21 Ekim 2017, Cumartesi 11:03:04

Caddeye inen Cessna 402B otomobile böyle çarptı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine caddeye inen ve 2 araca çarpan uçağın caddeye iniş yaptığı anlar güvenlik kamerasına takıldı.
  • Florida'daki St Petersburg isimli bölgeyi, Tampa şehrinin güneybatısında bir yarımadanın ucunda olarak haritada tespit ettim. Teknik açıdan, mesafe yakın olduğu için zorunlu inişin denize veya göle yapılabilmesi daha mantıklı görünüyor. Pilot, son yaklaşmada düşük irtifada motor arızası yaşadı ise, ölümlü bir inişi yaralanmalı bir inişe çevirebilmek adına bu inişi tercih etmiş olabilir. Uçağa nazaran dar bir yola, ağaçlara vurmadan iniş yapabilmesi, pilotun çok tecrübeli olduğunu gösteriyor. Aklımdaki soru işareti ise, iki motorlu bir uçakla bu duruma genelde yakıtsız kalındığında düşülebileceği şeklinde! Bir yola iniş yaptığınızda, bir araçla çarpışma riskiniz her zaman vardır. Kazada ölüm olmaması da, pilotun hedefine ulaştığını gösteriyor. İstanbul'da üstümüzde cirit atan helikopterlerin de motor arızası yaşamaları durumunda, denize veya yapılaşma dışı alana ulaşamayabileceklerinden, üstümüze inebileceklerini de unutmayalım!
  • Ucus ta iki motorun dursa , merak ediyorum sen nereye inersin
  • De başkaları ölsün mantığı
  • İniş kontrollü yapılan bir eylemdir. Bu işlek caddeye arabaların arasına dalmış. Böyle pilotluk mu olur ya? Bu şahsın uçmaması gerek artık.

ABD'nin Florida eyaletine bağlı St. Petersburg kentinde Cessna 402B tipi uçak caddeye iniş yapmış ve 2 araca çarpmıştı.

Nobe Air'a ait Cessna 402B tipi uçağın caddeye yaptığı acil iniş anı ve hareket halinde, içerisinde 60 yaşında bir kadın ve 7 yaşında kız çocuğunun bulunduğu araca çarptığı anlar güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Yaşanan olay sonrası uçak içerisindeki 3 kişi ve araçtaki iki kişi hafif şekilde yaralanmıştı.

İşte o anlar;

Caddeye inen Cessna 402B otomobile böyle çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kpt Plt Oğuz Acar ~ 5 yıl önce
Florida'daki St Petersburg isimli bölgeyi, Tampa şehrinin güneybatısında bir yarımadanın ucunda olarak haritada tespit ettim. Teknik açıdan, mesafe yakın olduğu için zorunlu inişin denize veya göle yapılabilmesi daha mantıklı görünüyor. Pilot, son yaklaşmada düşük irtifada motor arızası yaşadı ise, ölümlü bir inişi yaralanmalı bir inişe çevirebilmek adına bu inişi tercih etmiş olabilir. Uçağa nazaran dar bir yola, ağaçlara vurmadan iniş yapabilmesi, pilotun çok tecrübeli olduğunu gösteriyor. Aklımdaki soru işareti ise, iki motorlu bir uçakla bu duruma genelde yakıtsız kalındığında düşülebileceği şeklinde! Bir yola iniş yaptığınızda, bir araçla çarpışma riskiniz her zaman vardır. Kazada ölüm olmaması da, pilotun hedefine ulaştığını gösteriyor. İstanbul'da üstümüzde cirit atan helikopterlerin de motor arızası yaşamaları durumunda, denize veya yapılaşma dışı alana ulaşamayabileceklerinden, üstümüze inebileceklerini de unutmayalım!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cadde ~ 5 yıl önce
Ucus ta iki motorun dursa , merak ediyorum sen nereye inersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
El-cevap ~ 5 yıl önce
Caddedeki ilk arabanın üzerine. Asfalttan daha yumuşak olur
Ben ölmeyeyim ~ 5 yıl önce
De başkaları ölsün mantığı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İniş değil ~ 5 yıl önce
İniş kontrollü yapılan bir eylemdir. Bu işlek caddeye arabaların arasına dalmış. Böyle pilotluk mu olur ya? Bu şahsın uçmaması gerek artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000