16 Haziran 2019, Pazar 10:34:44

Charter seferler iptal ediliyor

Haziran ayındaki charter uçuşlarını son dakika satışlarıyla doldurmaya çalışan Rus tur operatörleri, kimi uçuşları iptal etmeye başladı.
  • Biz ise butun gelirlerimizi bu profile bagliyoruz. Refah duzeyi daha stabil, direkt dolar/euro getirecek batili turist daha fazla yogunlasip eski ilgiliyi yakalamaliyiz.

Haziran ayındaki charter uçuşlarını son dakika satışlarıyla doldurmaya çalışan Rus tur operatörleri, kimi uçuşları iptal etmeye başladı.

Rusya'da yeniden 2018 sezonundakine benzer gelişmeler yaşanıyor. Oluşturdukları uçuş programlarını mevcut fiyatlarla satamayan tur operatörleri, kimi charter uçuşlarını iptal etmeye başladı.

ANEX Nizhnekamsk-Dalaman uçuşlarını durduracak

Rus turizm haber portallarında yer alan haberde, Kazan-Bodrum uçuşlarını iptal eden Anex'in, 5 Temmuz itibariyle Nizhnekamsk-Dalaman uçuşlarını da durdurcağı belirtildi. Şirketten yapılan açıklamada, bölgeye tatile gidecek Rus turist için Kazan-Dalaman uçuşlarının yeterli olduğu ifade edildi.

Onu Air'in Kazan'dan 3 uçuşu iptal

Öte taraftan Onu Air'in de Kazan-Antalya arasına yaptığı uçuş sayısını 4'ten 1'e düşürdüğü öğrenildi.

Turizmgüncel’de yer alan bilgilere göre; Yerel acenteler, daha önce Rostov ve Samara'dan yaptıkları uçuşları da 'yeniden' düzenleyen tur operatörlerinin Tataristan uçuşlarında da kesintiye gittiğini rapor etti.

Daha önce Voronej'den ve güney illerinden uçuş sayısını düşüren Pegas ise, Nizhnekamsk-Antalya arasında yaptığı uçuş sayısını 4'ten 3'e düşürdü. Ayrıca Coral'ın da Voronej ve güney illerinden yaptığı uçuş sayısını azalttığı kaydedildi.

Coral ve Pagas'ın iki ortak uçuşu iptal

Pegas ve Coral'ın Mineralnıye Vodı'den ve Rostov'dan Antalya'ya yaptığı uçuşlardan birer tanesini iptal ettiği öğrenildi.
Kazan'da faaliyet gösteren All-World Kazan acentesinin sahibi Guzelia Vakhitova, ''İptaller hem turistlere hem de acentelere zarar veriyor. Bu durumda, dövizdeki değişimden kaynaklı kayıplar yaşasak bile, müşterilerin paralarını geri ödemek zorundayız. İptal edilen destinasyonlara yapılan rezervasyon sayısının çok sayıda olması, kaybımızı arttırıyor.'' dedi.

Ruslar ya son dakikayı bekliyor, ya da bir yere gitmiyor

Seyahat pazarı uzmanları, Türkiye charter programında yapılan değişiklikler ve uçuş iptalleri son iki haftanın trend konusu olduğunu belirtiyor. Intourist Genel Müdürü Sergey Tolçin, bu durumun geçen yılın temmuz ve ağustos aylarında da gözlemlendiğini hatırlattı. Tolçin, ''Neden ise aynı, Antalya'daki yüksek fiyatlar ve Rus halkının alım gücündeki gerileme. Bu sezon başında iyi bir erken rezervasyon dönemi yaşadık ama şu anda talep kayıyor. İnsanlar ya son dakika sıcak turlarını bekliyor ya da hiçbir yere gitmeme kararı alıyor.

Charter seferler iptal ediliyor

Facebook Yorum

Yorumlar

euro/dolar ~ 4 ay önce
Biz ise butun gelirlerimizi bu profile bagliyoruz. Refah duzeyi daha stabil, direkt dolar/euro getirecek batili turist daha fazla yogunlasip eski ilgiliyi yakalamaliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesinlikle doğru ~ 4 ay önce
Acilen verimli olan Avrupa ve diğer pazarlara dönüş yaşanılmalı. Devlet desteğiyle, herşey dahil kademeli olarak bitirilmeli. Turizm can çekişiyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000