18 Mayıs 2017, Perşembe 13:21:49

Büyük heyecan başlıyor

Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu Turkish Airlines EuroLeague’in en iyi dört takımının karşılaşacağı Final Four için geri sayım başladı.
  • O bu dünyada aldığı AH' larla iflah olmayacak, her gün aileler o ve onun gibilere çok güzel dualar ediyorlar. İşimizden ekmeğimizden olmamıza her kim sebep olsu ise HAKKIMIZ HELAL DEĞİL şahit olun.
  • Tgs de çalişmak isterdim bir zamanlar ama dişardan gördümki psikolojim daha önemli .Kizlar degil ama erkekleri çok efendi Rabbim sabir versin daha cok maas hakediyolar.
  • gözlükler çok rüküş
  • Mehmet ilker aycı senin asıl hedefin işsizler ordusunu arttırmadan istihdam ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır

Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu Turkish Airlines EuroLeague’in en iyi dört takımının karşılaşacağı Final Four için geri sayım başladı. Fenerbahçe’nin yanı sıra CSKA Moskova, Real Madrid ve Olympiakos Piraeus’un mücadele edeceği Final Four serisi, 19-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda binlerce seyirci önünde gerçekleşecek.

Avrupa’nın en kapsamlı basketbol organizasyonu Turkish Airlines EuroLeague’in bu sezonki şampiyonu İstanbul’da belli oluyor. 19 Mayıs’ta yarı final maçlarının, 21 Mayıs’ta ise dev finalin oynanacağı Final Four’a İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu ev sahipliği yapacak. Türk temsilcisi Fenerbahçe, İspanyol temsilcisi Real Madrid, Yunan temsilcisi Olympiakos Piraeus ve Rus temsilcisi CSKA Moskova, ‘Avrupa’nın en iyisi’ olmak için İstanbul’da mücadele edecek.

EuroLeague Basketball Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, EuroLeague 2017 İstanbul Final Four hazırlıkları ve programıyla ilgili bilgi paylaşmak adına bugün, ulusal ve global basın temsilcilerinin katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

Yirmi dört takımın katılımıyla, birbirinden zorlu mücadelelere sahne olan Turkish Airlines EuroLeague 2016-2017 sezonu, zafere ulaşmak için finale adını yazdıran CSKA Moskova, Real Madrid, Fenerbahçe ve Olympiakos Piraeus’un oynayacağı heyecan dolu dört maçla tamamlanmış olacak.

Beş yıl aradan sonra yine İstanbul

2012 yılında gerçekleştirilen EuroLeague Final Four’un ardından şampiyonanın çekişmeli final mücadelesi, beş yıl aradan sonra tekrar İstanbul’a geliyor. Maçlar, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası finallerine de ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3’üncü büyük kapalı arenası, Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

EuroLeague Basketball Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu, basın toplantısında yaptığı değerlendirmede; “Beş sene önce İstanbul’da gerçekleştirilen dörtlü finalden sonra, bu sezonki EuroLeague Şampiyonunun taçlandırılmasını izlemek için bir kez daha bu muhteşem şehirde olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Avrupa’nın dört bir yanından gelen taraftarlarla kıtanın en iyi takımının belirlenmesine burada birlikte tanıklık edeceğiz. İstanbul’da gerçekleştirilen bir önceki Dörtlü Final gibi, bu yılki finalin de basketbol tarihine adını yazdıracağı kesin. Türk Hava Yolları’na ve Sayın Aycı’ya bize gösterdikleri sıcak karşılama ve Final Four’u İstanbul’a tekrar getirme noktasında sağladıkları destek için özel olarak teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ise, Final Four’un ikinci defa İstanbul’da yapılmasının; kıtaları birbirine bağlayan bu benzersiz konumlu metropolün, küresel ölçekli tüm spor etkinlikleri için muhteşem bir ortam sunduğunun ve dünyanın her yerinden milyonlarca insanı, sporun başlıca dinamikleri olan heyecan, tutku ve eğlence ile kusursuzca birleştirdiğinin farklı bir göstergesi olacağını söyledi. Aycı ayrıca; “İstanbul bir kez daha, Avrupa’nın en iyi takımlarının şampiyonluk mücadelesi heyecanına ev sahipliği yapıyor ve kıtanın dört bir yanından gelen basketbol taraftarlarını ağırlıyor. Dünyanın en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi olarak; insanlar, kıtalar ve kültürler arasında köprüler kurmak bizim ana hedefimiz. Türk Hava Yolları olarak EuroLeague’e verdiğimiz güçlü destek; spor tutkusuna, evrensel sportmenlik değerlerine ve misyonumuzu gerçekleştirirken dostça rekabete atfettiğimiz önemi yansıtıyor.” şeklinde görüş bildirdi.

