanyol ortak

Dalaman Havalimanı’nın işletme hakkına sahip olan YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin, İspanyol Ferrovial’a kısmi satışı ile ilgili hisse satış sözleşmesi imzalandı.
  • Niye sessiz kalıyor
  • Güçlü bir ortak.. Herkes için hayırlı olmasını dilerim.
  • Yakında bodrum havalimanının kapısına kilit vuracak TAV herhalde. Yanlış istihdam ve politika bodrumun sonunu getirdi.

İspanyol havacılık ve altyapı şirketi Ferrovial, Dalaman Havalimanı işletme hakkının yüzde 60'ını 140 milyon euroya YDA Grubu'ndan satın almak için anlaştı.

Satış sürecini yürüten ÜNLÜ & Co'nun Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano, “2022 yılına arka arkaya imzaladığımız işlemlerle hızlı bir başlangıç yaptık. Bu da bize Türkiye M&A pazarının kısa ve orta vadede hareketli geçeceğini gösteriyor” dedi.

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu ÜNLÜ & Co’nun satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendiği işlemde, Dalaman Havalimanı’nın işletme hakkına sahip olan, YDA Group iştiraki, YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş.’nin, İspanyol Ferrovial’a kısmi satışı ile ilgili hisse satış sözleşmesi imzalandı. Dalaman Havalimanı, Rekabet Kurumu ve ilgili diğer ön koşulların gerçekleşmesinin ardından Ferrovial – YDA Group ortaklığında altında büyümesini sürdürecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano, “Türkiye’deki önemli sektörlere ve bu sektörlerdeki lider şirketlere olan yabancı yatırımcı ilgisinin devam ettiğini görüyoruz. Havalimanı işletmeciliği alanında gerçekleşen bu son derece önemli işlemi, YDA Group’un danışmanı olarak başarıyla sonuçlandırmış olmaktan dolayı mutluyuz. 2022 yılına arka arkaya imzaladığımız işlemlerle hızlı bir başlangıç yaptık. Bu da bize Türkiye M&A pazarının kısa ve orta vadede hareketli geçeceğini gösteriyor” dedi.

Dalaman Havalimanı'na İspanyol ortak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Yerli şirketler ~ 8 ay önce
Niye sessiz kalıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gz.. ~ 8 ay önce
Güçlü bir ortak.. Herkes için hayırlı olmasını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Katar olsa ~ 8 ay önce
Memleketi sattınız...
Katar ~ 8 ay önce
Kıyasladığın ülkeye bak ya. Katar anlar mı bu işlerden
Coming soon ~ 8 ay önce
Yakında bodrum havalimanının kapısına kilit vuracak TAV herhalde. Yanlış istihdam ve politika bodrumun sonunu getirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bjv ~ 8 ay önce
Başında ik varken ne olabilir başka
Soon ~ 8 ay önce
Yer hizmetlerinden emekli olanları eş dost diye doldurursan sonucu atıl havalimanı ve fiyasko olur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000