15 Ekim 2020, Perşembe 09:54:42

Business class ikramları marketlerde satılacak

Finnair, Covid-19 pandemisi nedeniyle azalan talep karşısında, mutfak personellerini işten çıkarmamak amacıyla 'business class' yolculara sunulan ikramları süpermarketlerde satma kararı aldı.

Finlandiyalı havayolu şirketi Finnair, Covid-19 pandemisi nedeniyle azalan talep karşısında, mutfak personellerini işten çıkarmamak amacıyla 'business class' yolculara sunulan ikramları süpermarketlerde satma kararı aldı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından ağır yara alan havayolu şirketlerinin önemli bir kısmı personel sayısını azaltma kararı alırken, Finlandiya'da devlete ait havayolu şirketi Finnair'den ilginç bir adım geldi.

AP'de yer alan habere göre Finnair, 'business class' yolculara sunduğu ikramları, mutfak personellerini istihdamda tutmak amacıyla süpermarketlerde satacak.

Şirket, 'Taste of Finnair' markalı yiyecekleri yarından itibaren marketlere dağıtacak. Şirketin ikramları arasında 'ren geyiği köftesi', 'Arktik köfte' ve Japon usulü teriyaki soslu biftek gibi ürünler yer alıyor.

'Yemekler daha az tuz ve baharat içerecek'

Habere göre ürünlerin fiyatı 10 ila 13 euro arasında değişecek. Şirketin yemeklerini satacak olan K-Citymarket Tammisto mağazasının müdürü Kimmo Sivonen, Ilta-Sanomat gazetesine yaptığı açıklamada sözgelimi yiyeceklerin, insanların tat alma yetisinin azaldığı uçak koşullarında dağıtılanlara nazaran daha az tuz ve baharat içereceği bilgisini paylaştı.

Sinoven, "Bence bugünlerde herkesin biraz gezme isteği var ve şu an bu ihtiyacı biraz karşılayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Finlandiya'da hazır yemek satışlarında, Kovid-19 salgınıyla birlikte yerel işgücünün tahmin olarak yüzde 60'ının evden çalışmaya başlaması nedeniyle ilkbahar aylarından bu yana patlama yaşandı.

Şirket çalışanlarının önemli bir kısmını işten çıkardı

Öte yandan yaklaşık 7 bin çalışanı bulunan Finnair, salgının başlangıcından bu yana bunların büyük bir kısmını işten çıkardı ve uçuş trafiği önceki ay, geçen yılın eylül ayına göre yüzde 91 azaldı.

Finnair Kitchen Başkan Yardımcısı Marika Nieminen, konuya ilişkin açıklamasında "Mutfak çalışanlarının çoğu geçici olarak işten çıkarıldı ve artık yeni iş ve istihdam yaratabiliriz" diye kaydetti.

Business class ikramları marketlerde satılacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000