Büyük heyecan Cuma günü başlıyor

Turkish Airlines EuroLeague 2017 Final Four mücadelesi 19 Mayıs, Cuma günü 18.30’da CSKA Moskova ile Olympiakos Piraeus arasında oynanacak yarı final müsabakası ile start alacak. Saat 21.30’da başlayacak olan diğer yarı final maçı ise, Fenerbahçe ve Real Madrid arasında oynanacak. Yarı final müsabakalarını kaybeden takımlar, 21 Nisan, Pazar günü 3’üncülük mücadelesi için 18.00’da karşı karşıya gelecek.

Turkish Airlines EuroLeague’in şampiyonu ise, Pazar günü saat 21.00’da başlayacak final maçıyla belli olacak. Salondaki binlerce kişinin yanı sıra, yaklaşık 200 ülkede gerçekleşecek yayınlar sayesinde yüzbinlerce kişinin büyük bir heyecanla takip edeceği maçın sonunda mutlu sona ulaşan takım, uzun ve yorucu geçen sezonun ardından şampiyonluk kupasını kaldıracak.

EuroLeague Basketball, ilk olarak 2000/2001 sezonunda hayata geçirildi. Dünyanın en fazla ülke ve uluslararası destinasyonuna uçuş sağlayan havayolu şirketi, Türk Hava Yolları, 2010 yılında Avrupa'nın bu en önemli basketbol etkinliğinin ve ayrıca final serisinin resmi sponsoru oldu. Bayrak taşıyıcı havayolu, finale kalan takımların müthiş mücadelesine alanda tanıklık etmek için uzun süredir sabırsızlıkla bekleyen coşkulu izleyici kitlesiyle birlikte final serisini İstanbul’da, evinde kutlayarak, başarılı işbirliğini bu sezon daha farklı konumlandırmış olacak. Filosundaki TC-JRO kuyruk tescilli Airbus A321 uçağını, Dörtlü Final organizasyonuna özel olarak, EuroLeague tasarımı ile giydiren Türk Hava Yolları, İstanbul’daki Dörtlü Final’in tanıtımında son derece etkin bir sosyal medya kampanyası da yürütüyor. Küresel taşıyıcı bu kapsamda, dünyanın farklı yerlerindeki orijinal atış denemeleriyle ün yapmış, YouTuber grubu 'How Ridicilous' ile bir iş birliğine gitti. Kampanya videolarında grup, ünlü atışlarını, İstanbul'un tarihi simgelerinden Galata Kulesi, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gerçekleştirirken görülüyor.

Türk Hava Yolları, EuroLeague Basketball’a sağladığı sponsorluk desteğini 2020 yılına kadar sürdürecek.Büyük heyecan başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

211'den ~ 5 yıl önce
O bu dünyada aldığı AH' larla iflah olmayacak, her gün aileler o ve onun gibilere çok güzel dualar ediyorlar. İşimizden ekmeğimizden olmamıza her kim sebep olsu ise HAKKIMIZ HELAL DEĞİL şahit olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs'ye almayin beni ~ 5 yıl önce
Tgs de çalişmak isterdim bir zamanlar ama dişardan gördümki psikolojim daha önemli .Kizlar degil ama erkekleri çok efendi Rabbim sabir versin daha cok maas hakediyolar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cayman ~ 5 yıl önce
gözlükler çok rüküş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 5 yıl önce
Mehmet ilker aycı senin asıl hedefin işsizler ordusunu arttırmadan istihdam ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zor ~ 5 yıl önce
zor çünkü havacılığın 'h' sini bilmiyor!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000