08 Eylül 2015, Salı 16:27:20

Bulgaristan Rus uçaklarına izin vermedi

Yunanistan'ın Suriye'ye insani yardım götürecek Rus uçaklarının kendi hava sahasından geçmesine izin verip vermediği tartışılırken, Yunan Katimerini gazetesi Bulgaristan'ın, Rusya'nın kendi hava sahasını kullanmasına izin vermediğini yazdı.
  • Kesin insani yardımdır.
  • insani yardım derken silah yardımını kastediyorlar. rusya apaçık esede destek verirken biz suriye türkmenlerine yardım yapıyoruz diye içimizdeki vatanhainleri ortalıgı galeyana getirdi
  • Yeni bir kücük nusayri devleti lazkiyede kuruluyor.

Bulgaristan'ın hava sahasının kullanılmasına izin vermemesi nedeniyle iki Rus uçağının Suriye'ye İran üzerinden insani yardım götürmek zorunda kaldığı belirtilen gazete haberinde, ''Bulgaristan'ın bu cevabı, Rusya'dan benzer bir talep alan Atina'nın hayatını kolaylaştırdı'' denildi.

Öte yandan Rus uçaklarının akıbetiyle ilgili Yunanistan'dan çelişkili açıklamalar geliyor. Nitekim Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, ABD'nin Atina'dan Rus uçakları için Yunan hava sahasının kapatılmasını istediğini söylemişti. Yetkili, Moskova'nın Suriye'ye insani yardım ulaştırabilmek için 1-24 Eylül'de Yunan hava sahasını kullanmak için Atina'dan izin aldığını da belirtmişti.

Daha sonra da Reuters ajansına konuşan Yunan bir sözcü, Rus uçaklarının Yunanistan sınırlarının doğusunda kalan bir hava rotasını kullanacağını belirtti. Ancak Sputnik'e konuşan bir Yunan yetkili de bu haberi doğrulayamayacağını belirtip, Rusya'nın talebi konusunda henüz bir karara varılmadığını ifade etti.(sputniknews)

Bulgaristan Rus uçaklarına izin vermedi

Facebook Yorum

Yorumlar

tabi tabi ~ 5 yıl önce
Kesin insani yardımdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 5 yıl önce
insani yardım derken silah yardımını kastediyorlar. rusya apaçık esede destek verirken biz suriye türkmenlerine yardım yapıyoruz diye içimizdeki vatanhainleri ortalıgı galeyana getirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
773 ~ 5 yıl önce
Sen esada destek veriyorsun. Türkmenlere degil ki..
Esad ~ 5 yıl önce
Yeni bir kücük nusayri devleti lazkiyede kuruluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000