24 Nisan 2018, Salı 08:30:18

Corendon çocuklara özel uçak

Antalya’da 14 yıldır dekor işleriyle uğraşan ve ‘sen hayal et, biz üretelim’ söylemiyle yola çıkan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, Antalya Havalimanı Dış Hatlar oyun alanı için 11 metreye 6 metrelik kaykay uçak üretti.
  • Fikir 10 numara. Corendon'u tebrik ederim. Çocuklara yönelik güzel bir araç olmuş. Bayanı da tebrik etmek lazım. Güzel iş çıkarmış
  • Sanıyorum ucaga Corendon sponsor olmuş. Tescil olarak da tc-ayt yazmışlar. Antalyaya jest olmuş yanı. Güzel bir reklam fikri. Tebrik ederim.
  • Corendon çocukları düşünüyor, tesekkurler...
  • 40 bin TL bunun için fazla değil mi?

Antalya’da 14 yıldır dekor işleriyle uğraşan ve ‘sen hayal et, biz üretelim’ söylemiyle yola çıkan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, Antalya Havalimanı Dış Hatlar oyun alanı için 11 metreye 6 metrelik kaykay uçak üretti. Uçak, yaklaşık 40 bin TL'ye mal oldu.

Antalya’da 14 yıldır dekor işleriyle uğraşan 47 yaşındaki Ayşegül Köse, kafelere, otellere ve iş yerlerine çeşitli ürünler üretiyor. Köse, son olarak Antalya Dış Hatlar da kullanılmak üzere 11 metreye 6 metrelik bir uçak üretti. Uçak yapımında takım arkadaşlarıyla beraber gece gündüz çalışan Köse, uçağın sabit kalması için profiller kullandı. Uçak yapımında strafor üzerine kaplama, epoksiden, polyester gibi birçok malzeme kullandı. Köse, Kullanılan malzemelerin çocuklara zarar vermeyeceğini de söyledi.

“Aileler uçak beklerken çocuklar sıkılmayacak”

Uçağın Antalya Havalimanı Dış Hatlar bahçesinde kaykay olarak kullanılacağını dile getiren Ayşegül Köse, “Çok fazla maliyeti var. Birçok madde kullandık üzerinde. Uçağın boyutu 11 metreye, 6 metre. Havalimanında dış hatlara gidecek. Çocuk oyun alanı olarak istediler. İçinde kaykay olacak. Çocuklar içine binerek kayacaklar. Aileler uçak beklerken çocuklar sıkılmayacak. En azından eğlenecekler” dedi.

Uçağın yapımının 15-20 günü bulduğunu kaydeden Ayşegül Köse, “Gece gündüz çalıştık. 2 gün içerisinde de teslimatı yapmayı düşünüyoruz. Ağır olduğu için vinç ile kaldırıp tıra yükleyeceğiz ve havalimanına öyle gidecek” şeklinde konuştu. 

Corendon çocuklara özel uçak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

AYT ~ 4 yıl önce
Fikir 10 numara. Corendon'u tebrik ederim. Çocuklara yönelik güzel bir araç olmuş. Bayanı da tebrik etmek lazım. Güzel iş çıkarmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaci ~ 4 yıl önce
Sanıyorum ucaga Corendon sponsor olmuş. Tescil olarak da tc-ayt yazmışlar. Antalyaya jest olmuş yanı. Güzel bir reklam fikri. Tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
corendon ~ 4 yıl önce
Corendon çocukları düşünüyor, tesekkurler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
40 bin TL ~ 4 yıl önce
40 bin TL bunun için fazla değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emek ~ 4 yıl önce
1000tl mi olacakti?
Ekonomi ~ 4 yıl önce
Senin ekonomiden haberin yok galiba. 40.000 TL neki bunun için. Çok iyi fiyata mal etmişler.
Haklı ~ 4 yıl önce
Arkadaş haklı buna 40 bin fazla

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000